Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

BÜYÜK USTA LİYAKAT İSTİYOR

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
AK Parti’nin Başbakan Erdoğan liderliğindeki bu son Büyük kongresinde değişim yüzde 10-15 oranında olacak ama bu değişim tüm temeli kavrar. Sayın Erdoğan’ın açıklamalarından anlaşılıyor ki Türkiye artık kendi gerçekleriyle yüzleşmek zorunda.
 
Türkiye’de akan kanın durması için Sayın Erdoğa’ın İmralı ile görüşülebileceğini söylemesi bir milattır. Barış için İmralı’dan da ,BDP’den de,CHP’den de olumlu mesajlar geliyor.Zor olan savaş liderliği yapmak değildir, savaşta barış liderliği yapıp akan kanı durdurabilmektir.İşte böyle bir atmosferde Ak Parti Büyük kongresini yapacak.
          
Taban olarak beslendiği, güçlü desteğini aldığı, dini hassasiyetleri yüksek muhafazakar yapının içerisinden gelen ve bulundukları makamın hakkını layıkıyla veremeyen bazı isimleri Sayın Erdoğan’ın dinlendireceğini düşünüyorum.
 
Bugüne kadar sadakatleri dışında artı bir özelliğini göremediğimiz iki isme en güzel örnek İdris Naim Şahin ve Ekrem Erdem’dir. Zaten Sayın Erdoğan’da yaptığı son konuşmada ‘‘Kongrede ehliyet ve liyakata dikkat edeceğiz. Sadece sadakat yetmez. Hocam, ‘‘Tekkeye derviş aramayacaksın. Ehil insan arayacaksın’’derdi. Tekkeye derviş ararsak siyaset yapamayız’’.dedi. Müthiş bir açıklama. Bugüne kadar rüyalarında bile göremeyecekleri makamları Sayın Erdoğan sayesinde görenler gık diyemez, ki bunları bütün Türkiye çok iyi biliyor. Yeter artık ehil insanlar zamanı geldi.
        
Numan Kurtulmuş çok doğru bir isim önümüzde ki dönemde kilit rol oynayacaktır. Ak Parti içerisindeki konumlarını tamamen Sayın Erdoğan’ın lütfuyla ayakta tutan cenahta rahatsızlık belirtileri var lakin Erdoğan’ın kararlı duruşundan taviz vermeyeceğini bildikleri için seslerini çıkaramıyorlar.
          
Ak Parti daha çok sol tabanda tanınan özünde bütün Türkiye’nin tanıdığı çok önemli isimleri bünyesinde barındırıyor. Bu isimlerin MYK’da görev alması Ak Partinin Türkiye Partisi olduğunu bir kez daha tesciller. Buna gerek var mı ? Bugün itibari ile her zamankinden daha çok ihtiyaç var.
          
Sayın Erdoğan’ın yol arkadaşlarından hiç kimseye diyet borcu yoktur. Dişiyle, tırnağıyla Ak Partiyi bugünlere getirmiştir. Bir sülük gibi bu Partinin sırtına yapışanların artık sökülüp atılma zamanı gelmiştir. Etnik temelde siyaset yapanlar,ırkçılık yapanlar,çağ dışı büyüklük hastalığına yakalananlar,kıymeti kendinde görenlerin,ben olmaz isem olmaz diyenlerin trenden inme zamanının geldiğini düşünüyorum
            
Yeni MYK Türkiye gerçeği olacak diye herkes bekliyor. Özellikle Orhan Miroğlu ve Osman Can ikisi de ayrı birer değer.
           
Bu kongrede ve MYK’da olması gerektiğine inandığım diğer bir isimde Dengir Mir Mehmet Fırat son derece komik, altı boş iftira, yalan ve sahtekarlıklarla siyaset arenasından en güçlü olduğu dönemde onuruyla çekilen Sayın Fırat’ın yeni MYK’da olması ayrı bir hava yaratırdı. Bu kadar basit ve hızlı bir şekilde değerlerimizi yok etmemeliyiz diye düşünüyorum.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS