Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

KOCAOĞLU İZMİR’İN FAKIBABA’SI OLUR MU ?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
CHP içerisinde öyle bir yapı var ki… anlamak..algılamak.. mümkün değil. Hırs,ihtiras,kavga,çatışma,arkadan dolanma,ters getirme deyince zevkten dört köşe oluyorlar.Barış,kardeşlik,uyumlu çalışma,insanlık,nezaket,toplumsal fayda deyince tozu dumana katıyorlar.Yaşanan son olayları görünce,bırakın köşe yazarlığını,siyaseti bir Türkiye yurttaşı olarak hicap duydum.Böyle şey olur mu….. ?

CHP Türkiye toplumunun kendisine ne görev verdiğinin farkında mı…?

Bu soruya CHP’liler dahil birçok insan ‘hayır’ cevabı veriyor.Sayın Kılıçdaroğlu’nun şu sözleri büyük hezeyan içerisinde olduklarını gösteriyor. "Ne kavgamız var, CHP'de ne kavgası var? Bu imajı yaratmaya çalışıyorlar. Yeri geldiğinde o gazeteleri de o gazetecileri de teşhir etmekten çekinmeyeceğiz. Gazeteci için kalem namustur satılmaz. Eğer kalemini AKP iktidarına kiraladıysan, kusura bakma kalemini kiralamışsın. O kalemi biz asla satın almayacağız.".

Sayın Kılıçdaroğlu…. anamuhalefet lideri asla tehdit etmez, zamanı gelince açıklayacağız türünden… şantaja açık… kelimeler sarf etmez. Kalemini satan alçakları, bugün açıklayın, gün bugündür,alçakları açıklamak için zamanın gelmesini beklemeyin.!!!

1-CHP’yi neden eleştiriyorlar ? 2- Neden CHP’yi yazıyorlar ? 3-Neden CHP her yerde konuşuluyor ?

Önce bunu anlamak lazım…..Bunu anlayabilecek niteliklere,özelliklere,bilgiye,görgüye sahip yüzlerce kişi CHP’de mevcuttur.Lakin konuşamıyorlar.

CHP’yi yazmak…konuşmak…eleştirmek…Türkiye’de yaşayan herkesin hakkıdır.

Çünkü Türkiye toplumu CHP’ye anamuhalefet partisi olma görevi verdi. Hükümetin yanlışları,eksikleri varsa, eleştirmek için ...bizim …beynimiz ol….,yüreğimiz ol…..dilimiz ol… karşı çık….,doğrularını da… Türkiye adına destekle…DEDİ

CHP Türkiye’nin kendisine biçtiği bu rolü beğenmiyor mu ?

Bugün itibariyle baktığımızda, CHP Türkiye’nin hiçbir ciddi meselesinin çözümü noktasında , buhran çıkarmak dışında katkı sağlamadı.Kısır çatışmalar,kısır döngüler,iç çekişmelerle,kendi kendisini kilitledi.Üzülerek belirteyim ki kilidi de kaybetti,dileğimiz kilidi bulup açması,aksi olursa kilidi bulup dışarı çıktıklarında birde bakacaklar ki… sadece genel merkezleri dışında hiçbir şeyleri kalmamış… ‘Vakıf’ olmuşlar.

CHP Türkiye’nin en büyük sorunu çözüm aşamasına gelmişken sorumsuz davranamaz.Türkiye sorunlarına duyarsız kalamaz.

CHP’li üst düzey bir büyüğümle sohbet ederken, söyledikleri gerçekten ibret vericiydi.Beni tanıyanlar bilir….,doğru bildiğimi,bedeli ne olursa olsun söylerim,eğilip,bükülmem.Özür dilemem gerekiyorsa da dilerim. Şimdi gelelim konuştuklarımıza…Söz büyüğümde ….

‘‘Türkiye’de kanın durduğu….Türkiye’nin güçleneceği,büyüyeceği zorlu bir döneme girilmişken ,bizim arkadaşlarımızdan bazıları,yerel seçimlerde ‘‘kimi aday yaparım’’ın derdine düştüler.Böyle olunca,bizlerde dürüst,onurlu arkadaşları savunmak durumunda kalıyoruz,bütün enerjimizi içeride tüketiyoruz,dışarıya hiçbir şey kalmıyor.Mesela Aziz Kocaoğlu’nunda içinde olduğu, İzmir Büyükşehir belediye başkan adaylarıyla ilgili Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel başkan yardımcımız Gökhan Günaydın’ın yaptırdığı bir anket var.Orada Sayın Kocaoğlu’nun oy’u yüzde 14 çıkıyor,buna kargalar güler.Ardından Sayın Başbakan’ın yaptırdığı anket var yüzde 42 çıkıyor.Önce kendimize dürüst olacağız.(araya girip soruyorum ‘bunun altında başka bir şey vardır’) .-Evet var Gökhan bey TMMOB Ziraat Mühendisleri odası başkanıyken,Bornova Belediye Başkanı Kamil Okyay Sındır’da İzmir şubesi yönetim kurulu başkanıydı,yani geçmişe dayanan sıkı dostlukları var.Kamil beyin ve Gökhan beyin patlıcan,biber,dometes,salatalık ve ziraat konusunda ciddi bilgileri vardır ama siyaset patlıcana benzemiyor. Kamil bey ile Aziz bey arasında tatlı rekabet var sanıyorduk ama birde baktık ki, anketlerle kantarın topuzu kaçmış… yüzde 42 birilerinin suratında patlamış. ’’Diğer kısımları söz verdiğim için yazmıyorum.

CHP yerel seçimlerde aday belirleme sürecine harcadığı enerjinin onda birini Türkiye siyasetine harcamalıdır.Buna mecburdur.Aziz Kocaoğlu’nu en çok eleştiren biri olarak küçük bir hatırlatma yapayım.Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba ayak oyunlarıyla saf dışı bırakılmaya çalışıldı ardından Şanlıurfa ayağa kalktı O’nu yeniden belediye Başkanı yaptı.Ardından yine yuvasına döndü.Aklınızın bir kenarına bunu yazmanızda fayda var efendim.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS