Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ali Kemal Özcan

Batman/Öztüzün- İmralı/Tecrit İlişiği

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

İki “yakın-tarih” anekdotu

BİR: Herkesin İstanbul seçimleri için gittiğimi sandığı İmralı'dan ayrılırken (1'inci gidiş), 4 adet Türkçe kitabımı bırakıp ayağa kalktık, Öcalan'a:

  • Kusura bakmazsanız, hadimi aşmayacaksam eğer, bu kitapların yazanı olarak ‘nereden' başlamanızı söyleyebilir miyim?
  • Tabi ki, buyurun.

Bu 4'ünden Öcalan'a Mektup (2012) adlı olanın 288'inci sayfasını açıp “Mustafa” ve “Abdullah” başlıklı makalemi göstererek: “Buradan başlar mısınız lütfen” dedim… “Elbette” dedi ve vedalaşıp ayrıldık.

3 gün sonraki gidişimizde; konuşmamızın ilk dakikalarında, birden (adeta haykırıp iki elini yukarıya açarak): “Seni buraya Allah gönderdi!” deyiverdi… Yazının omurga argümanı şudur: “İktidar eliti CHP'si Mustafa'yı Dolmabahçe'de öldürdü; Ova eliti PKK'si Abdullah'ı İmralı'da öldürecek: biri oldu/öldü, diğeri olmadı/ölmedi. Oldurtmayalım, öldürtmeyelim!” …

İKİ: Batman/Öztüzün tartışmalarının kamuya yansıdığı günlerde Diyarbakır'a, oradan Batman'a geçip Öztüzün ile uzun-uzun konuştum. Taksiciye sordum (sosyoloji camiasında taksici ve berber sohbetleri oldukça “sosyolojik” addedilir):

  • Ne oluyor ne dönüyor Batman'da?
  • ‘Kayyum siyasetine son!' demeye geliyoruz' diyenle; gelmeden “kayyım” atayacaklar abi…

İşte “Batman-Türkiye-İmralı hattındaki DAVAdediğim davamızın özeti… Daha doğrusu Özetinin Özeti. Kayyımı dün atadılar! “İnceleme” dediklerini soruşturma etmeden! Öcalan'ın da avukatı olan hukukçu aday, savunması alınmadan “ihraç” edildi. Devletin Öcalan'a tanıdığı hakkı, bunlar Öcalan'ın avukatına tanımadı !!!

Onun için geçen hafta aşağıdakileri dedim:

Futbol maçındaki bir “kare” üzerinden aynı “Merkez” [Ova eliti] Öztüzün'ü soruşturma konusu etmeye yelteniyor… Herkes “ayağını yorganına göre” uzatıp seçim çalışmalarına odaklanmaz ise; bu “soruşturma” bir ÖCALAN SORUŞTURMASI olacak… Takip edelim!  Ve kimin ne kadar altında kalacağı belli olmaz!  Zira Öcalan'ın tam 10 yıl önce [tam da Hüdapar alakalı] ne dediklerini sadece ben okumuyorum…

Şubat'ın 15'inde (Öcalan'ın İmralı'ya tesliminin 25'inci yılı), doğduğu Amara köyünde biten bir “Öcalan'a Özgürlük” yürüyüşü yaptı, “Ova eliti” dediğim örgütlenme… Devletin AA'sı olarak bilinen Mezopotamya Ajansı, yürüyüş ertesinde, avukatından “ilk kez anlattı” dediği bir röportaj yayınladı:  

DEM Partili Uysal, Abdullah Öcalan'ın isteğini anlattı” manşetiyle verilen metni, benden sonra görüşen 2 avukattan biri olunca, dikkatle ve merakla sonuna kadar okudum.  yeniyasamgazetesi5.com/dem-partili-uysal-abdullah-ocalanin-istegini-anlatti

Bu Ova AA'sının “ilk kez anlattı” dediği ŞU çıktı: “Öcalan en çok köyündeki taşları ve otları özlemiş.” Öcalan BU mu? “Kürt Halk Önderi” dediklerinin BU'sunu anlatarak O'nu özgürleştirecekler !!!  İşte “Ova Eliti” dediğim bu “derin” ve 34 yıllık “demirbaş” (Remzi-Zübeyyir, A.Türk-Sırrı) örgütlenmenin İmralı cenazesi kilitlenmişliği BU'dur.

Peki Ötüzün nasıl anlatıyor? Sorgusuz-sualsiz, savunması alınmadan, yani tam bir yargısız infaz ile, deyim yerindeyse rötuşsuz -zımparasız bir “ihraç” infazı ile tasfiyesi medyadan duyurulan Av. Mehdi Ötüzün:

Biz bir seçim partisi değiliz, biz çözüm partisiyiz… Bizim bir derdimiz varKürt sorunu' demiyorum, Kürt-Türk ilişkileri' diyorum. Türk-Kürt ilişkileri yara aldı… Kürdü Türkü birbirine düşmanlaştırma üzerine oynanan oyunları boşa çıkarmaya çalışan çok değerli bir şahsiyet var. Büyük bir güçtür: halk üzerinde gücü var, silahlı güçler üzerinde gücü var. Ve bu şahsiyet ağırlaştırılmış tecrit altında...” VE “en-son görüşmesindeBeni değil görüşlerimi buradan çıkarın, bu da kitaplarımı basmakla olmaz!' diyor” diye anlatıyor…

Onun için, o yazıda tekrar ettim:

Evet; bu bir ÖCALAN SORUŞTURMASIdır! Bunun altında kimin ne kadar kalacağını tam bilmiyorum: Fakat, en üsttekilerin en-altta kalacağını biliyorum…  Çünkü: “Hiçbir sahtelik kendisini sonuna kadar gizleyemez!” der, bu örtülü vakanın ANA DAVASI olan Öcalan…

İnsanlar yalan rakam söyler, rakamlar yalan söylemez.” denir, yine sosyoloji camiasında: Şimdi “X” olan Twitter rakamları “yalan rakam” değildir: Öztünün'ün yukarıdaki konuşması bugün 600 bini geçti… Bu rakam DEM partinin Genel Merkez ve tüm İl örgütlerinin “rekorlarını kırdı” demiyorum; ortalama 10 katıdır !

Gün Ola Harman Ola

 

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ KEMAL ÖZCAN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS