Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Mevcut Anayasa’yla vedalaşmak

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Gezi Parkı eylemlerine CHP’nin destek vermesini eleştirenler meseleye birde Chp gözüyle bakmalıdırlar. İllegal ve marjinal gruplar dışında kalanlar kimlerdir ? Ortada bireysel olarak çevre duyarlılığı konusunda hassasiyeti olanların, yaşam tarzına müdahale edileceğinden korkanların,3.Köprüye verilen Yavuz isminden rahatsızlık duyanların,sorgulanamaz bir anlayışla hareket eden, siyasal tüm dengeleri elinde tutan güce karşı, ortak huzursuzluk duyanların, doğal reflekslerinin geliştirdiği Toplumsal bir hareket hareket vardı.

Chp Anamuhalefet partisi ,görevi… Hükümetin yaptığı işleri eleştirmek,eksiği varsa katkı koymak,yoksa karşı çıkmak,daha iyi, daha doğru, projeler üretmek, bunu hem Hükümet’e,hem halka anlatmak,Lakin Chp bu görevini hiçbir zaman yerine getiremedi,sürekli kişisel meselelere girdi,halkın bütününü ilgilendiren konuları bıraktı, ufak tefek hadiselerin peşine takıldı.Denize girmeyi hiç düşünmedi,küçük…kurumaya yüz tutmuş derelerin içinde boğulmayı tercih etti.

Gezi Parkı eylemcilerine hayran hayran bakması,Leyla’nın Mecnun’u beklediği gibi büyük bir aşkla Gezi Parkı eylemcilerine ve gençlere sarılmasının altında yatan gerçek, Chp’nin çizdiği zig zaglardır.Ana muhalefet partisi Chp’nin yapması gereken eylemi….

Kadınlar ve gençler yapmıştır.Bu durum Chp’nin içler acısı konumunu gözler önüne sererken,Ak Parti’yi eleştirirken daha,insaflı,daha vicdanlı olmamızı zorunlu hale getirmiştir.Çünkü Chp görevini yapmıyor,Chp genel başkanı görevini yapmıyor,eğer Hükümetin yaptığı icraatlarda bir yanlışı varsa, yüzde 50 sorumlusu Chp’dir.

CHP TARİHİ BİR FIRSATLA KARŞI KARŞIYADIR….
Çözüm süreci başta olmak üzere,inanç özgürlüğü,seçim barajı,insan hak ve özgürlüklerini içine alan Türkiye’nin temel sorunlarını çözecek, yeni Anayasa’da üstüne düşecek görevi, layıkıyla yerine getirecek bir Chp, ileri seviyelere çıkabilir.Türkiye bunu istiyor….

Türkiye yeni Anayasa’ya mecburdur,Türkiye artık mevcut Anayasa’sıyla vedalaşmak zorundadır.Chp bu tarihi misyonu üstlenir ise güçlü bir konuma gelebilir….

Chp’nin ivedilikle yapması gereken ilk iş Birgül Ayman Güler zihniyetine sahip milletvekillerini partiden ihraç etmektir.Bu zihniyet Türkiye toplumuyla Chp’nin kucaklaşması önünde ki en büyük engeldir. Türkiye artık ciddi sorunlarını zamana yayarak,seçim dönemlerinde Toplumun beklentilerini, ucuz popülist politikalarla geçiştirerek ilerleyemez.

Chp yeni Anayasa yapım döneminde aktif rol alıp,Türkiye’nin ayağına vurulan prangadan kurtulmasında önemli bir görevi üstlenmekten korkmamalı,ulusalcı,Kemalist fikir sahiplerinin, Chp içerisinde etkinliğini azaltmalıdır.

Bölgesinde ve Dünya’da güçlü bir Türkiye’nin yolu yeni Anayasa’dan geçer.


BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS