Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Sevimsizleşen Ahmet Hakan

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Sen ki düne kadar muhafazakar mahallenin beyaz çoraplı utangaç çocuğuyken bir anda karşı mahallenin şarap içilen masalarında meze oldun. Buna hiç kimsenin diyecek sözü yok… Olabilirsin. Ancak bir uçtan diğer uca atlarken unuttuğun bir nokta var geçmişin izlerini söküp atamazsın . Medya da ,siyasette,bürokraside ,iş dünyasında her nerede olursa olsun biranda saf değiştirenler yaşadıkları yetersizlikleri değersizlik inancıyla birleştirirler.Geçmişe baktığımızda bu tiplerin nasıl kullanılıp atıldıklarını görürüz.Bu insanlar çıktıkları mahalleye sövmek için yırtınıp dururlar,içleri kin öfke nefret doludur.Kendilerine biçtikleri rol ise ‘’beni var eden mahalleye ne kadar çok saldırırsam şaşalı bol ışıklı yeni mahallem de o kadar çok itibar sahibi olurum’’ mantığıdır.

Ahmet Hakan Ak Parti karşıtlarının sözcüsü gibi. Ak Parti’ye sempati duyan,oy veren,destek veren her kim varsa düşman gözüyle bakıyor itibarsızlaştırmak için elinden gelen her şeyi yapıyor.İtibar celladının son kurbanı Yavuz Bingöl.

Ancak bugünkü köşe yazısında yakalandı hem de kendi ağzıyla… Ne diyor itibar celladı;

‘’ Ancak röportaj sırasında çok vahim bir hata yaptı Yavuz Bingöl’’ … Bu söz her şeyin özetidir en açık şekilde dışa vurumudur. Demek ki Ahmet Hakan planlı bir şekilde sevgili Yavuz Bingöl’ün bu hatasını görmüş en acımasız şekilde bütünden koparıp soslayıp linçseverlerin önüne atmıştır. Türkiye bu zihniyeti iyi bilir bu medya grubunu da iyi tanır Ahmet Kaya için ‘’vay şerefsiz’’ manşetinin diğer bir versiyonudur Sevgili Yavuz’a yapılan. Kaldı ki Yavuz Bingöl’ün sözlerini ön yargısız okuduğunuzda eleştiri yaptığını görürsünüz. Ahmet Hakan iş üstünde yakalanmıştır. Sevimsizleşen üslubuyla Türkü severlerin gönlünde taht kuran Yavuz Bingöl’e itibar suikasti düzenleyip medya tarihine kara bir leke olarak not edilmiştir.

Mahalle değiştirenlerin genel hastalığımıdır nedir anlamak mümkün değil. İzmir’in en güzel ilçelerinden Narlıdere’nin Chp’li belediye başkanı Abdül Batur Ahmet Hakan’ın can acıtıcı röportajından sonra durumdan vazife çıkarmış Yavuz Bingöl sokağının ismini ’’İlk meclis toplantısında Berkin Elvan yapacağız’’ diyerek açıklama yapıyor. ‘’Narlıdere halkı adına Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan’dan özür diliyor, bu grup kararımızın ilk meclis toplantısında karara bağlanacağını kamuoyunun bilgisine sunuyorum’’ diyor.

Abdül Batur ilk olarak 1999 yılında Doğru Yol Partisi'nden Narlıdere Belediye Başkanı seçildi o günden bu yana Narlıdere’nin güzel insanları için ne yapmış bunun hesabını versin. Tribüne oynayıp bu linç kampanyasından ne koparırımın hesabına düşen Batur’un Narlıdere’ye yaptığı en büyük hizmet ‘‘başıboş hayvanlar için barınak’’. 2001’de Yavuz Bingöl adı verilen sokağı davul zurnayla açan halay çeken Abdül Batur istemeye istemeye Narlıdere’lilerin taleplerine boyun eğip Yavuz Bingöl ismini sokağa verdi.Amaç oy devşirmekti.

Anlaşılan oki 2001’den bu yana Batur sokağın ismini değiştirmek için fırsat kolluyormuş .Ahmet Hakan’ın Sevgili Yavuz’a düzenlediği itibar suikasti Batur’un imdadına yetişti.Dünün hararetli Doğru yol partilisi Batur fırsattan istifade edip sokağın ismini Hakkın Rahmetine kavuşan Berkin Elvan’la değiştirdi.Bu hareketin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur.
Çünkü yarın zamanın ruhuna göre sokağın ismini başka bir isimle değiştirebilir.

Yavuz Bingöl ismi Berkin Elvan için gözyaşı döken üzülenlerin başında gelir ne Batur’un ne Batur gibilerin bu çirkin yaklaşımları toplumun nezdinde asla karşılık bulmamıştır.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS