Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Siyaset iftira olmamalıdır...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay’ın Aziz Kocaoğlu hakkında yaptığı açıklamaların kendi fikri olduğuna inanamıyorum.Ne diyor Sevgili Akay ;, "Ben bir yıldır söylüyorum. CHP Kocaoğlu'nu aday göstermeyecek. Alternatif arayışına girdiler. Aynı şekilde bazı ilçe başkanları da aday olamayacak. CHP'de bu koltuk için TBMM Başkan Vekili Güldal Mumcu ve CHP İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler'in ismi geçiyor"diyor Ardından “Türkiye’nin Başbakanına hakaret içeren yazılar sokaklarda duruyor. 15 gündür sildiremedik Büyükşehir Belediye Başkanı’na... O küfürleri oradan sildirmiyorsa Aziz Kocaoğlu güvenirliliğini yitirmiştir” diyerek farklı bir açıklama daha yapıyor.
Aziz Kocaoğlu’nu en sert şekilde eleştirmiş,ihale,yolsuzluk,iş takibi,hırsızlığa bulaşmamış birisi olarak el insaf diyorum.Kocaoğlu’nu hizmet noktasında her yönüyle eleştirebiliriz,eksik yapmıştır,hatalı yapmıştır vesaire, lakin ucuz ve popülist politikalarla Kocaoğlu’na saldırmak vicdani değildir.
Neden mi ? Çünkü Kocaoğlu CHP’deki büyük etkili azınlığın her türlü baskısına rağmen, Diyarbakır ziyaretini gerçekleştirmiş, yıllardır halkların ve kentlerin kardeşliğini engelleme gayretinde olan ve bundan nemalanan bütün grupçuklara en etkili cevabı vermiştir.
Gezi olaylarının İzmir yansıması beklenenin çok altında oldu, nedenini objektif olarak değerlendirdiğimizde işin altından yine adamlığını gösteren Kocaoğlu’nun çıktığını görürüz.Sendikalı işçileri provakatif eylemlerinde kullanmak isteyen kaymak tabaka temsilcilerinin önündeki en büyük engel Kocaoğlu’ydu…Belediye çalışanlarına,işçilerine ‘’provakatif eylemlerde bulunan ve bunlara katılan herkesi kovarım’’ diyebilme cesaretini ve iradesini gösterecek başka bir belediye başkanı var mı ? Kaldı ki Sayın Akay’a ‘’Sayın Kocaoğlu Başbakan Erdoğan’a hakaret yazılarını sokaklardan sildirmiyor’’ sözleri hiç yakışmadı. Sayın Kocaoğlu bizzat sokaklara yazılan bu hakaret dolu sözlerle ilgili ekipler görevlendirmiş ve Türkiye Cumhuriyeti Başbakan’ına yapılan bu tavrın yanlış olduğunu her ortamda söylemiştir.
Sayın Akay kadar CHP’nin içerisini ben bilemem, Kocaoğlu’nu aday yaparlar, yada yapmazlar,bazı belediye başkanlarını değiştirirler,yada değiştirmezler bunlar her partinin kendi iç işleridir bunlar üzerinden konuşmak altı boş söylemden ileriye gidemez….
Hizmeti tartışmıyorum ama İzmir’de siyaset kaliteli bir düzeyde,çirkinleşmeden yapılıyorsa bununda sebebi Kocaoğlu’dur.
Kocaoğlu yıpratılacaksa insani,vicdani,ahlaki değerlere hiç girilmemeli sadece hizmetleri üzerinden hareket edilip eleştirilmelidir ki etkili bir siyasi dil oluşabilsin.Aksi olursa Kocaoğlu’nu bırakın CHP’nin aday yapmamasını, bu gidişle CHP genel başkanı olabilecek bir düzeye gelmesi kaçınılmazdır.Chp’de Emine Ülker Tarhan ,Birgül Ayman Güler zihniyetine sahip hanımefendi Muharrem İnce gibi beyefendilerin etkinliğinin azalması Chp’nin halkla kucaklaşmasının önünü açar,lakin bunlar kendi konumlarını korumak için her yöntemi denedikleri için Chp dar bir çember içerisinde döner durur.
Bu yazıma karşı çıkanlar olacaktır lakin özellikle bu isimlerin kimler olduğuna dikkat edilmesini istiyorum. Siyaset doğruya doğru,yanlışa yanlış dendiğinde güzeldir.Siyaset Millete hizmet etme yeridir,Milletin sırtından geçinip,dedikodu üretme makamı değildir.
 
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS