Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Hizmet yoksa ekmek de yok

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Cumhurbaşkanlığı seçimleri siyasi tarihimiz boyunca hep sıkıntılı olmuştur.İlk Cumhurbaşkanımız M.Kemal Atatürk'ten sonra sırasıyla Cumhurbaşkanlığı makamına İsmet İnönü,Celal Bayar,Cemal Gürsel,Cevdet Sunay,Fahri Korutürk,Kenan Evren,Turgut Özal,Süleyman Demirel,Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül oturmuştur.

Geçmişte yapılan cumhurbaşkanlığı seçimlerine baktığımızda askeri vesayetle sivil siyasetin sürekli çatışma halinde olduğunu görürüz.Askeri vesayet birçok kez dilediği ismi Cumhurbaşkanlığı makamına oturtmuştur.Mesela Cemal Gürsel'in 1961'de Cumhurbaşkanı seçilişi silahların gölgesinde yapılmıştır,seçimlerden önce siyasi parti liderlerine Cemal Gürsel Cumhurbaşkanı seçilecek diye protokol imzalatılmıştır.Rakibi sivil aday prof.Ali Fuat Başgil Başbakanlık konutunda tehdit edilmiştir.Siyasi kaos var diyerek askeri darbe yapan Kenan Evren'de Cumhurbaşkanı olmuştur.Ahmet Necdet Sezer'in biran da Çankaya köşküne çıkışı çok ilginçtir.

Abdullah Gül'e kadar bütün Cumhurbaşkanlarımız Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir hukuk katliamı olan 367 krizine takılmadan seçilmişlerdir. Anayasayanın 102. maddesine göre cumhurbaşkanı seçilebilmek için, ilk iki turda nitelikli çoğunluk (367 oy), sonraki iki turda ise salt çoğunluk (276 oy) aranıyordu. Eski Yargıtay Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, 26 Aralık 2006'da Cumhuriyet'te yayımlanan yazısında, anayasada belirtilen 367'nin sadece karar yeter sayısı değil, aynı zamanda toplantı yeter sayısı olduğunu ortaya attı. Böylece meclisteki sandalye sayısı 354 olan iktidar partisi, tek başına kendi oylarıyla cumhurbaşkanı seçemedi.Rahmetli Özal'da,Demirel'de,Sezer'de aranmayan şart Abdullah Gül'de aranıyordu.

Değişen,büyüyen gelişen Türkiye darbeci zihniyete ve hileli hukuk yöntemlerine dur dedi erken seçim kararı alındı ve Mhp'nin meclise gelmesiyle 367 tarihe karıştı Abdullah Gül 11.Cumhurbaşkanımız oldu.

Hileli hukuk,hileli bürokrasi,hileli siyaset mühendisliklerinin günümüz Türkiye'sinde beyhude çırpınış olduğu göremiyorlar.Millet artık herşeyi ben belirleyeceğim diyor.Millet İktidar olmaya alıştı,asla bırakmaz.

Büyük bir yanılgı içindeler.Sanıyorlar ki Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı makamına sırf kendi istediğiyle aday oldu.Edirne'den Kars'a kadar bütün milletin tek vücut olup Erdoğan'ı istese de istemese de Cumhurbaşkanı yapacağını görmüyorlar.Kıvırmaya gerek yok Erdoğan alternatifsizdir .Neden mi ? Çatı adayı Sayın Ekmeleddin bey'in seçim sloganına bakar mısınız 'Ekmek için Ekmeleddin'

Allahaşkına söyleyin hangi ekmek neyin ekmeği.Türkiye'yi yağ,ekmek,benzin kuyruklarına mahkum eden zihniyetin,en son bahsedeceği şey ekmek değil midir ?.Kuru ekmekle bıraktıkları Türkiye'nin ,bugün kü ekmeğinin arasında Milli gemi, milli insansız hava aracı, milli tank var, İstanbul'a 3. havalimanı, 3. köprü, ikinci tüp tüneli var.Her şeyden önemlisi O kutsal ekmeğin arasında bütün bu yapılanların mimarı Recep Tayyip Erdoğan var.Bu millet ekmeğine sahip çıkar sizlerde O ekmeğe küfretmeyin,hakaret etmeyin,iftira etmeyin,saygılı olun ki, millette size saygı duysun.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS