Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Makarnacılarla eşitsiniz,bunu anlayın artık

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Danıştay’ın 146. kuruluş yıldönümü kutlamalarında TBB Başkanı Metin Feyzioğlu haddini aşan bir konuşma yaptı.O salonda bulunanların tamamı tepki vermeliydi ancak iş yine Milletin gerçek temsilcisi Başbakan Erdoğan'a kaldı..Feyzioğlu'nun konuşması Haşim Kılıç'ın devamıdır.Şükürler olsun ki Bu Ülkenin Başbakan Erdoğan gibi bir lideri var,bu zihniyete yol vermiyor.

Bu zihniyet kendisini devletin ve ülkenin sahibi gibi görüyor,hayal aleminde,eski alışkanlıklarıyla ''yönetimi kimseye bırakmam'' diyor.Böyle yetişmiş,yetiştirilmiş,alıştırılmış ve beslenmişler.

Türkiye 70 yıl vesayet sisteminin savunucularına esir oldu.Yakın siyasi tarihimize bakın, Rahmetli Adnan Menderes, Rahmetli Turgut Özal, Sayın Demirel, Rahmetli Ecevit, Sayın Tansu Çiller, Sayın Mesut Yılmaz ve Sayın Bahçeli dönemlerini inceleyin bu zihniyetin çıkarlarına ters düştüğünüz anda ,eğer yetiyorsa ellerindeki iç güçlerle,yetmiyorsa dış güçlerle nasıl seçilmiş Hükümetleri devirdiklerini,gözlerini kan bürüdüğünde darağaçlarında Başbakan astıklarını göreceksiniz.

17 Eylül 1961'de Adnan Menderes'i asarak Türkiye siyasetine büyük bir gözdağı verdiler.Rahmetli Menderes'ten sonra,yeri geldi darbelerle,tutuklamalarla,ekonomik krizlerle,tetikçi basınlarıyla sürekli siyasete ayar verdiler, yön çizdiler.

Sayın Erdoğan 2003'te Başbakan olduğunda bu kadar güçlü bir liderlik sergileyeceğini vesayetçilerde,dış güçlerde beklemiyordu.

Belki de Türkiye siyasi tarihinin en büyük,en kirli tezgahlarını Başbakan Erdoğan'a kurdular ancak başarılı olamadılar.Bu yetmedi Başbakan Erdoğan'a inanan,güvenen kitleyi ''Makarnacılar'' diyerek aşağıladılar.Ancak bu da tutmadı.70 yıldır küfredilen,ötekileştirilen, horlanan,baskılanan kitle Liderini buldu. Erdoğan'ın arkasında dimdik durdu.

Sayın Başbakan'a kızan,küfreden, hakaret eden burjuvazi ve suşi bebeleri ,Başbakan Erdoğan'ın konumundan dolayı susacağını ve tepki vermeyeceğini düşündüler. Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'nin kalbine girdiğini,ayrılmaz bir parça olduğunu, ortak dil, ortak ses olduğunu göremeyecek kadar Türkiye'den uzak Türkiye'ye yabancılar.

Kaldıramadıkları nokta 70 yıldır Makarnacı diye hakaret ettikleriyle eşit hale gelmektir..İdrak edemedikleri husus burasıdır.Artık makarnacıyla,suşici,lahmacuncuyla, havyarcı, kolejde okuyanla, köy okulunda okuyan aynı, işte bu eşitlemeyi yapan Başbakan Erdoğan'dır.

İşte bu Erdoğan siz farkında bile değilsiniz ama herkes gibi sizinde teminatınızdır.Çocuklarınıza bile söz geçiremezken,Ülkenin Başbakan'ına racon kesebilecek özgürlüğü bulmanızın sebebidir Erdoğan.

Artık eşitsiniz,bağırsanız da, çağırsanız da,ne yaparsanız yapın eşitsiniz.Bu Cumhuriyet ya demokrasiyle buluşacak,ya buluşacak.Dün kamu kurumlarında tekmelediğiniz başörtülü bacılarımızla aynı koltuğa oturacaksınız,yan yana eşit,zorunuza gitmeyecek bu eşitlik.''Vay efendim bizler okuduk onlar okumamış cahiller nasıl eşit oluruz'' demeyeceksiniz.Çünkü artık herkes görüyor ve biliyor ki Türkiye'nin okumamışlarında sorun yok,okumuşlarında sorun var. Misafirlik nedir ? Misafire nasıl davranılır bu millet bilir sizlere öğretecek inşaallah.Başbakan Erdoğan'ı en süslü davetiyelerle,kutlamalarınıza davet ediyorsunuz,ardından bu milletin gerçek temsilcisine fırça atıyorsunuz. Birde utanmadan ''sessiz çığlığımızı duyun'' diyorsunuz.Önce ''Türkiye'nin başkanı'' Başbakan Erdoğan'dan özür dileyeceksiniz. Bu özrünüzün ardından sessiz çığlığınızı önce millet duyacak,sonra temsilcisine iletecek,emin olun, bu talebinizin de gereğini yapacak olan Başbakan Erdoğan'dır
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS