Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

KENDİ ÇOCUĞUNU ÖLDÜR-ME

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Siyasetin amacı halka hizmeti ve  huzuru en kaliteli şekilde sunmaktır. Herşey halkın mutluluğu içindir. Türkiye’de ise bazı siyasetçiler siyaseti son nefese kadar kendi çıkar ve menfaatlerini savunmak, sürekli gündemde kalmak için yapıyorlar. Bunların arasında eskiden bakanlık yapmış olanlarda var. Türkiye’de siyaset artık değişiyor. Geçmişte hasbel kader bakanlık koltuğuna oturmuş olanlar, bugünkü siyasi arenada bakıyorlar ki, kendilerini dinleyen yok, adam yerine koyan yok, yeniden gündem olabilmek için saçma sapan şeyler konuşuyorlar…Neyse ki… bu isimleri Milletimiz bildiği için sorun yok. 
              
 Bu ve bunun gibi isimlerin, Millete hizmet etme gibi bir dertleri hiç olmadı. Bunlar hep kendilerini düşündüler. Türkiye en önemli sorununu çözmek üzereyken, millet bunlardan huzura,kardeşliğe,birliğe katkı sunacakları yazılar,söylemler,eylemler beklerken ‘‘bu takım’’  ‘‘bölünüyoruz,ayrılıyoruz,yok oluyoruz’’ gibi halkın içerisinde korku yaratacak cümleler kurdular.
 
 Hepsini kutlamak lazım, söyledikleri sonuna kadar doğrudur. Türkiye’de akan kan durursa bölünüp, paramparça olacakları  doğrudur. Türkiye’de akan kan devam ederse.. ne bölünme olur, ne parçalanma sadece ama sadece bu takım mutlu olur yer,içer keyfine bakar. Bu takım dua ediyor ki kan akmaya devam etsin.Söyledikleri sözlere bakınca tescilleniyorlar …‘Yok efendim dağa çıkarım’…. ‘yok efendim ülke satılıyor’… ‘yok efendim parçalanıyoruz…. Bu süreçte akan kanın devamından yana olan herkesi tarih yargılayacaktır. Yeniden şehit cenazesi gelsin diye bekleyenleri tarih yargılayacaktır. Yeniden Anadolu’nun  aslan gibi  yiğitleri neden artık ölmüyor diye üzülenleri, ağlayanları tarih yargılayacaktır.Bu çocuklar ölmezse biz nasıl siyaset yapacağız diye düşünenleri tarih yargılayacaktır.Halka böylesi bir ortamda kin ve  nefret söylemleri empoze edenleri tarih yargılayacaktır.Bu insanlara küçük bir tavsiyem var,mutlaka dörder dost edinsinler,korkum şudur ki vefat ettiklerin de cenazelerini kaldıracak dört kişi bulamayabilirler.
 
Bu nasıl bir haktır ki vatan evlatları yeniden ölsün diye ortalığa korku,fitne salıyorlar.Bu hakkı kendinde nasıl görebilirsin çok istiyorsan ‘sen öl’   bu vatanın genç fidanları artık  ölmek istemiyor.Çözüm sürecinde ortalığı karıştırma,milletin arasında kavga çıkarma gayretinde olanların hangisinin sülalesinde bir şehit var, kaldı ki bu meseleyi konuşacak en son kişiler sizlersiniz.

Bir diyor ‘dağa çıkarım’ bu adamın dağdan anladığı ‘dağ evi’  havuzu, mangalı,güvenliği,rengarenk çiçekleri,hamakları olan bir ev.Diğeri diyor zamanı gelince ‘öldüreceğiz’ O’nunda öldürmek sandığı şey ‘bayılmak’.Eskilerin söylediği güzel bir söz var ‘‘başkasının parasıyla hovardalık yapılmaz’’.Bugüne uyarlarsak ‘‘başkasının çocuğunun kanıyla siyaset yapılmaz’’

Bu ülke evlatları rakı da içer, ayran da bırakın kim ne isterse onu içsin. Sizin derdiniz zorla bu Aziz Millete kan içirmek.Rahmetli Özal bu sorunu çözmek için her yolu denedi ama kanla beslenmeye alışmışlar O’nu öldürdü.Ardından binlerce gencimiz şehit oldu.Yine dertli bir adam çıktı Başbakan Erdoğan ilk fitili 12 Ağustos 2005’te  ateşledi ama su yerine kan içmeye alışmışlar saldırıya geçtiler tozu dumana kattılar 4 yıl boyunca binlerce gencimizin ölümüne sebep oldular.Ardından 2009 Temmuz sonu Ağustos başında yeniden bir çözüm süreci başladı.Aziz Milletimizin  CHP ve MHP’den beklediği 2005 yılında yaptıkları yanlışı yapmamalarıydı çünkü binlerce genç bu anlamsız çatışmalarda şehit olmuştu.CHP ve MHP hayal kırıklığı yarattı sanki hiç kimse şehit olmamıştı,gerçi ateş düştüğü yeri yakar,sonuçta siyaset yapılıyor,kimin umurunda ayakkabısı olmayan Ahmet amcanın,entarisi yamalı Ayşe teyzenin çocuğu şehit olmuş.CHP ve MHP 2009’da ezberlerinde taze tuttukları söylemleri fütursuzca dile getirmeye başladılar. ‘Ülke bölünüyor’ ‘Vatana ihanet’ ‘Yüce Divan’  ve tehditler.
 
Yıl 2013 bu defa herşey farklı çünkü Aziz Milletimiz baktı ki CHP ve MHP’nin derdi şehit olan ve şehit olacak binlerce genç değil oy kaygısı, baraj altında kalmak kaygısı.Her şeyi bir kenara bırakalım.Akil insanlara gelelim.

Elinde kalemi, beyninde insan sevgisi, dilinde şarkısı dışında, hiçbir şeyi olmayan bu insanları hedef göstermek, hangi dine,hangi imana,hangi vicdana sığar.Ne istiyorsunuz kimse barış, kardeşlik demesin mi ?  herkes MHP ve CHP idarecileri gibi kavga,çatışma,ölüm demek zorunda mı ?.....Yazıklar olsun böyle siyasete. 
 
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS