Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Yeni Türkiye’nin kamburu eski siyasi dil

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Yeni Türkiye Ak Partiyle birlikte yeni bir siyasi dil geliştirdi….Millet, taleplerini, beklentilerini karşılayan, ortak acıları konuşmaktan korkmayan, kendisine dokunan, devleti korkulacak bir mekanizma olmaktan çıkaran, bu dili ve anlayışı bağrına bastı….
 
Millet kendisiyle ortak dili konuşan Ak Parti ve liderine sahip çıktı, sahip çıkmaya devam ediyor….Muhalefet Yeni Türkiye’ye uyum sağlayamadı, Yeni Türkiye’yi anlayamadı….Muhalefet liderleri Eski Türkiye’nin içine kapanık, dünyadan kopuk, siyasi tıkanıklığı körükleyen, kendi Milletini ürküten, çatışmacı dili ısrarla kullanmaya devam ediyor….8 seçimden büyük bir başarıyla çıkan Ak Parti Milleti temsil ediyor…..
 
Muhalefet Ak Parti’ye yenildi diğer bir anlamda, Millete yenildi, Milletin gerçek temsilcisine Başbakan Erdoğan’a yenildi…..Aziz Milletimiz tam 8 defa muhalefete; ‘’Değişin, eski alışkanlıklarınızı terk edin, çatışmacı dil kullanmayın, sivil siyaset içinde kalın, siyaseti dizayn etmek isteyen vesayetçi zihniyetle iş tutmayın, siyaseti teslim almaya çalışan çetelerden, paralel yapılanmalardan medet ummayın’’ mesajı verdi…..8 defa açık ve net bir ifadeyle Muhalefeti sandığa gömen Aziz Milletimizi, anlamayan, anlamak için en ufak bir çaba sarf etmeyen muhalefet, Yeni Türkiye’nin sırtında büyük bir kamburdur…..
 
Muhalefetin yarısı darbeci zihniyete , diğer yarısı etnik köken siyasetinin üzerine oturmuştur…. Ekonomiden,sağlıktan,eğitimden,ulaşımdan,bilişimden,dış politikadan bi haber Muhalefet Türkiye’yi hala 60’ların,70’lerin,80’lerin,90’ların Türkiye’si sanıyor…..
 
Öyle büyük bir hoşgörü sahibi Milletin mensuplarıyız ki ,bıkmadan, usanmadan, dışlamadan muhalefeti belki anlar tam 8 kez uyardık…Ancak idrak edemiyorlar….Hadi içeriyi geçtik, Türkiye’nin Muhalefet Partilerinin yenilgileri yüzünden Dünyaya mahcup oluyoruz, Neden mi ?...Çünkü muhalefet partisinin liderleri her yenilgiden sonra ortaya atlıyorlar ‘’biz kazandık’’ diyor….Gerçi onları da hoş görmek lazım hesap konusunda yetersizler….Rakamları kendi kendilerine topluyorlar, bölüyorlar, çarpıyorlar yine doğru rakamı veremiyorlar…. 
 
Bugün Yeni Türkiye’nin en acil ihtiyaçlarından bir tanesi de, Yeni Türkiye’yi anlayan yeni bir muhalefettir….Geçtiğimiz 8 seçim göstermiştir ki bu muhalefet değil 8, onsekiz seçimde de yenilse ne dilini,ne yapısını,ne de zihniyetini değiştirmeye niyetli değildir….
 
Aziz Milletimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devletine karşı yapılan 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerini anlayamayan Muhalefet liderleri, Yeni Türkiye için lideri oldukları partilerinin önünü açmalıdırlar…
 
Sayın Başbakan’ın 17 Aralık darbe girişiminden sonra bir televizyon kanalında canlı yayında söylediği ‘’İş adamlarından yiğitlik istiyorum. Birilerini incetmeyelim diye konuşmuyorlar , anlatmıyorlar. Hatta bu AK Parti milletvekilleri arasında da var , bunu farkediyorum kimse konuşmuyor. Şantaj ve baskı uygulanıyor. Ama konuşmaları gerekiyor’’ sözleri tarihe not düşmüştür…
 
Darbeye karşı sessiz kalan, tavır koymayan, şantaja, montaja karşı, dik duruş sergilemeyenler, muhalefette veya Ak Parti’de nerede olursa olsun millet nezdinde itibarlarını kaybetmişlerdir…Yeni Türkiye’nin yeni siyasi arenasında hiçbir varlık göstermeleri mümkün değildir…
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS