Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Sivil siyasete sahip çıkmalıyız

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Son günlerin değişmez konusu….Yolsuzluk,rüşvet,kasetler,dinlemeler,usulsüz krediler….Ak Parti iktidarına karşı adeta savaş ilan edilmiş her yerden saldırıyorlar….Peki bu konuşulanlar yalan mı ?....Konu yargının konusudur….Bekleyip görelim…

Kamuoyunda yaratılmaya çalışılan algı, Ak Parti iktidarı yolsuzlukları, hırsızlıkları, rüşvet alış-verişini kapatmak için, yargıyı, emniyeti tasfiye ediyor, basına sansür uyguluyor yayınlanmasını engelliyor, fikrini yaygınlaştırmak……

Peki Ak Parti iktidarı bu konuda herkes gibi,yargıya hesap vermek zorunda mıdır ?...Elbette….Ancak daha doğruluğu kesinleşmemiş,yargı tarafından hükmü verilmemiş iddiaları, siz daha mahkemeye intikal etmeden,masumiyet karinesini ayaklar altına alıp basına,medyaya,uluslar arası basına servis ederseniz, bu iş yargı konusundan çıkar ve çıkmıştır….Artık bu konuların tamamı siyasi bir konu haline gelmiştir….

Ak Parti iktidarını daha doğrusu Türkiye Cumhuriyeti devletini ortadan kaldırmaya yönelik bu saldırılara,İcranın başında bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hiçbir refleks geliştirmeyecek 'eyvallah' diyecek.Sizlerde istediğiniz gibi bu millete ve bu devlete operasyon düzenleyeceksiniz istediğiniz bu mudur? ……..Eğer böyleyse ….

Yanılıyorsunuz hem de çok….Çünkü Ak Parti halkın yüzde 50'sinin oy'unu alarak iktidar olmuştur….Meşruiyetini halktan almıştır,siyasi bir meselede hesap vereceği tek makam millettir….Sizler ne diyorsunuz ?...Siyasi bir meseleyi adli merciler çözsün….Bu konuyu sizler, bilerek,isteyerek adli mercilerin elinden aldınız….Yıllardır yanıp tutuştuğunuz iktidar olma hayaliyle,hevesiyle,bu hırsınızı, yolsuzluk sosuyla süsleyip Ak Parti’nin üzerine çullandınız…Elbette bu saldırılarınızı yabana atmamak lazım sizin tabirinizle üç-beş kelle aldınız….Ya gerisi fiyasko,tam bir fiyasko….

Tutmaz arkadaş tutmaz,hiç boşuna kendinizi yırtmayın, belaltı vuruşlardan medet ummayın….Nedenlerini kısaca özetleyelim isterseniz…..

1- Bu Ülkede artık şehit cenazeleri yok,kardeş kardeşi öldürmüyor……
2- Hastaneler ahır gibiydi,şimdi 5 yıldızlı otel konforunda
3- Havalimanları ortada
4- Eğitimde yapılanları görüyoruz
5- Otoyolları, duble yolları,tüp geçitleri,tünelleri kim yaptı ?
6- Çetelere, mafyalara ne oldu ?


Diğer yapılanları da yazsam yer kalmayacak….

Ak Parti bu milletin yüzde 50’sinin oyunu alıyor,içerisinde herkes dürüst diyebilirmiyiz ? Asla diyemeyiz ….Elbette kirliliğe bulaşanlar olmuştur ama bu bütün Ak Parti’yi lekelemek amacıyla tuzaklar kurmaya gerekçe olamaz….

Sivil siyasete karşı yapılan her darbe girişimi geri tepmiştir…Sivil siyaset dışına çıkan her yöntem gayrimeşru bir yöntemdir….Rakibini adam gibi çıkıp miting meydanlarında yenersin yada yenilirsin…..Siyasi kural budur….

Üç bakanın oğlu savcılık talimatıyla evlerinden alındı,hiçbir itiraz yok, savcı talimat verdiyse alınmalıdır….Daha sonra ikisi cezaevine konuldu,biri serbest bırakıldı….İşte bu nokta çok önemli ,eğer gözaltına aldıysan hepsini tutuklayacaksın,sağlam ve geçerli nedenlerin olacak,yoksa gözaltına alıp serbest bırakırsan, inandırıcılığın kalmaz….Elbette herkes eşit ama bu Hükümete karşı Danıştay saldırısı dahil, pek çok kez tuzak kurulmaya çalışıldı ve bunları biliyoruz….Eğer gözaltına alıp serbest bırakırsanız bu iş yargıdan çıkar, siyaset malzemesi olur. Nitekim bugün yaşadığımız hadisenin özeti budur…..

Sivil siyaset sonuna kadar desteklenmelidir….Hükümetlerin geliş,gidişleri de sandıkta olmalıdır…Aksi takdirde felakete sürükleniriz….Millet gereken mesajı verir….Ya devam der ya tamam…

Bu iktidardan memnun olmayanlar, karşı çıkanlar elbette olacaktır,bunun yolu gayrimeşru yöntemler kullanmak değil,parti kurarak millete gitmektir,sandığın açılmasını beklemektir, eğer millet sizi takdir ederse herkesin saygı duyması gerekir,tabi sizlerinde…

BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS