Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

AK PARTİ OY KAYBEDER Mİ?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası,yargıda ve emniyette yapılan köklü değişiklikler herkesin kafasını karıştırmış durumda….Herkesin kafasında aynı soru nereye sürükleniyoruz?
             
Sadece bu döneme mahsus değil, her iktidar döneminde yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet olmuştur.
              
Nereye sürükleniyoruz? Sorusunun cevabı bence yok….Çünkü hiçbir yere sürüklenmiyoruz olanı yaşıyoruz ve yaşayacağız….
              
Cemaat ve Ak Parti arasında çok büyük bir kavga var, bu bize yansıyan kısım ve doğrudur, lakin şunu da göz önünden kaçırmamalıyız. Cemaat aynı zamanda büyük bir finans kurumudur, holdingtir. Bir birliktelik kurulurken sevgi ve samimiyet yerine çıkar, menfaat üzerine kurulursa gün gelir yıkılır….Bunun olmaması tabiatın varlığına aykırıdır.
               
Ak Parti’nin bugün düştüğü durumu nasıl okumalıyız?...Ak Parti halkın yüzde 50’sinin oyunu alan çok büyük bir yapı.İçerisinde her siyasi akım,görüş,ideolojiye mensup insan var…
               
Böyle büyük bir yapının içerisinde çıkarcı,menfaatçi,vurguncu,talancı,rüşvetçi,hırsız yok diyebilirmiyiz ?....
               
Bu yüzde 50 namazında niyazında,sütten çıkmış ak kaşık diyebilirmiyiz?....Mümkün değil…İnsanın olduğu her yerde her şey olacağı gibi Ak Parti’nin tamamını da yolsuzluklarla  nitelemek ahlaksızlıktır…..
               
                
Ak Parti’nin yaptığı hatalardan biriside şudur…Yüzde 50 oyunu aldığı kesimin idarisini ve yönetimini  yüzde 10, yüzde 15’lik Fazilet, Refah,Milli görüş geleneğinden gelenlerle belirlemek….Bu tutar mı ?...Tuttu hemde yıllarca…Her yıl bir parça kopararak,her yıl yeni kırgınlıklar yaratarak,her yıl daha üstten bakarak bugünkü tablonun oluşmasına istemeyerekte olsa katkı sağlandı.
              
Refah ve Milli görüş geleneğinden gelenler kendilerini hep ev sahibi olarak gördüler, ‘‘Sadece biz konuşacağız siz susacaksınız’’ dediler....Ak Parti’ye oy veren yüzde 50’lik kesim sadece kendileri gibi düşünenlerden oluşuyor sandılar…Miting meydanlarına dolan insanların ayrı gerekçeleri olduğunu göremediler… ‘‘ Bizden ve bizden olmayanlar’’ ayrımı yaptılar …
             
Daha düne kadar Balyoz ve Ergenekon’dan tutuklananlar Devleti yıkmaya,Ülkeyi parçalamaya çalışan terör örgütü mensupları olarak anılırken bugün savunulacak pozisyona geldi bu da yapılan yanlışlıkların diğer boyutudur….
              
            
Türkiye’den bulunduğu konum gereği dış güçler ellerini hiçbir zaman çekmez.Bu bugünün meselesi değildir,on yılların,yüz yılların meselesidir…Sizler bu köklü meselelerle uğraşacak yeterli düzeyde bilgili,ufku açık,donanımlı insanları çözüme dahil etmezseniz,yüzde 50’yi,yüzde 10’luk kesimin sırtına yüklerseniz bu katarlar bu vagonlar artık çekemez…..
 
             
Bugün Türkiye’de sorgulanan Devlet’tir….Hukuktur…Adalettir….İnsanlarda ki korku ve panik bunun en somut işaretidir….İnsanlar artık şunu soruyor….Biz kime güveneceğiz ?....İşin garip tarafı bu sorunun cevabını da verememektir….
               
             
Ak Parti meşru yollarla iktidara gelmiştir,seçimlere girmiş ve halkın büyük çoğunluğunun oy’unu almıştır….Muhalefet bu noktada aklını başına alıp,seçim dışında bütün seçenekleri kafasından çıkarmalıdır,sivil siyaset içerisinde meşru yollarla hareket etmelidir…Bunun dışında ki her yol karanlıktır….Türkiye artık demokrasi istiyor,O cemaatin hakimi,bu partinin savcısı çatışmaları Türkiye’yi sadece içeride değil,dışarıda da istikrarsızlaştırır.
                
Ülkesini seven her Türkiye Cumhuriyet’i vatandaşı  insanlar arasına ötekileştirici,çatıştırıcı söylemlerle fitne sokanlara pirim verilmemelidir…Unutmamamız gereken diğer bir hususta şudur;Ak Parti’li bu Ülkeyi ne kadar seviyorsa ,ne kadar hukuk adalet istiyorsa,Chp,Mhp,Bdp’li de O kadar istiyor….Artık geçmiş kavgaları bir kenara koyma zamanı gelmiştir…Türkiye şuan da çok zorlu bir süreçten geçerken,kişisel çıkarları bir kenara bırakmalıyız….Yerel seçimler Ülkemize,Milletimize,Devletimize bahar havası getirecektir buna yürekten inanıyorum...
             
Türkiye’nin en acil sorunu demokratik yeni bir anayasa’dır…Siyasi Partiler bu konuda uzlaşırsa O partinin savcısı,bu partinin polisi,  ikileminden çıkıp,Türkiye Cumhuriyet’nin savcısı ve polisi güvenine ve  huzuruna kavuşuruz…..
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS