Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Katiller değil yaşatanlar kazanır

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Cumhuriyet tarihinin en önemli ve en büyük girişimi Çözüm sürecidir.Türkiye Çözüm sürecini başlattığı andan itibaren saldırı altındadır. Türkiye düşmanları içerden ve dışarıdan destekçileriyle her türlü alçak planı Hükümeti düşürüp Çözüm sürecini bitirmek için uygulamaya koydular.Gezi olayları,17-25 Aralık Türkiye Cumhuriyeti devletine darbe girişimi, 6-7 Eylül kalkışması aynı aklın ürünüdür ve aynı merkezden beslenirler.

Çözüm süreci Türkiye için hayati öneme sahip mi ?

Türkiye çok zorlu süreçlerden geçmiş bir ülke. Demokrasisi hala istenilen düzeyde değil ancak hızlı büyüyor gelişiyor, kronik sorunlarını çözmede risk alıyor, sürekli baskı altına alınmaya çalışılsa da iktidarın halktaki güçlü karşılığıyla bu baskıdan kurtuluyor.

Türkiye'ye 28 yılda terörün maliyeti 1 Trilyon 610 milyar TL.

1986-2002 yılları arasında Türkiye'nin savunma güvenlik harcamalarının yıllık artışı ortalama yüzde 41.

1990-2002 yılları arasında dikkat edin tam yüzde 68,4

Gelelim bu güne Ak parti dönemine….Evet sadece yüzde 5,4 .

İşte bütün mesele burada Türkiye bütün enerjisini güvenlik harcamaları yerine eğitime,sağlığa,sanayiye harcadığı günden bu yana hedef haline gelmiştir.

Hırsızlar,vurguncular, kanemiciler yıllardır hortumladıkları paralar kesilince 17-25 Aralık darbe girişimine yolsuzluk operasyonu adını verdiler.

Dünyanın her yerinde demokrasi, özgürlük, insan hakları,evrensel hukuk diye bağıranlar bu değerleri savunanların iş Ortadoğu'ya, Türkiye'ye gelince neden sessiz kaldıklarını düşünmeliyiz ?

Bu karanlık el ve maşaları yıllarca Türkiye'de kardeşi kardeşe öldürtmüş Türkiye'nin savunma sanayi sahibi olmasını engellemiştir.

Yine aynı oyunlar sergilenmek isteniyor,bütün Kürtler ve Türkler uyanık olmalı kardeşlik ruhumuzu,birliğimizi bozmak isteyen Yeni

Türkiye'yi tekrar geçmişin karanlıklarına gömmek isteyen bu hainlere fırsat vermeyelim.

Unutmayalım ki dış güçlerin ve uzantılarının ilgilendiği tek şey para ve çıkarlarıdır ölümler umurlarında değildir.

Bizler bu gerçekler ışığında provakasyonlara,ortalığı karıştırmak isteyen beslemelere,şehit cenazelerimizi istismar etmek isteyen ajanlara, vatanhainlerine, hassasiyetlerimizi kaşıyanlara,Hakkın Rahmetine ulaşan şehitlerimiz üzerinden siyaset üretmek isteyen Türkiye düşmanlarına asla geçit vermemeliyiz. Çünkü Türkiye düşmanlarının tek derdi yeniden şehit cenazelerinin başlaması, kesilen para hortumlarının tekrar açılması eski Türkiye'de alıştıkları diledikleri gibi at koşturmalarıdır.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS