Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

KARAR SENİN TÜRKİYE’LİM

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Irkçılık zehirli bir sarmaşık gibidir, hangi ülkede yeşerdiyse vahşet ve kin iklimi oluşmuştur. Irkçılığın doğası başkalarını kabullenmemekle beslenir. Gurur,enaniyet ve üstünlük davası gibi çirkin kavramlar üzerine inşa edildiği için sürekli kin,haset,düşmanlık tohumları üretir.Kardeşlik,beraberlik,birlik duygularını köreltir.

Irkçılık yapanlarda ki en önemli hastalık belirtisi tüm yetenek ve faziletleri kendisinde görmektir, eksiklerini, hatalarını, yanlışlarını asla görmezler hep başkalarını suçlarlar. İşleri, güçleri suçlama, hakaret, saldırı, küfürdür.

Irkçılık mikrobunun bulaştığı alanlardan biriside siyasettir. Siyaset bir bilim dalıdır. Amacı insanların huzuru, mutluluğu refahı için hizmet üretmektir. Siyaset yolunu seçenler şiddetten, kandan, öfkeden, kavgadan ve bunlara yol açacak söylemlerden, eylemlerden uzak durmalıdır.

Nasıl ki pazarda en kötü domatın bile alıcısı çıkıyorsa, siyasette de ırkçılık yapan partilerin mutlaka taraftarları çıkar ve çıkacaktır. Bu partilerin ağzından halkın hizmetine, mutluluğuna yönelik tek kelime duyamazsınız, ağızlarını küfür,hakaretle açarlar, küfür ve hakaretle kapatırlar. Bu Partilerin taraftarları zehirlendiklerinin farkında değillerdir,yıllarca aynı isimleri milletvekili,bakan,il,ilçe başkanı yapmaktan başka hiçbir görevleri yoktur.Oysa herkes gibi mutlu olmak,huzurlu olmak,germemek,gerilmemek,barış içinde kardeş gibi yaşamak en doğal haklarıdır.Ne için ? Kim için ?işte bu soruları sorma zamanları gelmiştir.

Yıllardır bu partiye oy veriyorum, yada hizmet ediyorum ama bunlar küfür, kavga,hakaret dışında ne yaptılar? hangi konuda; halk için, huzur için, barış için bir proje ortaya koydular. Hangi gün doğru bir işi desteklediler. İşte temel sorunları da budur, yanlışın, hatanın içerisinde olduklarından ve buna inandıklarından dolayı doğruyu asla göremezler,görseler de efendileri üfler, püfler yine yanlışı gösterir.

Türkiye artık değişiyor, büyüyor. Bu tarz siyaset yapma dönemleri de tarihe karışacaktır. Ömrünü Türkiye adına hizmete, barışa, huzur ve refaha adayan bir Başbakan var. Gerekirse ‘‘İktidardan gideriz ama bu sorun çözülsün’’diyen bir Başbakan var.

İşsizliğin bittiği,terörün son bulduğu, huzurun hakim olduğu güçlü bir Türkiye için Başbakan Erdoğan’ın sözlerine kulak vermeli destek olmalıyız.Herkes elinden gelen maksimum gayreti göstermelidir.

Unutulmasın ki sadece diğer partilerde değil Ak Parti içerisinde de süreci baltalamak isteyen Turhan Çömez’ler veya Ergenekon terör örgütüne mensuplar çıkabilir. Süreç Yeni Anayasa süreci değil, süreç Dünyada söz sahibi olmaya emin adımlarla yürüyen bir Türkiye’yi hazırlama sürecidir.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS