Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Ölümlere susup ağaç için eylem yapmak..

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye ne zaman ayağa kalkmak için güçlü bir hamle yapsa, hileli gerekçeler üretilerek darbelenmiştir. Başbakan Erdoğan vesayet sistemine ve savunucularına çok büyük zarar verdi.Türkiye halkı ilk defa kendisi olmuştur.

Demokratikleşme konusunda atılan adımlarla,halkın kendisini ifade etme özgürlüğünün önü açıldı.Bu durumdan rahatsızlık duyan illegal örgütler ve bürokrasi içerisinde yuvalanmış uzantıları,en kirli tuzakları milletin temsilcilerine kurmuşlardır.Çok yakın siyasi tarihimize baktığımızda bu ülke için,her kim, taş üstüne taş koymuşsa, ya asmışlar, ya öldürmüşler,yada en acımasız iftiraları atmışlardır. ''Millet'' inancı olmayanlar,kene gibi hem milletin kanını emdiler,hem de racon kesip,insanları uyuşturdular.Hiçbir konuda tepki vermeyen bir topluma alıştılar.Türkiye Cumhuriyetine değil kendi Cumhuriyetlerine bağlı kaldılar.

Toplumun genelinin değil sadece kendilerinin çıkarlarını korudular.Diledikleri zaman yargıda,basında,bürokraside veya askeriyede ki güçleriyle millet iradesinin temsilcilerine canları ne istiyorsa onu yaptılar,yok ettiler.

Bugün değişimin,demokrasinin,özgürlüklerin mimarı Başbakan Erdoğan'a saldırılıyor.Herkes elini vicdanına koyup söylesin.Kürtler,Aleviler,Dindarlar artık kendilerini her yerde özgürce ifade etmiyorlar mı ?.Türkiye'de bir başkası olma devri kapanıp kendin olma dönemi başlamadı mı ?.''Vay efendim özgürlük yok,basında,medyada sansür,yönetimde diktatörlük var''.Bu konuşulanların hepsi dinazorların,örümcek bağlamış beyinlerinin zırvalarıdır.Gençler onlar için vurucu,kışkırtıcı güçtür, bu zihniyetin tek hedefi gençleri zehirlemek ve yok etmektir.Binlerce gencimiz,şehit olurken,sakat kalırken gıkı çıkmayan dinazorlar bugün 'gençlik' diyor.Elbette tuzağa düşürdükleri gençlerimiz var onları uyarmak hepimizin görevidir. Mesele açık ve nettir. Bunlar Cumhuriyet kurulduğundan beri devletin parasını çalıyorlar,gençler belki hatırlamayabilir ama bu ülkede bu zihniyet ve uzantıları sağ aynası olmayan araba sattılar,sağ aynayı da ekstra ücretle sattılar.Sadece ekonomide değil,her yerde tekel oldukları için kimseye konuşma hakkı vermediler.Millete ana avrat sövdüler,hakaret ettiler,hapishanelere attılar,ekmeklerini çaldılar,zulmettiler,dilini,kültürünü,inancını,geleneklerini yok saydılar.

Başbakan Erdoğan milleti uyandırdığı için O'na düşmanlar.Korku imparatorluklarını kim yıktı? Girilmez denen kalelere girdi kim girdi ?Siyaseti kim sivilleştirdi silahın,bürokrasinin,yargının,baronların gölgesinden kim kurtardı ?Tek karar verici makam millettir diyen kim? Utanmayın söyleyin kim ? 30 yıldır silaha, mermiye, füzeye harcanan paralarla beslenenler, Diyarbakır'da dağa kaçırılan çocukları için eylem yapan anneler kudurttu.Yavrusu kaçırılmış bir annenin karşısında hiçbir güç duramaz.

Basınınız,televizyonlarınız niye Diyarbakır'da değil ?,aydınlarınız niye susuyor? ,İstanbul'da düğünde havai fişek atılsa eylem var diye canlı yayına geçersiniz.Çadırlarınız nerede? ,bir kere de Diyarbakır'da çadır kurun.Üç ağaç için Türkiye'ye milyarlarca dolar zarar verdiniz, Diyarbakır'da çocuklar kaçırılmış gıkınız çıkmıyor.Çünkü işinize geliyor. Yıllardır bu milleti''bidon kafalı, makarnacı, göbeğini kaşıyan adam'' diyerek aşağıladınız.Başbakan Erdoğan çıkarlarınıza dokununca millete ''sokağa çıkalım'' diyorsun kendin gelmiyorsun.Bu milletin değerleriyle,canlarıyla oynamaktan vazgeçin.Bu ülkede makarnacı diye alay ettikleriniz sokağa çıkarsa işte O zaman korkun.Başbakan Erdoğan Türkiye'nin ortak çatısıdır.Coğrafyamızın adıdır Erdoğan.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS