Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

ALKIŞLAR KOCAOĞLU’ NA

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun hizmetlerini eleştirebiliriz, ama bu onun İzmir için bir realite olduğu gerçeğini değiştirmez. Eğer başarı kriteri seçimlerde aldığı oylarsa, konuşmaya gerek yok, İzmir O’nu bağrına basıyor. İzmir kendisinden memnun ki, ikinci döneminde tarihi bir farkla yeniden seçildi. Benim asıl dikkat çekmek istediğim konu ,Kocaoğlu’nun kısa bir süre önce yaptığı açıklamalar. Aslında bir anlamda bu açıklamalar CHP için ders niteliğindedir. Ne diyor Kocaoğlu ;  

"BARIŞA KATKIDA BULUNACAĞIZ"

"Yaşadığımız süreçte, Türkiye vatandaşları gibi biz de barışı destekliyoruz. Barışın kalıcı olabilmesi için toplumun tüm kesimlerinin hassasiyetlerinin göz önünde bulundurulması gerektiğine inanıyoruz. Bunun sağlanması için de her türlü desteği veriyoruz. Bu amaçla 22 ya da 23 Mayıs 2013 tarihinde Diyarbakır'a gideceğiz".

İşte bu sözleriyle farkını ve farkındalığını bir kez daha gözler önüne seren Kocaoğlu Chp için büyük şanstır.Chp ve Kocaoğlu arasında ki farklara gelince ;

* CHP demokrasiye karşıdır,özgürlüğü savunmaz,Kocaoğlu demokrat ve özgürlük yanlısıdır.
* CHP meta,sembol,simge sevgisiyle doludur,Kocaoğlu insana sevdalıdır, önce insan der.
*CHP için magazin bilgisi yeterlidir hatta artar bile, Kocaoğlu asla hakim olmadığı konuda açıklama yapmaz,iftira etmez ve bunun karşılığında tek kuruş tazminat ödemişliği de yoktur.
*CHP asla risk almaz,yüzde 10 seçim barajını geçeyim mantığındadır.Kendi hakkını bile savunamaz.Kocaoğlu yeri geldiğinde bırakın Belediye Başkanlığını, kendisini bile feda edecek düzeyde inandıklarını savunur.
*CHP bilmeden bildiğini düşünür işin acı tarafı buna da inanır.Kocaoğlu gerçekçidir.Bilmediği konuda tek kelime beyanatını duyamazsınız.
*CHP en acımasız eleştirileri aldatarak halkı yanıltmaya çalışarak yapar.Kocaoğlu’nda aldatma yoktur,düz adamdır.
*CHP gözleri kapalı olduğu halde, güneş gözlüğü takar.Kocaoğlu’nun gözleri açıktır.Taktığı gözlük uzağı uzak,yakını yakın gösterir.
*CHP kelime avcısıdır,yer altına inmeyi sever,Kocaoğlu basit ve anlaşılır bir dil konuşur,kelime avcılığı yapmaz,yer altına asla inmez.
*CHP bütün Ak Partilileri dinci olarak görür, Kocaoğlu işin bu saçma kısmıyla ilgilenmez.
*CHP zenginlerin,elit yağlı tabakanın temsilcisi gibi bir görüntü verir,Halktan kopuktur.Kocaoğlu İzmir’de hem garibanların,varoşların hemde zenginlerin,aydınların Aziz Abi ‘sidir
*CHP sürekli bağırır durur hiçbir proje üretmez.Kocaoğlu asla bağırmaz sessizce icraat yapar.

Sanırım bu kadar yeter.

Bundan yaklaşık 10 ay önce Hürhaber’de ve Yenigün’de yayımlanan köşe yazımın bir bölümünde şunları yazmıştım.Bu anlamda Kocaoğlu’nun Diyarbakır ziyaretini çok önemsiyorum.
Türkiye’de terör sorununun çözüm yeri adresi İzmir olmalıdır. Foça’daki hain saldırı gösterdi ki İzmir bu sorunun konuşulabileceği, istismar edilmeyeceği en doğru noktadır. Yıllardır Ankara’dan, Amerika’dan, Avrupa’dan çözülmeye çalışılan bu sorun bir kez de İzmir’den çözülmeye çalışılsa ne olur.
Aziz Kocaoğlu bu meşaleye ilk kıvılcımı Gündoğdu meydanından verip tarihe geçebilir’’
Kocaoğlu’nun Diyarbakır’da vereceği mesajlar, Ülkemizin ihtiyacı olan barış ve kardeşlik havasına büyük katkı sağlarken, belki Chp’ye de yeni ufuklar açabilir.
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS