Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış AYDIN

Ak Parti'deki patlama ve hatalar...

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült
Fettullah Gülen Cemaati ile Ak Parti Hükümeti ,17 Aralık yolsuzluk operasyonuyla başlayan süreçte var güçleriyle birbirlerine saldırıyorlar. Yasal ve yasal olmayan dinleme kayıtları hergün basında,medyada yer alıyor….

11 Yıllık iktidarı boyunca Ak Partiye desteğini esirgemeyen Cemaat bugün ne oldu da Hükümete saldırıyor ?....Çok derin analizler yapmaya gerek yok….

Ak Parti milletin yarısının oyunu alıyor….Bu yükü taşıyacak yeterli düzeyde kadrolara sahip değilseniz birilerine dayanmak zorundasınız….Ak Partinin muhafazakar yapısı gereği Cemaatle yakınlaşması ve Cemaat mensubu yetişmiş kişileri önemli makamlara getirmesi son derece doğaldır….Çünkü Cemaat nitelikli insan yetiştirmeyi kendisine görev edinmiş ve bu konuda bir derya….Genel müdüründen,valisine,kaymakamından,emniyet müdürüne,savcısına kadar her statüden mensubu var…Türkiye'de böyle bir yapısı olan kurum yok….

Ak Parti bu açığının ciddi bir bölümünü Cemaatle kapatmaya çalıştı ve yıllarca başarılı oldu…. Ta ki Cemaatin her şeye müdahil olmak istemesine kadar…. İşte bu noktada çatışma çıktı…. Bazı şeyler yetmemeye başladı…. En küçük taşrada görev yapacak bürokrattan,büyükşehirlere kadar her yere el attılar….İsteklerinin bir kısmı karşılanmamaya başlayınca homurdanmalar başladı…. Başbakan Erdoğan'ın ''ne istediniz de vermedik''….sözü aslında haklı bir isyanın tezahürüdür…. Ancak Cemaat bu konuda kararlıydı ve her yere hakim olmak istiyordu…. Ve süreçte her hangi bir yol kazasına karşı son derece dikkatliydi, donanımlıydı, hesaplıydı….Boş durmuyordu…..Taleplerin karşılanması yavaşlayınca saldırı başladı….Bir iktidarı yıpratacak tek şey yolsuzluktur…..Ak Parti'ye de yolsuzluklar üzerinden saldırı başladı..….Buraya kadar her şey tamam…

Ak parti ilk defa ciddi bir muhalefetle karşı karşıya…..Lakin oy oranında önemli bir kayıp yok gibi,peki bu nasıl oluyor ?...Herşey bu kadar açıkken meydanlar nasıl doluyor?..... İşte Ak Parti bu noktayı bence iyi anlamıyor.Milletin şuanda Ak Parti'den başka güveneceği hiçbir parti yok,ne Mhp ,ne CHP, ne Bdp'de ışık görmüyor,ekonomik istikrarın devamı için Ak Parti'ye destek veriyor.Çünkü vatandaşın tek derdi geçimdir,evine ekmek götürmektir,borçlarını düzenli ödemektir,siyasetle rahatlayınca ilgilenir,işte O zaman sorgulamaya başlar.Ak Parti bu konuların vatandaş nezdinde önemsenmediğini düşünmemeli ve buna uygun politikalar geliştirmelidir….

Ak Parti temelini muhafazakar bir yapının üzerine oturttu,her geçen gün dışa açılmak yerine iyice kapandı,böyle yaparak korunacağını düşünerek, aynı dünya görüşüne sahip olan Cemaate sarıldı…Sonuç hak, adalet,özgürlük ve demokrasi aşkıyla yanan Aziz milletimize oldu….

Ak Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu geçen yıl yaptığı konuşmada, ''10 yıllık iktidar dönemimizde bizimle şu ya da bu şekilde bizimle paydaş olanlar, gelecek 10 yılda bizimle paydaş olmayacaklar. Onlar da şu ya da bu şekilde her ne kadar bizi hazmedemeseler de; diyelim ki liberal kesimler, şu ya da bu şekilde bu süreçte bir şekilde paydaş oldular ancak gelecek inşa dönemidir. İnşa dönemi onların arzu ettiği gibi olmayacak" ifadesini kullandı…İşte bu sözler herşeyin özetidir, özgüvensizliktir, dışlamaktır…Ak Parti bugün şapkayı önüne koyup şunu düşünmelidir…Yüzde 50 oy alıp yüzde 1'e tüm yükü yüklerseniz, sadece muhafazakar yapıya dayanırsanız gün gelir bu patlar ve patlamıştır...
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS