Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Rojava ve Roboski aynı aklın ürünüdür

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye’de yaşanan Gezi Parkı olaylarından tutunda Roboski katliamına kadar her hadisenin ana çıkış nedeni Çözüm Süreci’dir . Türkiye’de ve dışarıda akan kardeş kanından beslenen hainlerin en büyük korkusu çözüm sürecinin devamıdır. Türk ve Kürt halkının kucaklaşmasından, eşitlenmesinden rahatsızlık duyanların köpekleri bile sokağa korumasız çıkamaz. Bu isimler bellidir; Türkiye’de, İtalya’da, Fransa’da, Almanya’da , Amerika’da şatolarında oturup projeler üreterek algı operasyonları düzenleyen bu kara para baronlarının Türkiye üzerindeki bütün planları ters tepmiştir.

Proje konusunda içeriden ve dışarıdan aldıkları desteklerle hiç sıkıntı çekmeyen bu hainlerin birçok yerde adamları vardır; yazar, çizer, siyasetçi, iş adamı, bürokrat, avukat... Her sektörde mutlaka en az bir adamları vardır. Ortadoğu kan gölüne dönmüşken, toplu katliamlar yapılırken, 30 yıllık akan kardeş kanını durdurmayı başaran bir Türkiye’yi aciz gibi göstermeye çalışmak vatana ihanettir, bu mihraklara alet olanlar da ihanet içindedir. Danıştay saldırısı, Kapatma davası, Gezi parkı, Roboski ve Rojava’daki katliamların hepsi aynı aklın ürünüdür.

Meseleye geniş açıdan bakmak lazım içeride yapamadıklarını dışarıya taşıdılar. Aniden ortaya IŞİD diye bir örgüt çıkıyor, sözde İslam devleti kuracak ancak devlet kurmayı bir kenara bırakıp, yiyecek ekmeği olmayan, yokluk içerisinde yaşayan gariban Kürt köylerinde kundaktaki bebekler dahil herkesi keserek katliamlar yapıyor.

IŞİD’in rehin aldığı 49 vatandaşımızın olayında bile bunların parmağı vardır, işbirlikçileri vardır. 49 yurttaşımız sağ salim kurtarıldığında bile bu güruh, konsolos görevlilerimizin kurtarılmalarına sevinmek yerine, ne pazarlık yapıldığının peşine düştüler. Üzüntülerini gerek televizyonlarda, gerek köşe yazılarında, gerekse tavırlarıyla açıkça belli ettiler. Çünkü bu takım Yeni Türkiye’yi hala eski Türkiye sanıyor. Planları bozuldukça daha da sertleşecekler. Bunların düşüncesi, "Işid rehineleri keser, bizler de halkı kışkırtır, 'hükümet istifa' mitingleri düzenleriz"di ama hainlerin planları tutmadı, dış siyasette ustalaşan Yeni Türkiye tereyağından kıl çeker gibi rehinelerimizi aldı.

Beyni bağırsak dolu bu takım hatırlarsanız her yerde ‘‘Cumhurbaşkanı Erdoğan neden IŞİD hakkında sert konuşmuyor’’ diyerek ortalığı ayağa kaldırmaya çalışmıştı. Bu ölü sevicilerin kedileri ölünce 40 gün yas ilan ederler ancak 49 insan ölüm tehdidi altındayken sahte kabadayılık yaparlar. Hem kendileri IŞİD’e destek veriyorlar hem de hükümeti ve sayın Cumhurbaşkanı'nı ilişkilendirmeye çalışıyorlar. Hani Cumhurbaşkanı Erdoğan IŞİD hakkında konuşamazdı, ne oldu? Sayın Cumhurbaşkanımız 49 rehinemiz kurtulduktan sonra IŞİD’e karşı askeri operasyonları destekleyeceğini ve IŞİD’in terör örgütü olduğunu söylemedi mi? Ancak bunlar eski Türkiye reflekslerine alıştıkları için Yeni Türkiye’nin bölgede figüran değil baş aktör olduğunu göremeyecek kadar geride ve acizler.

Bu hainlerin hedefi Kürtleri ve Türkleri tekrar çatıştırmak. Türkiye’de bunu başaramadılar şimdi IŞİD’e Rojava’daki Kürtleri öldürtüyorlar ki Türkiye’deki Kürtler ayaklansın. Bu büyük tezgahı görmeliyiz, özellikle bu konuda Türkiye’de barıştan yana olan herkes aklı selim açıklamalar yapmak zorundadır.

Türkiye bir kurtuluş mücadelesi veriyor. Her yerde oluk oluk kan akarken Türkiye’de bu kadar huzura, güvenliğe, ekonomik ve siyasi istikrara bu hainler tahammül edemiyorlar. Bizim üzerimize düşen vatani görev bu kurtuluş mücadelesine destek vermek ve hainlerin oyununa alet olmamaktır.


BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS