Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Reyhanlı'daki ölümlere sevinenler...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Hatay Reyhanlı’daki kalleşçe saldırı gösterdi ki, Türkiye çözüm süreciyle doğru yoldadır. Kendi iç barışını sağlamış bir Türkiye demek, Bölgesinin tek hakimi bir Türkiye demektir. Yıllardır Türkiye’nin kendi içindeki kanlı sorunla boğuşmasına sessiz kalan şer odakları, Türkiye’de kan durduğu anda en kanlı şekilde harekete geçtiler.

Reyhanlı’daki saldırıyı şöyle yorumlamak gerekir. Türkiye’de akan kanın durması, birçok Ülkeyi rahatsız etti, onlar ayağında prangaları olan bir Türkiye’ye alıştılar. Zincirlerini kırmış bir Türkiye Dünyada çok daha etkili söz sahibi olur.Bunu kaldıramadılar.

Hedef güçlü Türkiye’dir
. Ekonomisi güçlü bir Türkiye,iç kanamasını durdurduğu anda Dünya’da en güçlü 5 Ülke içerisine girer.Her ne şartta olursa olsun girecektir de.

Reyhanlı gösterdi ki Türk ve Kürt kardeşliği kimsenin işine gelmiyor. Kan akacak ki Türkiye güçlenmesin, büyümesin. Türkiye’de herkes şunu görmelidir düşman içeride değil dışarıdadır. Türk ve Kürt gençleri daha çok kenetlenmeli, sarılmalıdır. Ülkemizi kan gölüne çevirmeye çalışan bu kalleşlere Türkiye’yi de dünyayı da dar etmelidirler
.

Türkiye dünyayla mücadele ederken içeride de akan kanın durmasından rahatsız olan siyasetçiler ve siyasi partiler olacaktır. Onların da istediği ‘‘biz kendi kendimizi öldürelim, kendi içimizde şehitler verelim, dışarıdan gelip bize saldırmasınlar’’.Evet tamamen zihniyetleri budur.Çünkü Türkiye kendi gençlerini öldürecek,şehit verecek ki bunlar siyaseten yaşayabilsinler,aksi olsa Türkiye’de kanın durmasından bu kadar rahatsız olurlar mı ?.

Reyhanlı’da saldırı olmuş, Hatay kan gölüne dönmüş bunlar çıkmış keyfi açıklama yapıyorlar. Sayın Bahçeli ‘‘Başbakan’ın Esad’a nefret söylemi saldırı olarak dönüyor’’ derken. CHP’li Gürsel Tekin  ‘‘Tehlikenin farkına varmaları için yetkilileri uyarmış, önlem almalarını istemiştim. Yazık ki söylediklerimiz çıktı’’ diyor.Sayın Bahçeli şunu mu demek istiyor ‘‘bizim içeride ki akan kanımız bize  yeter,şehit cenazelerimiz bize yeter dışarıda küçük masum çocuklar öldürülüyor,10 yaşındaki çocukların ırzına geçiliyor bize ne’’ .Başbakan Erdoğan  Esad’a karşı nefret söylemlerinde bulunuyormuş.Allah  Esad’ın yüz bin defa belasını versin. İslam dininin temel direklerinden birisi Peygamberimiz H.z Muhammed  (s.a.v)in “Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” sözü değilmidir ?.Başbakan Erdoğan’ın  masum Müslüman çocukları öldürülürken,tecavüz edilirken Esad’a nefret söylemlerinde bulunmasından mı rahatsızlık duyuluyor.Başbakan Erdoğan ne yapacak tı ? Esad’a sevgi söylemlerinde mi bulunacaktı.
 

Gürsel Tekin’in açıklamasını görünce insan donup kalıyor.Sanki daha düne kadar Esad’la kucak kucağa oturmamışlar gibi ‘tehlikenin farkındaydık’ diyor.Bunu soracağına, Esad’a destek görüntüleri verip,destek açıklamaları yapan partine şunu sor ? ‘Çözüm sürecinde biz ne yapıyoruz ?, akan kan durmuşken ,bizim ne işimiz var Suriye’de ? Esad’la görüştük bol bol resimler çektirdik diye Esad bizim bu durumumuzdan istifade edip,cesaret bulup Türkiye’de daha rahat kanlı eylemler yaptırır mı ?.Reyhanlı’da bombayla öldürülen vatandaşlarımız, mahkeme-i Kübra-da bizim yakamıza yapışacaklar mı ?.Sayın Tekin samimiyetle önce bunları cevaplasın.

Türkiye dönülmez bir yola girmiştir. İçeride siyasi ikbal peşinde koşanlar, dışarıda Türkiye’yi karıştırmak kaos çıkarmak isteyenler şunu bilsinler ki, Türkler ve Kürtler kanlarının son damlasına kadar bu coğrafyaya huzur, barış ve kardeşlik gelsin diye mücadele edeceklerdir.
 

Suriye’li sığınmacılara, zulümden kaçıp bize sığınanlara, saldırmak adamlık değil, acizliktir. Yürekli olmak; garibana, yetime ,zavallıya saldırmak değildir.Hatay’da üç beş çakal takımı yan yana gelip gariban Suriye’li sığınmacılara erkeklik yapıyorlar.Bu gibi çirkinliklere asla müsaade edilmemelidir.Aksine onlara daha çok sarılmalı,sahip çıkılmalıdır.
 
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS