Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

YOL'SUZLUKTA YOL ARAYANLAR

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
CHP ve Mhp yolsuzluk operasyonundan siyasi rant devşirme yarışına girince,Türkiye halkı konuyu  asli mecrasından yani hukuktan ve adaletten ayırıp Sn.Tayyip Erdoğan'a karşı yapılmış bir hamle olarak algıladı.Bütün miting meydanlarının tarihi kalabalıklara ulaşmasının altında bu algı yatıyor…
           
Bu operasyon  Ak Parti Hükümetini panikletmiş ve bazı hatalı açıklamalar yapmasına neden olmuştur.Chp ve Mhp ise yılların özlemiyle yanıp tutuştukları, İktidar veya İktidar ortağı olma amaçlarını, kullandıkları yanlış ve saldırgan üsluba kurban etmişlerdir….Bu gün Türkiye'de konuşulan konu sadece yolsuzluklar değildir…Ayrıca değişik Yargı organlarının yaptığı iddia edilen yanlış uygulamalarıdır….Bunun ortak sorumluları da CHP ve Mhp  lideridir…Çünkü Ak Partili Bakan çocuklarının yaptığı iddia edilen,rüşvet alış-verişine aracılık etmek fiili hakkında soruşturma başlatılmıştır… Bu soruşturma artık bağımsız,tarafsız ve adil olduğuna inandığımız  Türkiye Cumhuriyet'inin temeli olan Yargı 'ya emanet edilmiştir…..
        
Bu noktadan sonra Türkiye Cumhuriyet'inin adaletine inanan ve güvenen herkes,kararı ve sonucu etkileyecek hiçbir tutumun,hiçbir açıklamanın altına imza atmamalıdır.
        
Sn.Bahçeli ve Sn.Kılıçdaroğlu'nda bu hassasiyete sahip olsaydı, Sn. İçişleri eski Bakanı Muammer Güler'in, yani Türkiye Cumhuriyet'inin iç güvenliğinin başında ki bir ismin oğlu derdest edilip, gecenin bir vakti karga,tulumba gözaltına alındığında,Türkiye Cumhuriyet'i devletinin adaletine güvenmediklerini ortaya koyan açıklamalar yapmazlardı.Sadece onlar değil bazı medya organları da ,sanki Türkiye yerle bir olmuş gibi yargı'yı etkilemeye yönelik kara ve kirli haberlere imza attılar...Peki şimdi yargı kararını açıklasa ve dese ki ''Evet gözaltına aldık,sorguladık lakin suçsuz olduklarına karar verdik''….Siz..!!... yani evladın ne demek olduğunu…..,makamın ne demek olduğunu….. en iyi bilen sizler…. Ne yapacaksınız ?….
        
Ömrünüzün sonuna kadar bu vicdan yarası alnınızın ortasına yapışacaktır…Tersi olursa bir bakan  oğlunun yaptığı yolsuzluktan dolayı ceza almasını….S.N.Güler'in onurunun zedelenmesini bir sevinç meselesi yapıp, mutluluk çığlıkları atarsınız…Bu muhalefet zihniyeti Türkiye'ye hiçbir şey kazandırmaz….    
        
Başbakan Erdoğan'ın konuyu yolsuzluklardan çıkarıp,Hükümete karşı Yargı'nın yaptığı  bir operasyon…. haline getirdiğini söyleyenler ve bunu eleştirenler….Hiç bağırmayın,üstünüzü başınızı yırtmayın,siz yargıya güvenmediniz,ellerinize hemen ayakkabı kutularını alıp sokağa fırladınız,Dolar pankartları,yayınlar,kasalar,paralar,altınlar,elmaslar bu nedir ?....Abartı olurda bu kadar olmaz, sizin bu abartılı vuruşlarınız,art niyetli yayınlarınız ve yakışıksız açıklamalarınız Ak Parti tabanında kısa süreli bir şok yaşatmış olabilir ama hesaba katmadığınız bir Recep Tayyip Erdoğan gerçeği var…O da sizin bu yaptığınız yargıyı etkilemeye yönelik saldırılarınıza karşı Türkiye ekonomisini ve Türkiye'yi koruma refleksiyle kendisini millete emanet etti….İşte şimdi meydanlar doluyor ya,adım atacak yer kalmıyor ya bunda sizinde katkınız var ,sizler bu anlamda küçükte olsa teşekkürü hak ediyorsunuz.
         
Şu anda Türkiye'nin gündemi yolsuzluklar olmaktan çıkarılmış…. Ak Parti hükümetini yıkmaya yönelik operasyon haline getirilmiştir….Kamuoyunun algısı bu yöndedir ki meydanlarda  görülmemiş kalabalıklar  var…..
        
Gelelim Ak Partiden yapılan son  istifalara…. Sn.Ertuğrul Günay….  Kültür ve Turizm  Bakanlığı boyunca yaptığı hizmetlerle gönüllere girmiş ve kabulü olan bir isimdir.Söyledikleri vicdanın sesidir,ortak düşüncelerimizdir Ak Parti'den ayrılmak zorunda kalışı  son derece üzücü olmuştur…Ak Parti çok önemli bir devlet adamını kaybetmiştir…Sn.Erdal Kalkan dürüstlüğü ve hoşgörüsüyle herkesin Erdal Abisi olmuştur.İzmir'de Erdal Abiyi tanımayan yoktur,saygınlığı olan değerlerine bağlı,entelektüel ve aydın kimliğiyle Ak Parti'nin girmekte zorlandığı bir çok çevrede Erdal Abi baştacı edilir…Bu iki isme istifalarının ardından Ak Parti İzmir'den sadece iki kişinin tepki göstermesi bu sevginin ve kendilerine duyulan saygının büyüklüğünü göstermez mi ?....Elbette öyledir…..

Tepki gösteren  iki kişiden birisi İzmir milletvekili  Aydın Şengül…İzmir kamuoyu  bu ismi gayet  iyi tanır…. Kaldı ki Sayın Başbakanımızın davetiyle Ak Partiye katılan ve daha sonra istifa eden bu isimlere cevabı sadece Sayın Başbakan verir… Ki verdi…Bunun anlamı siyaseten şudur sizi önemsiyorum…Başbakan düzeyinde verilen cevap kişilerin ağırlığıyla alakalıdır…Diğer tepki gösteren isim İzmir'de Ak Parti İzmir il başkanı  Ö.C.Akay   O'da sallanan koltuğunu koruma refleksiyle ,Sn.Günay ve Sn.Kalkan'ın istifası üzerinden sert açıklama yaparak koltuğu nasıl sağlama alırım düşüncesiyle bir şeyler söylemiş….Ak Parti İzmir'in tabanında derin bir üzüntü varken konuşan sadece bu iki isim yorumunu sizlere bırakıyorum….
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS