Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Binali Yıldırım'a büyük tuzak

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
İzmir'de Büyükşehir belediye başkan adayı olarak Ak Parti Binali Yıldırım'la ,Chp Aziz Kocaoğlu,Mhp Murat Taşer'le halkın karşısına çıktı….Üç adayında evleri Bornova'da…Yerel seçimlerden önce yazmıştım,seçimlerden sonra ,üç adayın kendi yuvalarında aldıkları oy'lar durumlarını inceleme açısından gösterge olacak...İlçe belediye başkan adaylarının aldıkları oylarla ,büyükşehir adaylarının aldıkları oyları karşılaştırdığımızda herşey net bir şekilde görülecek….

Aziz Kocaoğlu, Bornova'da belirlediği adayla aynı oy'u almış yaklaşık 135 bin…Oy'lara baktığımızda İlçe adayına karşı gözle görülür bir üstünlüğü yok,başa baş oy almışlar…Mhp adayı Murat Taşer'de ilçe adayıyla aynı olmasa da yaklaşık oy'u almış….
Ak Parti adayı Binali Yıldırım ise ilçe adayını hallaç pamuğu gibi silkelemiş atmış.Binali başkan 103 bin oy alırken ilçe adayı 91 bin oy'da kalmış….Binali Yıldırım Bornova'da rakiplerinin, ilçe adaylarıyla arasındaki orana bakıldığında açık ara öndedir….Binali Yıldırım farkını ortaya koymuştur….Aziz Kocaoğlu'da,Sevgili Murat Taşer'de bu anlamda yenilmişlerdir….En azından kendi evlerinde ilçe adaylarına birkaç bin oy fark atmaları gerekirdi….
Binali Yıldırım İzmir'de kabul gördü,ancak ilçe belediye başkan adayları sanki özellikle gizli bir el tarafından belirlenmişti,akıl tutulması yaşatan adaylarla yola çıkıldı.Adaylar belirlendikten sonra, hiçbir metropol ilçenin alınamayacağını yazdığımda kızanlar,küsenler olmuştu,Buca,Karabağlar,Bayraklı,Gaziemir,Bornova,Çiğli,Menemen,Bergama,Çeşme daha seçime başlarken kayıptı….
Şimdi gelelim Ak Parti'nin İzmir'de aldığı 6 ilçeye….O ilçelerde Mhp'nin aldığı oy oranlarını inceleyin. Mhp yüksek oy almasa Chp 30'da 30 ilçeyi alacaktı….Mesela Kemalpaşa….Mhp güçlü bir aday çıkarmasaydı, Ak Parti orada da kayıptı,Ödemiş'e bakın aynı tabloyu görürsünüz....
Binali Yıldırım gibi dünya markası olmuş bir isim,İzmir'de Ak Parti'li görünüp,Ak Parti'ye zarar veren zihniyete mahkum edilmemeliydi…Sürekli Binali Yıldırım'ın yanında gözüküp, farklı hesapların içinde olanların, hain planları tuttu.İzmir'deki bu yapı kirliliklerini gizlemek için müthiş bir plan hazırladı….
Planın ilk ayağı Binali Yıldırım'ı İzmir'e aday yapmaktı….Amaç üç,beş ilçe belediye başkanlığı kazanmaktı.Hedef asla ve asla Büyükşehir belediye başkanlığını Binali Yıldırım'a kazandırmak değildi…Tamamen yıkım üzerine bir yapılanmaya gidildi…
Mesela Ak Parti İzmir il kadın kolları Başkanı sevgili Özen Kızılırmak Bornova 1.sıra meclis üyesi adayı olurken,İzmir il gençlik kolları başkanı Bilal Kırkpınar Bayraklı'da kontenjan 1.sıra adayıydı…İzmir'de gençlerin ve kadınların Ak Parti'de ki en üst temsilcilerini, listelerin, başına yazdıran irade kime hizmet ediyor ?....Bunun adı ihanet değil midir ?...Bunun adı mezar soygunculuğu değil midir ?,Bunun adı yangından mal kaçırmak değil midir?,Bunun adı savaşı bırakıp ganimet peşinde koşmak değil midir?...Bu iki isim İzmir'de Ak Parti adına 30 İlçeyi temsil ediyorlar...1.sıraya yazıldıkları anda gece,gündüz demeden emek çeken diğer partilileri küstürürler,kendilerini değil,hak eden diğer arkadaşlarını yazdırmaları daha doğru olurdu.Bilal Kırkpınar'ında,Özen Kızılırmak'ında kötü niyetli olduklarını düşünmüyorum.Bu planlamayı yapanlar,paralel yapıdan bile daha tehlikeli,İl gençlik kolları başkanı ve İl kadın kolları başkanı 1.sıra meclis üyeliği listesine yazıldığında 30 ilçenin kadınlarının, gençlerinin küseceğini çok iyi biliyorlar….Bunun gibi en az 20 olay sayabilirim.Hepsini üst üste topladığınızda büyük bir ihanet ve satışın olduğunu görürsünüz…Bazı İlçe belediye başkan adaylarında da aynı durum sözkonusu…

Binali Yıldırım İzmir seçimlerin de ''başarısız olduk'' derken Ak Parti İzmir İl başkanı Ö.Cihat Akay ''başarı sağladık'' diyor.Gerçi Ömer Başkana göre başarı çıtası, 2 ilçe alınsa yeterliydi,daha önce 1 ilçe vardı…Sevgili Cihat Akay'ın şuana kadar en büyük başarısı bütün il başkan yardımcılarını yanından uzaklaştırıp tek başına basının karşısına geçmekti…Başarısızlığını eleştirenleri,partiye çalışmamakla suçlayan başkana tavsiyem Ak Partili herkesten özür dilemesi ve meclis üyesi listelerinin başlarını kim yazdıysa onları eleştirmesi…Yanlışlar doğru olmuş,doğrular yanlış…!!!!KISSADAN HİSSE...

Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim, tebdili kıyafetle Kuşlar Çarşısı'nı gezer. Burada, avcılar avladıkları kuşları, tuzakçılar yakaladıkları maharetli, eğitimli, güzelim kuşları satıyorlar.

Bir ara gözü kekliklere ilişir Padişahın. Bir grup kekliğin üzerindeki varakta, "Tane işi satış fiyatı 1 altın" yazıyor. Hemen yanı başlarında asılı, adeta altın kafes içinde bir keklik daha var ki, fiyatı; 300 altın. Padişahın gözü 300 altınlık kekliğe takılır.

"Hayırdır" der satıcıya, "Bunun diğerlerinden ne farkı var ki, bunlar 1 altın, bu 300 altın?"

Satıcı, "Bu keklik özel eğitimli, çok güzel ötüyor, ötmesi bir yana bunun ötüşünü duyan ne kadar keklik varsa hepsi onun etrafına doluşuyor" der. "Tabii bu arada avcılar da o etrafa doluşan keklikleri daha rahat avlıyorlar" diye ekler.
"Satın alıyorum" der Padişah, "Al sana 500 altın..." Parayı verir ve hemen oracıkta kekliğin kafasını keser.

Adam şaşırıp, "Ne yaptınız, en maharetli kekliğin kafasını koparttınız, yazık değil mi" diye dövünürken;

Padişah gürler: "Bu kendi soyuna ihanet eden bir kekliktir. Bunun akıbeti er veya geç ölümdür..."
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS