Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

‘Mesele kanın durmasıdır’

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye toplumu Gezi Park’ı üzerinden içeride ve dışarıda insan ölümleriyle beslenen güruha hak ettiği cevabı vermiştir. Gezi Park’ı olayları başladığında neredeyse ‘Batı’nın bütün medyası’ İstanbul’a kamp kurdu, sürekli canlı yayınlar yaptılar,içeride buna destek olan Tv kanalları ve gazeteler de boş durmadılar, ama planları tutmadı.
  
Kışkırtmalara tahriklere, tuzaklara rağmen Türkiye bu oyuna gelmedi.              

Yapılan plan çok profesyonelce hazırlanmıştı, bütün hesap Türk ve Kürt gençliğini sokaklara dökmek üzerine kurulmuştu, içeride buna çanak tutan hastalıklı beyinler, ellerinden gelen her şeyi, her imkanı dibine kadar kullandılar.
 
Dost düşman şunu anlamak zorunda kaldı, Türkiye’deki  demokrasi sokakta yakarak,yıkarak aranacak kadar kötü durumda değil.Yeterli mi ? Elbette değil.Hükümet ve Muhalefet buradan üzerine düşen dersi çıkarmalıdır. Anti demokratik yasaları kaldırıp,Yeni Anayasa konusunda ortak mutabakata varmalıdır.Demokratikleşmeyi siyasi rant kaygısıyla engelleyen zihniyet,er geç sandıkta hak ettiği cevabı alacaktır.
              
BDP’nin  ve MHP liderinin Gezi olaylarında tabanlarıyla birlikte , bu kanlı hesabı görüp açık tavır koymaları  büyük bir felaketin eşiğinden dönmemizde etkili olmuştur.
 
Gezi eylemlerine çevre duyarlılığı hassasiyeti için katılan samimi gruba uygulanan şiddet hiçbir şekilde kabul edilemez burada herkes hem fikirdir.
 
Asıl önemli olan Gezi eylemlerini organize eden yapı’ının asıl hedefinin  Ak Parti değil Türkiye Cumhuriyeti Devleti olduğunu görmektir.

Tencere, tava çalarak, yazarak, çizerek,sürekli canlı yayınlar yaparak Gezi’ye destek verenlerin büyük bir çoğunluğunun , bugün Mısır’da yaşanan katliamları gördükten sonra ne büyük bir yanlışa sürüklenmek istediklerini gördüklerine eminim.

Mısır ordusunun  ‘Darbeci zihniyetini’ ve ‘kanlı darbesini’  protesto etmek için meydanlara dökülen kendi halkının üzerine nasıl gerçek mermi yağdırdığını ibretle izlemeliyiz.Kendi Halkını korumakla görevli bir Ordu kendi Halkına karşı ölüm kusar mı ?.Mısır’da katliam yapan bu Ordu’ya Mısır ordusu demek doğru mudur ?
 
Türkiye için ‘‘Mesele Gezi Parkı meselesi değil’’ diyenler haklı çıktılar….
*Mesele tüm Ortadoğu kan gölüne dönerken, Türkiye’de nasıl olurda kan akmaz,
*Mesele Avrupa ve ABD bile ekonomi politikalarında sıkıntıya düşerken,Türkiye nasıl olurda sıkıntıya düşmez,
 *Mesele yıllardır gündemi bir günde değişen Türkiye, nasıl olurda gündem belirleyen bir Ülke konumuna gelir.
 *Mesele 30 yıldır akan kardeş kanı nasıl durur,
 *Mesele Türkiye’nin 10 yılda 10 kat büyümesi, güçlenmesidir,

Meseleye bu açıdan bakıldığında bugün Mısır’da akan kanın provasının Türkiye’de yapıldığıdır.Eğer Türkiye son tahlilde süreci iyi yönetemeseydi bütün hesap, bugün Mısır’da yaşananların,burada da yaşanmasıydı.
   
Sürekli Batı demokrasisi diye kendini yırtanların, Batı tarzı Demokrasiyi bilmemeleri imkansızdır. Batı tarzı demokrasiye özenen bütün Müslüman ülkelerinde kan,göz yaşı,vahşet vardır.Batı tarzı demokrasi demek; Türkiye’de tencere,tava çalanları ,canlı yayınlarla bütün dünyaya servis edip, sanki Türkiye’de iç çatışma varmış görüntüsü vermektir.Mısır’da kadın,yaşlı,genç,çocuklar öldürülürken, bırakın canlı yayını,gazetelerinde bile tek satır yazı yazmamaktır.

Geçmiş dönemlerde Türkiye’nin bedeni ve aklı teslim alınmış, darbeler yapılmıştır, ama bugün Türkiye’nin sahip olduğu kardeşlik  ruhunu  teslim almaya hiçbir iç ve dış düşmanın gücü yetmez. Bu ruhun oluşmasında en büyük etken Başbakan Erdoğan’dır.
 
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS