Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

CHP'nin tarihi sorumluluğu

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye'de muhalefet kendisini dar bir alana hapsediyor.Siyasi vizyonunu Türkiye'nin gerçekleri üzerine değil meclisteki milletvekili sayısını korumak üzerine oturtuyor.Oysa ki siyaset pozisyon korumanın yanı sıra temelinde toplumun sorunlarına çözüm bulma yeri ve adresidir.Türkiye muhalefeti mevcut durumunu garanti altına almak isteyen bir bakış açısıyla yönetildiği için toplumda heyecan yaratmıyor.Türkiye muhalefet denince akla gelen ilk şey ''Silik sönük bir itiraz kümesi, topyekün bir reddiyecilik,karşılığı olmayan eleştiriler manzumesi.''

Türkiye'nin güçlü bir muhalefet açığı olduğunu daha önce defalarca yazdım.Muhalefetin görevini yerine getirmediğini sadece günü kurtarma peşinde olduğunu birçok kez dile getirdim.

Mhp klasik söylemlerin dışına çıkamadı,Türkiye'nin ve Dünyanın değişen siyaset koşullarına ayak uyduramadı,tabanının ve toplumun kendilerinden beklediği çıkışı yapamadı.Sayın Bahçeli'ye karşı Koray Aydın'ın genel başkan adayı olup çok ciddi oranda oy alması Mhp tabanının üst yapıya ''Değişin ve zihniyetinizi toplumun taleplerine göre belirleyin'' ihtarıdır. Sayın Kılıçdaroğlu'na karşı aday olan Muharrem İnce içinde bu durum geçerlidir.Chp tabanı Kılıçdaroğlu yönetiminden son derece rahatsız.Genel Başkan adayı olan Muharrem İnce'nin aldığı oy'lar bu rahatsızlığın sonucudur.

Sayın Bahçeli ve Sayın Kılıçdaroğlu'nun yaşadıkları seçim hezimetleri kendilerine oy veren büyük bir kitle tarafından görülürken iki lider adeta siyasi bir körlük yaşıyorlar.Muhalefetin iktidar olmak gibi bir amacı yok eğer olsaydı Türkiye'nin önemli sorunlarında inisiyatif alır,topluma karşı sorumluluklarını yerine getirirlerdi.Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday çıkarıp kendi partilerinin bile genleriyle oynadılar.

Kılıçdaroğlu'nun başarısızlığını MİT'in üzerine yıkma girişimleri beyhude çırpınışlardır. Kılıçdaroğlu'nun ''MİT'in içindeki bir kanatla beraber Chp içinde operasyon yapmaya çalıyorlar'' sözlerine Chp'nin en aklı selim milletvekillerinden Rıza Türmen'in ''Biz yeterince karışığız zaten. MİT'e ihtiyaç var mı doğrusu bilmiyorum'' cevabı son derece yerinde ve anlamlıdır.

Siyasi ufkunuzu çözümsüzlük,korkular ve yıkım üzerine bina ederseniz gün gelir bu düşüncelerinizin altında kalırsınız.

Ortadoğu kan gölüne dönmüşken Türkiye Çözüm Süreciyle adeta tüm dünyaya meydan okuyor bu gerçeği her siyasi görmek zorundadır.Batı dünyası Türkiye'nin bir güven ve istikrar adası olmasına sıcak bakmıyor.Türkiye muhalefeti kararını vermek mecburiyetindedir ya barıştan ve istikrardan yana olacaklar yada kaos ve gözyaşından.Özellikle Chp bu durumda tarihi bir sorumlulukla karşı karşıyadır.Chp yapılan çağrılara kulak tıkamamalı çözümsüzlüğün değil Çözüm sürecinin güçlü bir aktörü olmalıdır.

BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS