Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Atatürk'ten mektup var (1924)

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Uygarlık yolunda yürümek ve başarılı olmak yaşam koşuludur.Bu yolda duraklayanlar yada bu yolda ileri değil ,geriye bakma cahilliğinde ve aymazlığında bulunanlar genel uygarlığın coşkulu selinde boğulmaya mahkumdurlar.Efendiler uygarlık yolunda başarı yenileşmeye bağlıdır.Toplumsal yaşamda iktisatta,bilimde,fende başarılı olmak için tek gelişme ve ilerleme yolu budur.Yaşama ve geçime egemen olan buyrukların zamanla değişmesi, gelişmesi ve yenilenmesi zorunludur.Uygarlığın keşiflerin ve fennin harikaları,cihanı değişiklikten, değişikliğe götürürken,böyle bir devirde yüzyıllık köhne zihniyetlerle, mazi severlikle,geçmişe bağlılıkla varlığını sürdürmek mümkün değildir.

                               MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Atatürk ileri görüşlülüğü herkes tarafından takdir edilen dünyanın önemli liderlerinden birisi.1924'te yazdıklarını özellikle CHP üst yönetimi iyi okumalı ve biran önce Mustafa Kemal Atatürk'ün çizgisine girmelidir.Ulu Önder Atatürk ''köhne zihniyetle,mazi severlikle,geçmişe bağlılıkla varlığınızı sürdüremezsiniz değişin dünyayı anlayın,iktisatla,bilimle,fenle ilgilenin'' diyor.

Dünya değişti,Türkiye değişti.Bizde ki muhalefet hala değişmedi.İki sözlerinden birisi Atatürk ancak Atatürk'ün hiçbir dediğini yapmıyorlar.Atatürk'ün babası Ali Rıza Efendi'nin Makedonya'daki evini bile Başbakan Erdoğan yaptırdı.

Türkiye'de ana muhalefet partisi Başbakan Erdoğan'la siyasi arenada baş edemeyince,soluğu yurt dışında alıyor,uluslararası kamuoyu oluşturmaya çalışıyor.Haklarını yemeyelim bu konuda maharetliler.Ancak hesaba katmadıkları konu Türkiye eski Türkiye değil.Türkiye Başbakanı eskisi gibi ABD başkanı önünde ellerini bağlamıyor,süklüm,büklüm oturmuyor.Avrupa'nın hiçbir ülkesinde Türkiye pasaportu taşımak artık baş eğdirmiyor.Özgüveni olan güçlü Türkiye'yi herkes kabullendi.

Başbakan Erdoğan Türkiye'ye çağ atlattı.İçeride ve dışarıda bu durumdan rahatsızlık duyan şer odakları her yolu deniyor,Kürt,Türk çatışması tutmadı.Aleviler üzerinden kirli bir senaryo çizdiler,bu da tutmayacak.Türkiye demokratikleşiyor,büyüyor,gelişiyor.Chp gerçekten Türkiye'nin demokratikleşmesine katkı koymak istiyorsa Atatürk'ün sözlerinin gereğini yapsın yeter.

Almanya'da Başbakan Erdoğan'a basın zalimce saldırdı.Onlar saldırıyorsa bilin ki, Türkiye doğru yoldadır,saldırmıyorlarsa sıkıntı var demektir.Suriye'de,Mısır'da,Libya'da katliamlar olurken,6 yaşında kız çocuklarının ırzına geçilirken susanların tek harf söylemeye hakkı yoktur.

Başbakan Erdoğan Türkiye için vazgeçilmez olmuştur.Türkiye'nin yeni dünya'da daha güçlü,daha etkili olmasının yolu Başbakan Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı olmasına bağlıdır.

Ya Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanı olacak,Atatürk'ün dediği gibi Türkiye dışa açılacak,yada kısır çekişmelerle,kayıkçı kavgalarıyla 50 yıl geriye gidecek….
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS