Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

Bazı AB ülkelerinin “dost” teröristleri

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

“Teröristin iyisi ya da kötüsü olmaz. Terör insanlığın en büyük belalarında biridir!” dediğimizde Avrupa'da herkes bize hak verdiğini söylüyor ve alkışlıyor. AB üyesi ülkeler bugüne kadar terörden çok çekti. Terörün nasıl kan döktüğünü ve masum insanları katlettiğini Avrupalı dostlarımız da çok iyi bilmekteler. İngiltere'de, İspanya'da, Fransa'da, Belçika'da ya da Almanya'da yaşanan terör saldırılarının ardından artık insanların günlük yaşamları büyük koruma önlemleri altında sürdürülmekte ve buna rağmen teni terör saldırıları tehdidi nedeniyle de herkes haklı olarak endişe duymakta.

Avrupa'nın kent ve kasabalarında büyük bir neşe kaynağı olan noel pazarları bile terörist saldırılarına hedef olduğundan ve tekrardan olması korkusu var olduğundan noel kutlamaları bile huzur içinde yapılamaz oldu. Bir çok AB üyesi başkentinde tam teçhizatlı askerler ve zırhlı araçlar günlük yaşamın bir parçası oldular.

DAESH başta olmak üzere bir çok terör örgütü terör propagandası yaptıklarında çok ses getirdiğini bildikleri için Avrupa'daki hedeflere yönelmekte ve tekrar, tekrar terör saldırıları hazırlıkları yapmaktalar. Bir çoğu yakalandıkça yeni gerçekler ortaya çıkmakta ve terörün Avrupa'yı nasıl tehdit ettiği herkesi ürkütmekte.

AB üyelik adayı Türkiye'de de durum farklı değil. Türkiye'de her gününü kanlı terör örgütleri saldırılarına karşı tedbirler almış bir vaziyette geçirmekte. Türkiye tüm insanlık adına PKK terör örgütü ile sadece Türkiye'de değil aynı zamanda Irak ve Suriye'de kararlı bir mücadeleyi başarıyla sürdürmekte. Bugüne kadar çok sayıda masum Türkiye vatandaşı, PKK terörü saldırılarının kurbanı oldu. Teröristler köşeye sıkıştıkça ve saldırmak istedikleri hedeflere saldırmaları engellendikçe daha da canileşerek sokaktaki insanlara zarar vermekten hiç çekinmiyorlar. Türkiye'de yaşayan tüm nsanlar PKK'ya karşı verilen mücadeleyi sonuna kadar desteklemekteler.

Maalesef aynı durum bazı AB üyesi ülkeler için geçerli değil. PKK terör örgütünün Avrupa'da uyuşturucu ve insan kaçakçılığı trafiğinin en aktif aktörlerinden olduğu gerçeğine rağmen PKK'lı teröristler ve onları destekleyenler hiç bir engelle karşılaşmadan faaliyetlerini sürdürmekteler. Bu derece rahat çalışabildikleri için olsa gerek onlara bu olanakları sunan AB üyesi ülkelerde kanlı saldırılar yapmaktan çekiniyorlar. Çünkü gerçek yüzlerini gösterirlerse onlara dokunmayan polislerin, terörle mücadele birimlerinin ve onları sadece izleyen istihbarat teşkilatlarının onları hedef alacağını iyi biliyorlar. Bu durumu ustaca kullanıyorlar.

Peki bu durum insanlık adına utanç verici değil mi? Bazı AB üyesi ülkelerde PKK terör örgütü o ülkelere yönelik kanlı eylemler yapmıyor ve yapmasın amacıyla bu terör örgütünün her türlü faaliyetine göz yummak yani bir tür “terör örgütü ile flört” etmek bir hukuk devleti için aslında büyük bir utanç olmalı. Almanya, Hollanda ya da Belçika'da kanlı eylem yapmasın diye dokunulmayan PKK terör örgütü bizzat bu ülkelerdeki gençlerin beynini yıkayarak yeni teröristler kazanıyor.

Onları Türkiye'ye , Irak'a ve Suriye'ye gönderiyor. Bu ülkelerde insanları katletmeye devam ediyor. Buna göz yummak aslında “teröre ve eylemlerine de destek olmak” anlamına gelmiyor mu?

Aynı durum Türkiye'de 15 Temmuz 2016 tarihinde kanlı bir darbe girişiminde bulunarak çok sayıda insanın ölümüne neden olan Fettullah Gülenci FETÖ terör örgütü için de geçekli.

En başta Almanya ve Belçika olmak üzere aslımda sadece ve sadece Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sorun yaratmaları amacıyla bu kanlı terör örgütü “terör örgütü” olarak görülmüyor. Oysa Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye politikasında rol oynamadığı yıllarda özellikle Almanya'da Fettullah Gülen ve çetesi Anayasayı Koruma Kurumu tarafından “tehlikeli” bir çete olarak değerlendirilmekte ve bu terör örgütünün var okulları sürekli takip edilmekteydi. Yeni okullar açmaları engellenmekteydi. Çünkü Alman güvenlik birimleri Fettullah Gülen ve FETÖ terör örgütünün kendini “barışcıl ve ılımlı” olarak göstermeye çalışan ancak gerçekten “islam dinini istismar ederek bir faşizan diktatörlük” hedeflediğini çok iyi bilmekteydiler ve bilmekteler. Ancak Türkiye'de planlanan bazı senaryolar için bu terör örgütünün faaliyetlerine ihtiyaç duyuluyor olsa gerek ki günümüzde bu terör örgütünün çocukların beyinlerini yıkadığı okulların kapatılması talebi geçmişte onları açtırmak istemeyenler tarafından red ediliyor.

PKK ve FETÖ terör örgütleri bugünlerde bazı AB üyesi ülkelerin “iyi” teröristleri konumundalar. Bu aslında çok “ahmakça” bir durum.

Çünkü hem PKK hem de FETÖ, Türkiye, Irak ve Suriye'de DAESH terör örgütü ile işbirliği yapmaktan çekinmiyorlar. Türkiye'de FETÖ terör örgütü mensubu çok sayıda subay ve polisin PKK terör örgütünün eylemlerini desteklediği ortaya çıktı. Aynı şekilde FETÖ ve PKK'nın Suriye'de iç savaşın sürmesi ve ülke içinde toprak paylaşımının lehlerine bir şekilde olması için DAESH ile cephede işbirlikleri yaptıkları dünya kamuoyu tarafından defalarca izlendi.

Yani bazı AB üyesi ülkelerin “iyi” teröristleri Avrupa kıtasını kana bulayan “kötü” teröristlerin eylemlerini yapmalarını sağlayan “gizli dostları”!

Gün gelecek bugün bazı AB üyesi ülkelerin yöneticileri bu büyük yanlışlarının hesabını çocuklarına ve torunlarına vermek zorunda kalacaklar. Çünkü bugünün sözde “iyi” teröristleri yarının “kötü” teröristi olduklarında çok geç olacak!

  YORUM YAP / YORUM OKU
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS