Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

KENDİ VATANDAŞINDAN KORKMAK

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Taksim Gezi Parkı eylemi ilk başladığı gün ciddiye alınsaydı, Türkiye’ye ardından  da dünyaya yayılmazdı.

Önce teşhisi doğru ve sağlıklı koymak lazım.
Gezi eylemcileri kimlerden oluşuyor ?

‘Gezi eylemcileri’ dış mihrakların, ajanların, içerdeki işbirlikçilerin kontrolündeyse Hükümet bu eylemcileri muhatap almalıdır değilse de muhatap almalıdır.

Neden mi ?  1-Bu topluluğun yüzde 99’u bizim insanımız (Yüzde 1 ajan diyelim) Hükümet olarak vatandaşlarımızı dış mihrakların elinden almak için onları dinlemeliyiz ikna etmeliyiz ki oyunlarına gelmesinler .(Kızını serbest bırakırsan ya davulcuya ,ya zurnacıya kaçar diye bir Atasözüyle büyümüş bir toplum olduğumuzu unutmayalım) 2-Gezi Eylemcilerinin siyaseten farklı talepleri var, dinlenilmek, dokunulmak istiyorlar, ciddiye alınmak istiyorlar, bu Ülkenin sadece Ak Partililerden oluşmadığını kendilerinin de var olduğunu göstermek istiyorlar.Bunun için belirledikleri yol doğrumudur ? değil midir ? Tartışılabilir.
 
Gezi Parkı olayları nasıl başladı ?
Gezi Parkı olayları önce çevreye duyarlı vatandaşlarımızın samimi tepkisiyle başladı, Hükümet tarafından önemsenmeyince büyüdü, ardından Gezi Parkı eylemleri Türkiye geneline yayılınca Hükümet bunu kendisine bir tehdit olarak algıladı.İşin önü alınamayınca Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül  ve Sayın Bülent Arınç’ın kucaklayıcı açıklamaları tansiyonu düşürdü.

Başbakan Erdoğan kabul edelim, ya da etmeyelim, sevelim, ya da sevmeyelim, Dünya’da saygın ve önemli bir liderdir. Türkiye’yi bataklıktan almış, güçlü bir konuma getirmiştir. Ak Parti tamamen tek başına O’nun omuzlarındadır. Başbakan Erdoğan Dünyayı yorumlarken iç ve dış yüzlerce meseleyle uğraşırken. Kraldan fazla kralcılar, öne atlamak için çırpınanlar,siyasi varlığını ve makamını tamamen Başbakan Erdoğan’a borçlu olanlar, o kadar uçtular ki,o kadar yükseldiler ki gerçeklerle bağlarını tamamen kopardılar.Herkesi ve her şeyi dışladılar sandılar ki kendilerinde de kabiliyet var…Gezi olayları başladığında gerçeği gördüler … sağa sola kaçıştılar…Yetiş Başbakan’ım dediler.

Gezi Parkı eylemlerini iyi algılamak gerekiyor.Suriye’de katliam yapılıyorken Dünya basını sessiz kalıyor da, Türkiye’de sokaklarda sadece haklı ve meşru bir yürüyüş varken Dünya basını neden ayağa kalkıyor ? Buna samimi cevaplar verilmelidir.

Kraldan fazla kralcılar,uyanın artık !!! Toplum sadece muhafazakarlardan oluşmuyor.76 Milyonun kucaklandığı söyleniyorsa, bunun içinde her renkten,her sesten,her cinsten,her dinden insanlar olduğunu unutmayın.

Laikçi kesimle bugüne kadar diyalog kurulmaması, kendisini çağdaş, modern,ileri görüşlü,aydın olarak tanımlayan insanlarla iletişime geçilmemesi,yaşamını Atatürkçü,Kemalist olarak tanımlayanla araya set çekilmesinin sebebleri nelerdir ?

Gezi Parkı eylemcileri Türkiye gerçeğidir. Sayın Kılıçdaroğlu’nu ve  Chp’yi Gezi Park olaylarını sahiplenmesinler diye dışlayanda bu kesimdir. O halde şapkayı önümüze koyma zamanı…

Ak Parti’den neden korkuyorlar ?

1-İçki düzenlemesi yapılabilir ama dini referans gösteremezsiniz O zaman insanlarda  korku başlar…..
2-Yavuz Sultan Selim ismi doğru ya da yanlış Alevi vatandaşlarımızı rahatsız ediyor bu ismi 3. Köprüye koymamalısınız.(Mevlana-Yunus emre var toplumu birleştirici)
3-Kim ne kadar çocuk yapacak ? Devletin görevi değildir.
4-Orman ve Su işleri  Bakanı Veysel Eroğlu’nun ‘Alın tesisi elinden kesin cezayı’ sözleri, Binali Yıldırım’ın   3. Köprüye verilen isimle ilgili olarak ‘‘Bizde tornistan olmaz’’  demesi Ak Partilileri bile rahatsız ediyor. Muz Cumhuriyeti mi burası ?
5-Ak Parti içerisinde ki kraldan fazla kralcılar, gün olur, devran döner, öldüğünüzde tabutunuzu taşıyacak dört dost edinmeye bakın.

Son olarak Ak Parti İzmir il başkanlığı Kültür ve Turizm E.Bakanı Sayın Ertuğrul Günay İzmir’e geldiğinde neden sağa,sola kaçıştılar, Teşkilat Genel Başkanı Ekrem Erdem’den talimat mı aldılar ? ‘‘Uzak durun’’ diye.Eğer öyleyse yazıklar olsun,daha düne kadar fino gibi Ertuğrul Günay’ın peşinde olanların siyasi anlayışı,birikimleri bu kadar.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS