Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

CHP DİNAZORLARIN OYUNCAĞI OLMAMALIDIR

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
 
Türkiye'de her iktidar döneminde, her yönüyle varlığını hissettiren ''Egemen sınıf'' ve temsilcileri sahip oldukları statükonun ''tartışılmasına bile'' asla müsaade etmediler.
Bu sözde ''egemen sınıf'' kendisinde şöyle bir güç ve hak görüyor. ''Bizim yaptığımız her şeyi, Türk toplumu kabul etmek zorunda, basındaki kalemlerimizin yazdıklarını da onaylamak zorunda.”
Bu sınıf kendisini her zaman Türkiye'nin ve Türk toplumunun üstünde gördü. Mesela yazarlarına ve gazetelerine bakın, Türkiye'ye sürekli korku pompalarlar, sanki Türkiye yangın yeriymiş gibi gösterirler. Türkiye adına her olumlu gelişme, bunların tuğladan yapılmış kalelerinden birkaç tane sökülmesi demektir. Yazdıkları aslında sürekli aynıdır, ''Yandık, bittik, ölüyoruz, bölünüyoruz, parçalanıyoruz''.
Hatırlarsanız Türk parasından altı sıfır atılacağı konuşulmaya başlandığı günlerde kirli güçlerin, kirli temsilcisi ortaya atlamış ''Eğer bu iktidar paradan altı sıfır atabilirse, namus sözü veriyorum Taksim meydanında eşşek gibi anıracağım'' demişti. Sorgulanması gereken, kendisinde sürekli hesap sorma yetkisi gören ''bu takım'' neden Türkiye'deki her olumlu gelişmeden korkuyor, adeta aklı yerinden çıkıyor, Türkiye'de akan kan durunca, bu takım rahatsız oluyor neden? Farkındaysanız Türkiye'nin her yatırımı, her olumlu gelişmesi bu takımın dilini daha da sertleştiriyor, küfür, hakaret, iftira, yalanlar, bilgi kirliliğinin düzeyi şiddetlenerek artıyor. Dubai şeyhi bir ara Türkiye'de yatırım yapacağını açıklayınca bu takım ortalığı ayağa kaldırmıştı, ''Hepimiz Araplaşacağız, din devleti kuruluyor'' demişlerdi. İşte bu kadar gerçekten uzaklar....
Bu takım kendisini ''Sol'' diye tanımlıyor. Kendisine göre tanımlaması bile hastalıklı olan bu yapıdan medet ummak hayalcilikten öteye gidemez. Çünkü bu yapı yüzünden, Hükümet'in yaptığı hatalı, yanlış uygulamalar varsa Türkiye toplumu tarafından görülmesinin önüne geçiliyor. Bu takım hakkında Türkiye toplumunun genel kanaati din düşmanı olması... Lakin sadece din düşmanı olmaları algısı yaratmalarından dolayı, söylediklerinden bazıları doğruysa bile, yalan, iftira kabul ediliyor... Çünkü Türkiye'nin yüzde 99.9'u Müslüman....
Türkiye'de muhalefet gelişemiyor, büyüyemiyor sebebini uzakta aramamak lazım...CHP'nin en büyük talihsizliği ''Dinazorlar takımı'' tarafından desteklenmesi...
CHP belli bir kesimin partisi olmaktan kurtulup, Türkiye Partisi olmak istiyorsa, Yeni Anayasa süreci, Kürt meselesi, özgürlükler, demokrasi, insan hakları konusunda fiili harekete geçmelidir.
CHP'nin yapacağı ilk iş önce ''Dinazorlar takımı''n dan kurtulmaktır,Chp bu zevata şöyle seslenebilir; 1- Allah rızası için bizi desteklemeyin 2-CHP Parti örgütlerine ve Belediye başkanlıklarına talimat verip Dinazorlar Takımı'na mensup şahışların ziyaretlerinin önüne geçmeli ve bu şahışlar Partinin içine sokulmamalı derhal dışarı atılmalıdır.
Hepsi bu kadar. Eğer yüzde 20 bandında olan oylarını kaybetmekten korkuyorlarsa şu an ki politikalarında devam etsinler...Eğer CHP genel Merkezi bu yanlışlarında ısrar ederse , yeni bir siyasal hareket gelişinceye kadar, Vekillik ve Genel başkanlığın keyfini çıkarsınlar , çünkü bu kafayla bir daha meclise girmeleri zor gözüküyor...
 
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS