Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Cuma’nın İzmir incilerini kim verdi ?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Ak Parti Diyarbakır milletvekili Cuma İçten’in İzmir’e yaptığı birkaç günlük ziyaret sonrası twitter üzerinden yazdığı notlar İzmir’de tozu dumana kattı.

Cuma bey keşke bu notları paylaşmadan İzmir'i kendisine daha iyi anlatabilecek birisini bulsaydı.Cuma beyin İzmir'le ilgili son attığı twite bakınca herşey daha net anlaşılıyor ; ''İzmir'de 3 gün boyunca şahsıma eşlik ederek çalışmalarımda katkı sağlayan, Ak parti izmir il başkanı Bülent Delican'a teşekkürler' demiş…

Sevgili Cuma İzmir’deki CHP hizmetlerinin eksikliklerini eleştirseydi saygıyla karşılanırdı ancak O eleştiri değil suçlama yaptı…
Şimdi sevgili Cuma’nın notlarına bakalım ne inciler döktürmüş ;

‘İzmir'deki Chp'lilerin Ak partiye muhafazakarlara dindarlara farklı görüşlere ve yaşam tarzlarına hiç saygıları yok’ ... Cuma bey bu konuda yüzde yüz yanılıyorsunuz.İzmir’de CHP’liler dahil herkes birbirine saygılıdır kimse kimsenin yediğine içtiğine giydiğine karışmaz elbette içlerinde radikal olanlar vardır ancak onların hakkından da yine İzmirliler gelir kimseye bırakmazlar…

Cuma bey ‘Haşhaşilerin başkenti İZMİR, Neden acaba ? diye sormuş…İzmir Haşhaşilerin başkenti ilan edilecek en son şehirdir.Bu altı boş itham İzmir’e hakarettir büyük bir ayıptır.Çünkü İzmir haşhaşilerin en rahatsız olduğu karşılık bulmadığı bir yerdir.İzmir’in demokrat ve aydın kimliği bu iftirayı çürütür.

Cuma bey hızını alamamış şöyle bir soru yöneltmiş; ‘ İzmir Boşanma oranının en yüksek olduğu il neden acaba ? Allah aşkına böyle bir soru olabilir mi ?

Bir kere dinimiz İslam boşanma konusunda koşullar oluştuğunda ayrılığı hukuki olarak kabul etmiştir ve bu hakkı hem kadına hem erkeğe vermiştir.Yani kadının ve erkeğin evlilik ilişkisi çıkmaza girdiğinde evlilik bağını bırakma hakları vardır.Allah’ın verdiği bir hakkı tartışmaya açmak hiç kimsenin haddi değildir.Kaldı ki kimi ne ilgilendirir ? Nasıl ki evlenmek haksa boşanmada aynı şekilde bir haktır…

Cuma bey bombalamaya devam etmiş; ‘Chp'li izmirli Gençlerin özgürlükten anladıkları,son derece açık giyinmek, kafayı çekmek, sabaha kadar eğlenmek’ Bir saçma söz daha …Demokrasiyle yönetilen bir ülkede yaşıyoruz. İnsanların kalbindeki inancı hiç kimse test edemez böyle bir mekanizma henüz icat edilmedi ve sonsuza kadarda edilemeyecek . Herkes hesabını mahkeme-i kübra’da verecek.

Şu ölümlü dünyada böyle açıklamalar yapmak için islama göre her şeyi usulüne göre bilmek değil yaşamak lazım.Yasalar dahilinde açıkta giyinirsin,kafayı da çekersin,sabaha kadar da eğlenirsin kime ne ?

Türban takınca, içki içmeyince, sabaha kadar eğlenmeyince inançlısın yoksa değilsin öyle mi Cuma bey ?

Böyle bir yorumu kabul etmek mümkün değildir.Sizin yaptığınız eleştiri değil suçlamadır.Cenab-ı Allah Maun suresinde şöyle buyuruyor ; "Yazıklar olsun o namaz kılanlara ki, onlar namazlarını ciddiye almazlar. Onlar, gösteriş yapanlardır; hayra da mânî olurlar." (el-Mâûn, 4-7). Açık giyineninde,içki içeninde,namaz kılanında,kılmayanında tek yargılayıcısı Cenabı-ı Allah'tır O herkesin kalbini görüyor biliyor…

Cuma bey bu açıklamalarıyla sadece İzmir’de yaşayan CHP’lileri değil başta Ak Partililer olmak üzere herkesi üzmüştür. Kendisine yakışan biran önce bu yanlıştan dönüp bütün İzmirlilerden özür dilemesidir.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS