Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Türkiye'nin vesayet sistemiyle son raundu

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye'de Cumhuriyet kurulduğundan beri geçmişi de var ''Kürt sorunu'' bazı grupların,cemaatlerin, baronların ,siyaseti bir geçim kaynağı zenginleşme aracı olarak görenlerin yaşam kaynağı olmuştur.Bu verimli kaynağın kuruması, yani Kürt meselesinin çözülmesi, iltihaplı olan bu kitlenin kuruması demektir. Dünyanın değişen ekonomik,siyasi ve kültürel şartlarına Türkiye'nin kayıtsız kalması imkansızdır.Sapkın ideolojik bataklıklardan kurtulup,gerçeklerin ışığında ki değişimler ve dönüşümlere entegre olmak zorundayız.

Cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar Türkiye'de dini hassasiyetleri yüksek insanlar ve Kürtler sürekli aşağılandılar, hor görüldüler,dövüldüler, sövüldüler. Vesayetçi zihniyet ezilen bu iki kesimi ne sisteme dahil etti nede yok etti. Vesayet sisteminin savunucuları ve uygulayıcıları özellikle bu iki kesimden beslendi.Vesayetçi sistemin ana beslenme kaynağı Kürtler ve Muhafazakarlardır.Çünkü yaptıkları her şaibeli, kirli ve gayrimeşru işi meşrulaştırmak adına Kürtleri de Muhafazakarları da topluma büyük bir tehlike olarak gösterip hedef şaşırttılar.Erdoğan Başbakan bu iki kesimle birlikte bütün Türkiye'yi uyandırdı.Devletin sahibi millettir dedi.Vesayetçilerin Başbakan Erdoğan'dan nefret etmesinin,iftira atmasının temel nedeni yüzyıllık düzenlerinin bozulmasıdır.

Kolay değil bir tarafta 100 yıldır kendisini devletin sahibi olarak gören,devletin yargısında,yürütmesinde,yasamasında istediği her kararı aldırabilen kökleri çok güçlü bir yapı vesayet sistemi, diğer tarafta makarnacı,kömürcü diye aşağılanan millet var.Türkiye'de Başbakan Erdoğan dönemi hariç Millet hiçbir dönemde devletin güler yüzünü tam manasıyla görmemiştir.

Vesayetçi sistemin hakim güçleri Kürtleri ve muhafazakarları hiçbir zaman ciddiye almadı önemsemedi, çünkü Türkiye'de herşeyi belirleme yetkisine sahiplerdi, diledikleri zaman darbe yaptılar,canları istedi meşru seçilmiş iktidarları devirdiler,çıkarlarına ters düşünce seçilmiş başbakanı darağacında astılar,sivil siyaset diyenlerin bir kısmını öldürdüler, bir kısmını yıllarca hapishanelerde sorgusuz,sualsiz yatırdılar.

Alışkanlık belli bir süreden sonra bağımlılık yapar,vesayetçi zihniyet öylesine tehlikeli bir yapı ki yaptığı herşeyi ülkenin menfaatine sanıyor ve buna inanıyor, bunun aksi kendi nazarlarında vatan hainliğidir. Düşünebiliyor musunuz? İltihaplı,içi ur dolu bir beyni son derece sağlıklı gören bir yapı. Ve 100 yıldır iş başında. Astığı astık kestiği kestik.

Başbakan Erdoğan Türkiye'nin geleceği için ölümü göze alıp vesayet sistemine dur demiştir.

İşte bu vesayet sistemine ''dur demek'' gerçekten ama gerçekten her babayiğidin harcı değil.Vesayet sistemine ''dur'' dediğinde ölüm dahil her türlü seçeneğe hazırlıklı olmak zorundasın.Dur diyebilmek imanı ve inancı çok güçlü,yürekli adamların işi.17 ve 25 Aralık darbe girişimleridir ancak ilk darbe girişimi Hakan Fidan'ın ifadeye çağrıldığı 7 Şubat 2012'dir.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları adı verilen darbe girişimlerinin gerçek amacı Türkiye Cumhuriyeti devletinin millet idaresine geçmesinden duyulan büyük rahatsızlıktır.Türkiye'nin önünde iki seçenek var ya vesayetçi zihniyete teslim olacak,ya da Başbakan Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı yapıp demokratikleşecektir. Vesayet sistemi son kozunu Ekmeleddin İhsanoğlu'yla oynamıştır.Yıllardır küfredip,tekmeledikleri kitlelerin önüne muhafazakar aday çıkarıp yine tezgah kurdular. Bu aziz millet bu oyunu bozacaktır. Millet iktidara alıştı, devleti sevdi, bundan böyle hiçbir tuzağa düşmez,vesayetçilere teslim olmaz ve olmayacaktır.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS