Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Türkiye diktatörlüğe mi gidiyor? Dediniz...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye diktatörlüğe gitmiyor,diktatörlüğe direniyor. Öncelikle samimi olarak şu sorulara cevap verelim.

1-) Türkiye'de Askeri diktatörlük var mıdır? Milletin iradesini yansıtan seçilmiş sivil iktidara karşı darbe yapmış mıdır?

2-) Yargı diktatörlüğü var mıdır? Siyasi partileri kapatmış mıdır? Yıllardır kangren olmuş Kürtler,Aleviler,ve Türban sorunu konusunda Türkiye'nin önünü açan hangi kararları almıştır.

3-) Basın diktatörlüğü var mıdır? Milletin iradesini yansıtan sivil iktidarı devirecek, değiştirecek kadar güçlü müdür? Türkiye'de kendi basın organları dışında kalan basın organlarına yaşam hakkı vermiş midir ?...Basın dünyasında filizlenen her kuruluşun kafasını koparmış mıdır?

4-) Siyasi diktatörlük var mıdır? Millet oy vermediği halde, her seçimde milletin tokadını yemesine rağmen, millete karşı, milletin gerçek temsilcisine karşı, kendisini ''üstün güç'' olarak görmüş müdür?

5-) Ekonomik diktatörlük var mıdır? Yıllardır İstanbul'a konuşlanmış, İstanbul dışında hiçbir il'e açılmamış, Anadolu sermayesinin, büyümesi ve gelişmesinin önüne dev bir set çekmiş midir ?

Hiç sağa sola kıvırmaya,lafı eğip bükmeye gerek yok. Samimi olarak cevap verelim. Başbakan Erdoğan Türkiye'yi diktatörlüğe mi sürüklüyor, yoksa diktatörlükleri yıkıp,Türkiye'yi demokratik, zengin ve özgür bir Ülke haline mi getirmeye çalışıyor ?....

Dürüst olmak gerekir. Türkiye Başbakan Erdoğan'la özgürleşti, Başbakan Erdoğan'la zenginleşti, Başbakan Erdoğan'la güçlendi, Başbakan Erdoğan'la demokratikleşti.

O zaman dert nerede ?....Dert eski alışkanlıklarda,vesayet sistemi aşkından vazgeçemeyenlerde…..

Başbakan Erdoğan bugünlere gelirken tek cephede mücadele etmedi….Düşünün ki Millet sandığa gidiyor,özgür iradesiyle sizi İktidara getiriyor,ardından bir bakıyorsunuz bazı yargı mensuplarının,eski alışkanlığı nüksetmiş,İktidar olan,partiniz hakkında kapatma davası açıyor…

Kartel Basına bakıyorsunuz,öyle bir saldırıyor ki akıl sır erdirmek mümkün değil,gerçi onlara hak veriyorum,çünkü O basın, Hükümet düşürmeye, pijamayla Başbakan karşılamaya,Başbakan'a racon kesmeye,Bakanları küçük çocuk gibi azarlamaya çok alışmıştı…. Yargıya bakıyorsun, bazı mensupları adliye önünde bildiri dağıtır gibi iddianame dağıtıyor…Ana muhalefete bakıyorsun O'da hala tek parti döneminin alışkanlıklarıyla yürüyor,kendisini parti değil,devlet gibi görüyor,milletten her seçimde hak ettiği cevabı almasına rağmen rahat durmuyor….Gerçi onların keyfi gıcır İktidar olma dertleri yok…

Başbakan Erdoğan bunca saldırıya, yalana, iftiraya karşı dimdik ayaktaysa bu Türkiye için çok büyük bir şanstır….Türkiye bu şansını iyi kullanmak zorundadır, ya dünyaya açılacak, büyüyecek, güçlenecek, demokratikleşecek, zenginleşecektir ya da vesayet sistemine esir olacaktır.… Tercih milletindir… Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olmalıdır, O istemese de olmalıdır…

Çocuklarımız, torunlarımız geleceğimiz için acele etmeliyiz. Başbakan Erdoğan'a destek vermeliyiz, çünkü Türk ve Kürt gençlerinin ölmediği her gün birileri kuduz köpek gibi kuduruyor….!!!!!!!
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS