Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Pusuculardan siyasi İktidar çıkmaz

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
'Hepimiz, her kesimden hepimiz, korkak kasetçilere "dur" demeliyiz. Karanlıklara çekilip TR.yi yönetemezler. Bunlara verdiğimiz prim yeter!' ….

Tarihe not düşülecek bu sözler, Chp İzmir Milletvekili Birgül Ayman Güler’e ait.

Sayın Güler meclis kürsüsünden yaptığı etkili konuşmalarla tanınıyor. Geçmişte yaptığı bazı konuşmalar Türkiye gündemine oturdu,uzunca süre tartışma konusu olmuştu…..

Bugün Türkiye siyaset kurumu ve Türkiye’nin bütün resmi kurumları teslim alınmaya çalışılırken Chp içerisinden sadece bir kişi, açık ve net ifadelerle Türkiye siyaset kurumunun ve Türkiye’nin kurumlarına karşı yapılan saldırının karşısında onurlu bir duruş sergiliyor….

Türkiye’de siyaset kurumunun gücüne inanmayanlar, büyük bir şaşkınlık içerisinde… Ama şaşırmasınlar, gün gelir onlar da, Birgül Ayman Güler gibi meselenin sosuna değil temel noktasına bakmayı öğrenirler……

Türkiye’nin bugün karşı karşıya olduğu sorun yolsuzluklar, hırsızlıklar,rüşvet değildir,bunu Chp ve Mhp liderinin görmemesi imkansızdır.Onlarda biliyorlar ama siyasi konumları gereği konuşamazlar….

Türkiye bugün topyekün saldırı altındadır.Türkiye istila edilmeye çalışılıyor,Türkiye karıştırılmaya,kan gölüne döndürülmeye çalışılıyor.Bu yapının amacı ; baronların,dış istihbarat örgütlerinin kuracağı, güdümlü bir siyaset düzeni kurmaktır…Kurulacak bu yeni düzen içerisinde Milletin adamları olmayacak,köylüler,memurlar,işçiler olmayacak,halk olmayacak…..Sadece paradan,para,kandan para kazananlar olacak…!!!!

Chp İzmir Milletvekili Sayın Güler bu anlamda Türkiye siyasetine karşı yapılan bu darbeye karşı Chp içerisinde dik duruşun onurlu sesi olmuştur…..Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin bu süreçte takındıkları tavırla oy aldıkları kesimlerin emanetine ihanet etmişlerdir…Makam ve mevkiler gelip geçicidir…Söz konusu Türkiye ve kurumlarıysa her şey feda edilmelidir….Sezgin Tanrıkulu ve Gürsel Tekin sessiz kalarak,siyasi yaşamlarında unutamayacakları büyük bir utanca imza atmışlardır…

Türkiye’de an itibariyle hedef Millet iradesidir,Millet iradesinin çeşitli tuzaklarla esir alınmaya çalışılmasıdır.Meydanlarda oluşan kalabalıklar bu tuzakları kuran pusuculara ‘‘durun’’ diyor… ‘‘ Karar bizim’’ diyor, ‘‘Biz getirdik’’, ‘‘Biz götürürüz’’ diyor…Bu tuzaklara destek verenler,pusuculara herketecilik yapanlar,Millet iradesi karşısında asla dayanamayacaktır.Farkında olunmayan diğer konu şudur…Bugün meydanlarda sadece Ak Partililer yok Mhp,Chp,Bdp’liler de var,Milli iradeye karşı yapılan bu büyük saldıra karşı dik duranlar da var…Devlete yapılan bu saldırıya karşı Ülkesini seven herkes açık tavrını koymalıdır….Aksi olursa Siyaset kurumu başta olmak üzere Devletin önemli kurumları çöker…Siyasi iktidarları millet belirler,Ak Parti yıpratılacaksa,zayıflatılacaksa bu sivil siyaset dairesinde olmalı,gayrimeşru yollara girilmemelidir.

Eğer bugün bu tuzaklara prim verilirse,siyasi parti liderleri başta olmak üzere bütün siyasetçiler meşru yolları terk eder,kaset ve cd peşine düşerler…Bunun adı siyaset değil ahlaksızlık olur…

Yolsuzluğun,hırsızlığın,vurgunun,talanın hesaba çekileceği yer bağımsız ve tarafsız yargıdır….Kimse bağırıp,çağırıp kendisini yırtmasın, Başbakan Erdoğan dahil herkes ama herkes gün gelir eğer suçları varsa yüce yargının karşısına çıkar hesabını verir….Lakin al eline kaseti,cd’yi ….Yargıyı yoksay…,polisi yoksay…,devletin kurumlarını yoksay… ‘‘ben devletim’’ de...Millete bunu kabul ettiremeyeceksiniz….Bu nasıl bir yapıdır ki,kendisini devlet görüyor…Eğer bu yapı emellerine ulaşırsa sadece Ak Partililer değil,bütün siyasiler esir alınır….Kasetle,cd’yle,şantaja boyun eğenler siyaset yapamazlar….Bugün Türkiye siyasetine sahip çıkma günüdür…..
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS