Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

İzmir’de Ak Parti’ye darbe girişimi durmuyor

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
İzmir’de yerel seçimlerden sonra sular durulmuyor. İzmir’in Urla ilçesinin çiçeği burnunda Chp’li belediye başkanı Sibel Uyar’da diğer Chp’li ilçe belediye başkanları gibi isyan ediyor. ‘’Makam aracında 14 icra olduğunu, seçimden önceki iki ayda 300 kişiye nakdi yardım yapıldığını, seçimden bir gün önce personel alındığını, doktor odasında dört kişi oturduğunu sedye koyacak yer olmadığını, makam koltuğunun bile icralık olduğunu’’ feryat ederek haykırıyor….

Sibel başkan koltuğu kendi partisi Chp’li belediye başkanı Selçuk Karaosmanoğlu’ndan devraldı….Chp İzmir’de acınacak halde, bütün ilçeleri yamalı bohça gibi….Kim tutsa elinde kalır…..Sibel başkanın açıklamalarının hiçbir önemi yok, bütün ilçeler aynı durumda, her yer darmadağın….Bütün İzmir’in bildiklerini Sibel hanım birkez daha tekrarlamış oldu…Chp’nin  İzmir’de yine büyük bir başarı sağlamasının altında yatan gerçek, Ak Parti’nin İzmir’in seçmen yapısını,anlayamaması ve bunun için çaba harcamamasıdır....Chp’nin kazandığı birçok ilçeye bakın hepsi, çamur, çöp,borç,batak içinde  kokudan geçilmiyor….Gözle görülür en küçük bir hizmet göremezsiniz, yağmur çiselediği anda sokaklar Venedik gibi olur.Şimdi diyeceksiniz ki Chp nasıl seçim kazanıyor ?....İzmir’de yoğun bir emekli nüfusu var. İş, aş, hizmetle derdi olmayan, İzmir’in büyümesi, gelişmesi için en ufak bir çaba sarfetmeyen, düzenli olarak emekli maaşını alan bu yoğun nüfus oy tercihini sorgusuz, sualsiz Chp’den yana kullanıyor… Bunun yanına İzmir’de ekonomik iktidarı elinde tutan belli aileleri  koyduğunuz da  Chp’yi İzmir’de yenmek zor hale geliyor. Ak Parti’nin kurulduğundan beri İzmir’de sağlıklı bir yapı kuramaması da bu zorluğa destek verince ,değişim oldukça güçleşiyor. Bu kısır döngü içerisinde Ak Parti İzmir teşkilatı ve milletvekilleri de sarsılmaz yerlerini alıyorlar….İlginç olan nokta Chp kendi içini oyarken, Ak Parti İzmir milletvekilleri ve teşkilatı da kendi partililerini acımazsızca eleştiriyor….

İzmir Ak parti’de son yaşananlar Chp’ye verilen büyük desteğin tescilidir....İzmir Ak Parti’de köklü bir revizyon zamanı gelmiştir….
Ak Parti Büyükşehir eski Grup başkanvekili Kenan Çakar,2014 yerel seçimlerinde yeniden büyükşehir belediye meclis üyesi seçildi, aradan 3 gün geçti Ak Parti’den istifa etti…..İstifa gerekçesi Ak Parti İzmir milletvekili Ali Aşlık’ın müteahhit meclis üyelerinin imar komisyonuna girmesine tepki gösterip ‘’Gözlerimiz üzerlerinde, yanlış yapanın gözünün yaşına bakmayız’’ açıklaması….Sayın Ali Aşlık ne yapmaya çalışıyor amacı nedir ?... Chp İzmir’i çiftlik gibi kullanırken, deneme tahtası yaparken, her yeri delik deşik ederken, gırtlağına kadar kirliliğe bulaşmışken, Sayın Aşlık Chp’yi  eleştireceğine kendi partisinin onurlu meclis üyelerine saldırıyor….Bu incelenmesi gereken bir konudur hem de bütün yönleriyle….Lafa bakarmısınız ? ‘’Gözlerimiz üzerinizde’’….Böyle rezalet olmaz…Ne konuştuğunun farkında değil…!!....Bu sözün anlamı ‘’hırsızlık ve yolsuzluklara müsaade etmeyeceğim’’…dir .. Sayın Aşlık bu sözünüzü Ak Parti’lilere değil, Chp’lilere söyleme cesareti gösterin. Ak Parti’nin  İzmir’de muhalefet olduğunu unutmayın, burası Konya değil….Kaldı ki siz hesap sorma değil, hesap verme makamındasınız, kime, neyin hesabını soruyorsunuz ,sizler  hesap vereceksiniz….Rezilliğe bakar mısınız ?....İmar komisyonlarına Ak Partili müteahhit meclis üyeleri giremezmiş. Neden ?...İmar komisyonları 4 meclis üyesinden oluşuyor, İzmir’de  birçok ilçede iktidar Chp. Bu sebepten dolayı komisyonlarda üç  Chp , bir  Ak Parti meclis üyesi var. Yani hiçbir şartta söz hakları yok….Ali Aşlık böyle bir durumda mevzuatı, yasaları bilen, konusuna hakim meclis üyelerinin komisyonlara girmesinin önüne geçip ,vurgun ve talan yapılmasına göz yumulmasını mı istiyor ?.....Eğer siz işi ehline vermezseniz, imar komisyonlarında bilgili, donanımlı insanları değerlendirmezseniz, buralara her zaman olduğu gibi kendinize yakın ,imar konusunda zerre kadar bilgisi olmayan meclis üyelerini yerleştirirseniz….Bu meclis üyelerini Chp’nin oyuncağı yaparsınız….Yazıktır, günahtır….Yeter artık İzmir Ak Parti’yle bu kadar oynamayın, Chp’ye desteğinizi kesin artık…Kendi meclis üyelerinizi zan altında bırakmayın, bildiklerinizi açıklayın. Bu gereksiz tartışmalar devam ederken bir diğer Ak Parti İzmir milletvekili  Aydın Şengül kambersiz düğün olmaz misali, her zaman yaptığı gibi konuyu daha da karmaşık hale getirdi…İzmir İl başkanı Sayın Ö.Cihat Akay,Sayın Ali Aşlık ve Sayın Aydın Şengül’ün görevi; İzmir’de Ak Parti içerisinde sadece kendilerine yakın insanları bir yerlere getirmek değil, onurlu, şerefli, haysiyetli ve hiçbir şaibesi olmayan Ak Parti’lileri de kucaklamaktır….Başbakan Erdoğan’a bağlılığın ve sadakatin önüne geçmeye kimsenin gücü yetmeyecektir…Kendilerine yakışan enerjilerini ve güçlerini kendi partililerini yok etmek için değil, onları kucaklayıp, yeniden Ak Parti’ye kazandırmak için harcamalarıdır….
 
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS