Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Beden değil vicdanı ölüme yatırandan kork

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Şamil Tayyar, Teyyare gibi açıklamalarıyla meşhur nevi şahsına münhasır bir kimlik ölüm oruçlarıyla ilgili olarak "615 PKK'lıyı değil, sadece Abdullah Öcalan İmralı'da ölüm orucuna başlasa daha fazla yankı uyandırırlar. Kamuoyu da bunu merak ediyor, niye Abdullah Öcalan, Selahattin Demirtaş veya Osman Baydemir gibi PKK ve BDP hareketinin öncü isimleri, lider kadroları ölüm orucuna başlamıyorlar. Ben inanıyorum ki Abdullah Öcalan ölüm orucuna başlasa kamuoyunda daha fazla ses getirir." diye konuştu.

Sayın Tayyar hayatının merkezine ses getirmeyi,dikkat çekmeyi,ilgi görmeyi koyduğu için bu konuyu da teyyare gibi yorumlamış.Sayın Tayyar amaç ses getirmekse yaptığınız tespit doğru.Bence siz ölüm orucuna başlasanız daha çok ses getirir.İlk defa bir Türk Milletvekili ölüm orucunda diye bırakın Türkiye’yi bütün dünyada ses getirirsiniz.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'a 'Canın cehenneme' dedi. Türkiye'nin gündeminde olan ölüm oruçlarıyla ilgili O’da geride kalmadı açıklama yaptı, ''Yani diyorsun ki, 'benim siyasi taleplerimi yerine getirmezsen dağa çıkar seni öldürürüm. Dağa çıkıp öldüremezsem hapse girince kendimi öldürürüm.' Taleplerin her ikisinde de ölüm var. Bu da doğru değil. Türkiye'nin bu olayları doğru algılaması lazım'' dedi.

Sayın Muharrem ‘‘İnce’’nin ruhu çok kalın, keşke soyadı gibi İnce olsaydı. Kendisini Meclis kürsüsünden okuduğu tekerlemelerle tanıyoruz. Hatırlarsanız çiftçi olduğunu söyleyen bir provakatör Sayın Erdoğan’a yaklaşıp bir laf etmiş en az Tarkan kadar meşhur olmuştu. Sayın İnce’de Başbakan’a sataşarak ünlü oldu. Chp gibi köklü bir partide Grup başkan vekili olupta, hiçbir projesi, öngörüsü olmayan sadece Sayın Erdoğan’a laf atmakla meşhur olmak acizliktir.

Ölüm oruçlar sadece Kürt meselesiyle ilgili değildir. Türkiye meselesidir önce bunu anlamak lazım. Burada uzlaşmak lazım. Meseleyi Kürtler üzerinden algılamakta yanlıştır.Kürt meselesini Türkler üzerinde etkisi olan,hassasiyetleri iyi anlayan ,barışın,eşitliğin,özgürlüğün değerini kavramış Türkler çözecektir.Kürt meselesi sadece Kürtlere bırakılamayacak kadar büyük bir konudur ki zaten çözüm noktasında sürekli tıkanıyorlar.Kendi içerisinde bile karar veremeyen bir yapıları var çözüm adresi İmralı mı ?,kandil mi ? ,Bdp mi ?,Kck mı ?, Dtk mı ? Pkk mı ? hangisi. Karanlıkta bir el aranıyor, bir ışık aranıyor, işte O eller kavuştuğu gün kardeşliğin zaferi olacak heryer aydınlanacaktır. Çözümün tek adresi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır bu yürek O’nda mevcut.

Kürt sorunundan sürekli korktuğumuz için,bu güne kadar kalıcı bir çözüm gelişmedi.Siyasetçilerde günü ve konumu kurtarma adına çığlığı,feryadı,gözyaşını,kanı görmemezlikten geldiler.Gün korku günü değildir,gün sen benden, ben senden üstünümün hesabını yapma günü değildir.Daha kaç bedenin toprağa düşmesi gerekiyor, kalıcı çözüm için ,keşke sayısı verilebilse eminim ilk önce şuan Cezaevlerinde ölüm orucunda bulunanlar ilk gönüllüler olurdu.Edi bese,yeter artık,gerçekten yeter artık durdurun ölüm oruçlarını, Allah Aşkına durdurun. ‘‘Kürtler ölüm oruçlarıyla Türk Hükümetini dize getirdi’’diye konuşulmasından mı korkuluyor ? Devlet herkesin hayatını korumakla mükelleftir. Lanet olsun böyle hastalıklı ve ur dolu beyinlerin kışkırtıcı söylemlerine hem de bin kez lanet olsun.
Kürtler ve Türkler et ve tırnak gibidir onları bir birlerinden ancak ölüm ayırır.İşte şimdi bu ölümleri durdurma zamanı çoğaltma değil.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS