Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

CHP'nin bitmeyen çarşaf aşkı

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Türkiye'de muhalefet partileri siyasi kısırdır,mücadeleci değildir.Muhalefet partilerimiz geçmişten bugüne  iktidar olmayı değil,pozisyon korumayı tercih etmişlerdir.Türkiye'de siyasi eleştiri kültürünün gelişmemesi,siyasi eleştirilerin ciddiye alınmamasının temel sebebi  muhalefettir.Muhalefetin aklına  eleştiri denince  hakaret ,küfür,iftira,yalan geliyor.
           
Türkiye'de  sol hiç iktidar  olmamış mıdır ? Elbette olmuştur.Ancak Türkiye'de sol iktidar denince akla;  ekmek,gaz yağı ,benzin,çay,şeker kuyruklarıyla birlikte kıtlık ve yokluk gelir.Türkiye'de sol denince toplumun genelinde akla ilk gelen şey dini değerlerle kavga eden düşünce yapısıdır.Yüz yıldır bu fikirler adeta milletin genlerine işlemiştir.
          
Şimdi diyeceksiniz ki  100 yıldır bilinen doğruluğu veya yanlışlığı tartışmaya açık konuları Chp bilmiyor mu ?...Haksızlık etmeyelim dünde biliyorlardı bugünde biliyorlar.Toplumun genelinde oluşan bu algıyı yıkmak için çaba harcadıklarını çözüm yolları aradıklarını hepimiz gördük. 2008'de Chp Genel Başkanı olan sayın Deniz Baykal bu eksikliği yıllar sonrada olsa görmüş, İstanbul Eyüp ve Sultangazi'de çarşaflı kadınlara parti rozeti takarak toplumdaki bu algının yıkılacağını düşünmüştü.Ancak Chp içerisinde ki ulusalcı kemalist kanat bu açılıma şiddetle karşı çıkmıştı sonuçta  Chp üyesi yapılan bütün çarşaflı kadınlar bir süre sonra dövülerek Chp'den atılmışlardı.
          
Büyük bir ihtimalle Sayın Deniz Baykal'ın yaptığı çarşaf açılımından  ilham alan, çarşaflı analarımıza,bacılarımıza  büyük bir haksızlık yapıldığına inanan bugün kü Chp Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu devrim niteliğinde bir karar aldı. Kendisini takdir etmek gerekir.Sayın Kılıçdaroğlu zekasını konuşturmuş ve temel problemi çözmüştür.Eğer ki Chp'ye dindar kesimden sade üye olarak gelinirse Ulusalcı-Kemalist kanat dayak atar gönderir.O zaman ne yapmak lazım ? Sade üye yapmak yeterli olmadığına göre ,Cumhurbaşkanı adayı yapmak lazım.Evet bu anlamda Sayın Kılıçdaroğlu gerçekten Chp'de bir ihtilal yapmıştır.Bir anlamda sade üyeyi dövebilirsiniz hadi gelin Cumhurbaşkanı adayımıza dokunun da görelim diyerek Chp içerisinde ki Ulusalcı-Kemalist kanada göz dağı vermiştir.
          
Sade bir üyeye tahammül edemeyen dayak atan bir zihniyet,Cumhurbaşkanı adayına nasıl tahammül göstersin ?...Hiçbir aklın izah edemeyeceği bu durumu, Kılıçdaroğlu bütün Chp'ye kabul ettirdiğinden dolayı tarihe geçecektir.
          
Chp'nin başarısızlığının altında çizgisizlik yatıyor.Chp Türkiye'de sağcı oldu,dindar oldu,muhafazakar oldu birtek solcu olamadı. Chp hep birilerini taklit etti kendisi olamadı.Rotasını kaybetti.Taklit aslını güçlendirir sözü bir söz olmaktan öte bilimsel bir gerçekliktir,Chp bilimle de ters düşüyor.Fizik,matematik,kimyayla kavga ediyor.
          
Ortak Çatı adayı Sayın Ekmeleddin İhsanoğlu değerli bir bilim adamıdır,keşke Chp'nin bu geçici heveslerinin peşine takılmasaydı.Düştüğü durum evlilik vaadiyle kandırılmış bir genç kızın durumu gibi.Türkiye'nin belirleyici tek gücü Başbakan Erdoğan'dır. Chp'yi islamcı bir çizgiye getirip ,dindar bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmalarını sağladı.Türkiye bir islam ülkesi ve Başbakan Erdoğan islamın bütün şartlarını yerine getiriyor.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS