Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Muhafazakar Devrimci Erdoğan

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Başbakan Erdoğan ezberleri bozmaya devam ediyor….1915 olaylarının yıldönümü  vesilesiyle 23 Nisan’da Ermenilere taziye mesajı yayınlaması, Güçlü Türkiye’nin yürekli liderine yakışan insani ve vicdani bir çıkıştı…..

Derin dehlizlerde korkular üzerinden siyaset üreten, baronlar ve Ermeni diasporası yıllardır beslendikleri bu soruna, Cumhuriyet tarihinde ilk kez Başbakanlık düzeyinde yapılan bu birleştirici açıklamaları kabullenemediler. Gösterdikleri tepki samimiyetsizliklerinin dışa vurumudur….Türkiye’de Başbakan Erdoğan’ı vicdansızca eleştiren köşe yazarları ve Chp’nin kıvıracak hiçbir tarafları kalmadı.

Ermenilere taziye mesajından sonra dudaklarını ve kalemlerini büke büke destek yazıları yazdılar,yayınladılar…’’Bize de şevkat, bize de hoşgörü’’ demeye başladılar….
 
 Başbakan Erdoğan ‘’Devrim adamı’’dır, kendisine istikamet belirlenmesi imkansız bir kişiliktir….İnandığı ve doğru bildiği her açıklamayı bizzat kendisi yapar,yaptırır….Karşı mahallenin anlayamadığı budur….Bu cenahın idrak edemediği bir diğer husus Başbakan Erdoğan onlarında fikirlerini özgürce ifade edebilmelerinin yegane teminatıdır…..Aksi olsa bunca küfre, hakarete, iftiraya, yalana rağmen tarihe not düşülecek şu sözleri söylermiydi…. ‘‘Ne var ki, tarihi meseleleri hukuki boyutlarıyla birlikte daha iyi anlamamız, kırgınlıkları yeniden dostluklara dönüştürmemiz mümkün olacaksa, farklı söylemlerin empati ve hoşgörüyle karşılanması ve bütün taraflardan benzer bir anlayışın beklenmesi tabiidir. Türkiye Cumhuriyeti hukukun evrensel değerleriyle uyumlu her düşünceye olgunlukla yaklaşmaya devam edecektir’’….

Başbakan Erdoğan’dan Türkiye içine yönelik olumlu mesaj bekleyenler yukarıdaki satırları birkez daha okuyabilir, üstlerine düşeni alabilirler…..
 
Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olmalıdır….Kendi arzusu olmasa bile, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak Başbakan Erdoğan’ı O koltuğa oturtmalıyız…..

Kendisi için değil, O zaten Tarihimizin altın harflerle yazılacak dönemine mührünü vurdu…Türkiye Cumhuriyetinin daha çok güçlenmesi ve ortak geleceğimiz için Başbakan Erdoğan dışında hiçbir seçeneğimiz yoktur…..

Sağlığı el verdiği sürece Devletin başında O olmalıdır….Muhalefet liderleri kendisini örnek alsalar Türkiye daha hızlı bir şekilde büyüyecek ve güçlenecektir….Elbette Sayın Erdoğan gibi bir liderin karşısında durmak çok zor, elbette her seçimde hezimete uğramak çok acı verici, ancak yılmamalıdırlar….Çalışmaya öncelikle matematikten başlayabilirler…..2009’u, 40 rakamına eşitlemeyi ,4 ile 7’yi toplayıp 12 rakamını bulmayı unutsunlar artık….Türkiye vatandaşları muhalefet liderlerinden ezber değil, ezber bozan açıklamalar bekliyor…. 
 
 CHP’NİN YENİ GENELBAŞKANI AZİZ KOCAOĞLU 
 
Chp içerisinde lider arayışı olduğunu görüyoruz….Acil kan değişikliğine ihtiyacı olan Chp’de Genelbaşkanlığa en çok yakıştırılan isim Aziz Kocaoğlu…Ezber bozan açıklamaları, herkesi kucaklayan kimseyi ötekileştirmeyen kişiliğiyle Kocaoğlu,Chp için en doğru adrestir…

Kocaoğlu’nun Diyarbakır ziyareti, Chp Genelmerkezi ve bazı milletvekillerini olağanüstü rahatsız etmesine rağmen ,O durmadı ziyareti gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir belediyesi işçileri gezi eylemlerine ‘’katılacağız’’ derken,O net bir şekilde ‘’İşten atarım’’ dedi…

Buna benzer onlarca olumlu çıkışını sayabilirim….Aldığım duyumlar, birçok milletvekilinin ve Türkiye genelinde birçok il başkanının bu yönde çalışma yaptığıdır.

Böyle bir yenilenme gerek Chp,gerekse Türkiye siyaseti için yeni bir heyecan getirecektir….Chp Ordu’ da, Artvin’ de, Antalya’ da yaşadığı hezimetin aynısını Aydın’da da yaşayacaktı, Özlem Çerçioğlu’na yoğun tepki duyan bir çok çevreyi durduran ve seçimi Chp’ye kazandıran Kocaoğlu’dur…

Böylelikle bir gerçek daha gün yüzüne çıkmış oldu….
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS