Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Demokrasinin celladı biat kültürü

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Taksim 'Gezi Parkı' olayları Ak Parti Hükümeti için büyük bir fırsat olabilir.Gezi Parkta bulunan çoğunluğun talebi özgürlükler ve Demokrasi, en büyük destekçileri de kalıplaşmış Kemalist zihniyetin savunucusu, laikçi kesim.Hükümet Türkiye'nin en acil ihtiyacı olan Sivil Demokratik bir Anayasa'yla bu kesimi, eğer samimiyseler kucaklayacaktır,samimi değilseler, niyetlerinin Çözüm sürecini baltalamak olduğu ortaya çıkar...

Dünya değişirken,sistemler,rejimler yıkılırken,Yeni Dünya düzeni ve yeni siyaset tarzları oluşurken, Türkiye'de sessizliğin hakim olmasını, beklemek hayalcilik olur.

Türkiye bu değişme ayak uydurmak zorundadır.Ak Parti Hükümeti 11 yıldır İktidarda bugüne kadar yaptığı hizmetler tartışılmaz.Türkiye'ye çağ atlattı.Başbakan Erdoğan şimdiden Türkiye Cumhuriyetinin Atatürk'ten sonra 2.Büyük lideri olarak kabul ediliyor.

SORUN NEREDE ?

İçerde ve dışarda bu kadar büyük kazanımlar elde ediliyorsa,Neden ? hala sokaklar hareketli...Neden ? Toplumun bir kesiminde hakarete varan kin ve öfkeli bir tavır var... Bu kesim hala Ak Parti'den korkuyor ...Türkiye'de yaşam tarzına müdahale ve rejim değişikliği olacağına bütün kalpleriyle inanıyorlar...Bu sorulara samimi cevaplar vermek lazım...Tencere tava çalanların hepsini, aynı kefeye koymamak lazım...Kutuplaştırmamak,germemek ve bu gerginlik üzerinden siyaset yapmamak lazım...
Ak Parti kendisini sorgulamak zorunda...

Toplumun yüzde 50'sinin oyunu alan bir partinin, Teşkilat yapısı toplumun yüzde 10'nu nu temsil ediyor.Sayın Başbakan Türkiye'nin neresinde miting yaparsa yapsın insanlar sel olur, oraya akar.Konu bu değil, konu Teşkilatın içine kapanık,muhafazakar bir yapıda olması.Geçmiş yıllarda bu hiç sorun değildi,lakin artık yüzde 10'luk teşkilat bu yükü kaldıramıyor.Kaldırması ne fiziken, ne beynen mümkün değil.Ak Partiden korkan nitelikli,eğitimli,sağduyulu kesimle diyaloğa geçecek teşkilat mensubu, sayısının fazlalaşması gerekmektedir.Sadece muhafazakar kesimlerle, diyaloğa geçmek yetmiyor. Örneğin...Yüz kişilik bir grubun bağırması, hiçbir şey ifade etmez iken, nitelikli aklı başında bir kişinin konuşması kitleleri harekete geçirebilir.Bugün itibariyle en büyük şans bu kesimin uyuması,siyasetten uzak durmasıdır.

SOYLU ve KURTULMUŞ....
Sevilen,saygı duyulan her kesimin ortak sesi iki isim.Sayın Kurtulmuş Başbakan sonrası Başbakan'lığa yakıştırılan sevilen bir siyaset adamı.Sayın Soylu'da dik duruşuyla gönüllerde yer etmiş bir isim.İkisi de tercihlerini Ak Parti'den yana kullandılar, bence doğru yaptılar. Yanlış olan nerede ? ....Bu iki ismin lider özelliği var, geldikleri camiada kendilerine,inanan, güvenen insan sayısı çok fazla,hepsini bırakıp Ak Parti'ye geldiler.Çünkü şunu düşündüler bu kardeşlerimizde il,ilçe teşkilatlarında,kabiliyetleri ölçüsünde değerlendirilirler.Son derece masum ve iyiniyetli düşündüklerini Dünya bilir.Lakin..bırakın il, ilçeleri,beldelerde bile hiçbir arkadaşları yer bulamadı.Hatırlarsanız Teşkilat Genel Başkanı Ekrem Erdem, Numan Kurtulmuş için ''kendisi Ak Partiye gelmek istiyor'' diyerek,itibarsızlaştırmaya çalışmış ama Sayın Kurtulmuş'tan ''Benim muhatabım Başbakan'dır '' diyerek çok sert bir cevap almıştı.Bu örnekleri verme sebebim Ak Parti kendi içerisinde de değişmelidir.Ak Parti tabana yayılmak zorundadır muhafazar kimliğini, muhafaza ederek, Toplumun geneline yayılmalıdır... aksi olursa önümüzde zor günler var....Bu uyarılarım....sadece Ak Parti için değil Türkiye için...Biat Kültürü ilk önce askeriyede sıkıntı çıkarmıştır...Sorgulamayan hiçbir yapının geleceği olmaz.....!
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS