Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Yeni Türkiye'nin gücü hissedildi

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Yeni Türkiye IŞİD'in elinde bulunan 49 konsolosluk görevlisini MİT teşkilatının operasyonuyla teslim aldı.Şükürler olsun ki hiçbir rehinemizin başına bir şey gelmedi.

Başta ailelerine olmak üzere bütün Türkiye'ye geçmiş olsun.

Türkiye'de kurumlar kendi sınırları içerisinde kalıp gücünü ve yetkisini hukuk dairesinde özgürce kullandığında Türkiye'nin başaramayacağı hiçbir zorluk yoktur. Yeni Türkiye'de kurumlar millileşme yolunda emin adımlarla yürüyor.Yeni Türkiye'nin en acil ihtiyacı yeni anayasadır.Darbecilerin ,kaos tüccarlarının ,ölü sevicilerinin,yargıyı baskı altında tutanların kökü kurutulmadı sadece örselendiler,bu kitlenin tek korkusu yeni anayasadır.

Türkiye'de yaşam kaynaklarını reddiyecilik üzerine oturtan bir kitle var. Bu kitlenin mutat haline gelen patalojik davranışlarının durmasını beklemek hayalciliktir.

Çünkü bu patalojik kitle dayatmalara ve buyurganlığa öylesine alışmışlar ki yaptıkları bütün anormallikleri normal sanıyorlar.
Eski Türkiye'de bütün siyasi süreçleri incelediğinizde halkın dilinden anlamayan cumhurbaşkanları dönemlerinde perişanlıkların,kıtlığın,yokluğun en üst seviyede olduğunu görürsünüz.

1961 Anayasası yapılırken hedef güçsüz ve etkisiz bir cumhurbaşkanı profili oluşturmaktır. 30 Mayıs 1960 tarihinde kurulan 24.Hükümet 1.Gürsel Hükümeti ile 12 Eylül 1980 darbesi ile görevden alınan Süleyman Demirel başkanlığındaki 43. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında geçen yaklaşık 20 yıllık süre içinde hükümetlerin ortalama çalışma süreleri bir yılın altındadır.
Eski Türkiye'deki tuhaflıklara bağlılıklarını devam ettirme zihniyetinde olanların Yeni Türkiye'ye uyum sağlama zorunlulukları vardır.Ya Yeni Türkiye'ye alışacaklar ya alışacaklar başka çıkar yolları yoktur,eşitlenecekler eşitliği hazmedecekler.
Yeni Türkiye'de güçlü bir cumhurbaşkanı var sadece yurt içinde değil yurtdışında da bunu hissediyoruz.

Yeni Türkiye'de icracı bir cumhurbaşkanının varlığı halka güven veriyor.

Bugün parlamentonun seçtiği cumhurbaşkanından farklı olarak siyasal sorumluluğu da olan bir cumhurbaşkanımız var.

Türkiye toplumu kendisine hesap verebilirlik noktasında en güvendiği ismi R.Tayyip Erdoğan'ı cumhurbaşkanlığı makamına taşıyarak en isabetli kararı vermiştir.Yeni Türkiye artık sadece Ortadoğu'nun değil bütün dünyanın ciddiye alması gereken önemli bir aktörüdür.Bütün bu kazanımların temel sebebi ise siyaset kurumudur. Siyaset kurumunun vesayetçilerin elinden kurtulup milletin kontrolüne geçmesinde Sayın Erdoğan'ın sarsılmaz iradesinin payı çok büyüktür.

Cumhurbaşkanı,başbakan,hükümet ve kurumlar uyum içerisinde çalıştığında her sorun kendi mecrasında eriyecektir. İŞID'in rehine operasyonu bunun en sıcak örneklerinden birisidir.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS