Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

CHP VAKIF OLMA YOLUNDA

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Geçtiğimiz Cuma günü Yenigün gazetesinde Belma Şahaner imzalı bir haber yayımlandı. İzmir İl genel meclisinin Chp’den istifa eden Bağımsız üyesi Halis Çam,Chp İzmir milletvekili Birgül Ayman Güler’in T.B.M.M Genel kurulu’ndaki ‘‘Türk ulusu ile Kürt milletini eşit göremezsiniz’’ifadelerinin ‘‘Chp’nin Güneydoğu ve Doğuanadolu bölgesi tabanında ciddi rahatsızlıklara neden olduğunu ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bu ırkçı zihniyeti savunarak belki de siyasi hayatının en büyük hatasını yaptığını’’söylüyor. CHP üyeleri de Çam’a ‘Kimin maşasısın’ diyerek tepki gösteriyor.

Öncelikle Sayın Çam çürümüşlüğün, dümbüklüğün, dalkavukluğun, görgüsüzlüğün, vasatlığın, yeteneksizliğin maşası değildir bunu da bilmeyen yoktur. İnsan ya Allah’ın yarattıklarından korkar, ya da Allah’tan. Üçüncü bir ihtimal de yoktur. Sayın Çam’da Allah’tan başka kimseden korkmayanlardan. İşte bu yönüyle de en büyük saygıyı hak ediyor.Adam Chp’de kalıp küfür yemeye devam etse vatansever oluyor,istifa edince maşa, işte CHP böyle bir yer.

CHP’li idareciler kafalarını biraz yerden kaldırıp sağa sola baksalar neden ? ‘başarılı olamıyoruz’ neden ? ‘bu halk bize güvenmiyor’ neden ? ‘sadece zengin muhitlerinde varız’ neden ‘sadece gökdelenler de Mavişehir’de oy patlaması yapıyoruz da varoş mahallerinde kafa üstü çakılıyoruz’ diye düşünse doğruyu bulabilecek. Lakin böyle bir dertleri yok.Az olsun benim olsun mantığı partiye hakim olduğundan E.Ülker Tarhan ve benzerleri tabana, halka inmeden kontenjandan ömür boyu milletvekili olur.Çamlar devrilir,ayaklar baş,başlar ayak olur.

Sayın Çam CHP’nin Doğu ve Güneydoğu’daki tabanında rahatsızlık var diyor. Doğru bir tespit ama eksik . Sadece Doğuda değil bütün Anadolu’da, batıda heryerde CHP’ye karşı büyük tepki var. Böyle giderse CHP 5 yıl sonra siyasi parti olarak değil, yoluna vakıf olarak devam edebilir.Çünkü bir ana muhalefet partisinin yapmaması gereken her şeyi yapıyor.Uçlarda,hayal dünyasında yaşayan bir derneğin yapması gereken herşeyi de yapıyor.Bu söylediklerime kimsenin kızmaya hakkı yok neden mi ?.Eğer CHP’nin halkla bütünleşme,kucaklaşma gibi bir derdi olsaydı, Sayın Kılıçdaroğlu Sayın Ayman hakkında 10 kez açıklama yapardı.Belki de Kılıçdaroğlu esir alınmıştır.Konuşamıyordur,tehdit altındadır falan ne bileyim başka bir izah bulamıyorum veya çok korkuyordur.Yada dün önünde ceket iliklediği bir Genel Başkanın yerine geçmek travma yaratmıştır hala rüyada olduğunu sanıyordur.Bu rüyanın bitmesini de hiç istemediği için etliye sütlüye hiç karışmadan günü dolduruyordur.Aksi olsa bunlar olurmuydu.Elbette olmazdı dediğinizi duyuyorum.

Neden CHP’ye yükleniyoruz ? Neden CHP’yi yazıyoruz ?Başbakan Erdoğan’da defalarca söyledi Türkiye’ye güçlü bir anamuhalefet lazım.Demokrasi,barış,huzur,kardeşlik adına güçlü bir anamuhalefet olacak ki daha hızlı gelişelim,büyüyelim.CHP gibi bir muhalefet olunca, bırakın gelişmeyi, büyümeyi her geçen gün ümidiniz ve heyecanınız azalıyor.
CHP’nin en güçlü olduğu il İzmir’di ama bugün dibe vurmuş durumda.

BİRŞEY OLMAK ZORUNDA DEĞİLİZ

Geçtiğimiz günlerde ‘Vatan için savaşanlar’ derneğinin açılışı vardı. Açılışa İzmir Milletvekili Sn. Erdal Kalkan ve Anadolu Birliği Genel Başkanı Koçali AL’la birlikte katıldık. Ardından bir internet sitesinde ‘hain Kürt’ten tutunda, kimliksizliğe kadar birçok saldırıya maruz kaldık. Barış ortamında milliyetçi söylemlerle öne çıkan bir derneğin açılışı eleştirilebilir, alkışlanabilir. Destek olanlara da , karşı olanlara da saygı duymak zorundayız.Elbette analar ağlamasın,hiçbir genç toprağa düşmesin istiyoruz, lakin bunu yaparken hem Kürt hem de Türk halkının hassasiyetlerini dikkate alarak yaparsak bölücülüğe değil barışa hizmet etmiş oluruz.Yoksa ‘vatanı kimin daha çok sevdiğini ölçebilen bir aletin olmadığını bilecek kadar zeki ve tutarlıyız’ .
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS