Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

Avrupalı dostlarımız teröristlerin yalanlarına inanmayın!

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Türkiye'nin Özgür Suriye Ordusu ile birlikte teröre karşı verdiği mücadele başarıyla yürütülmekte. Suriye'nin Afrin bölgesini işgal ederek DAESH terör örgütü ile de işbirliği halinde bölge halkına çok zarar verdiler ve insanların eğer olanak bulabilirlerse köylerini terk etmesine neden oldular. Köylüler korkudan tarlalarına gidip süremediler. PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısı YPG/PYD işgal ettiği Afrin bölgesinde insanlardan haraç aldı. Bir çok ailenin genç çocuklarını zorla örgüte savaşçı yaptı. Karşı koyanları katletti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu'nun “Barış Dalı Harekatı” kapsamında teröristlerin işgalinden kurtardığı köylerde insanlar artık mutlu. Köylerde yaşayanlar tarlalarına gidebiliyorlar. Köylerden kaçanlar evlerine geri dönüyorlar. Türkiye'nin yardımı ile yaralarını sarmaktalar. Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar bölgede sivilllerin zarar görmemesi için çok özen gösterdi. Köylüleri canlı kalkan olarak kullanan teröristlere karşın Türk Silahlı Kuvvetleri sivillere zarar vermeden sadece teröristleri etkisiz hale getirerek Afrin'de ilerlemeye devam ediyor.
YPG/PYD terör örgütü mensupları DAESH'li teröristlerle birlikte Türk askerlerine karşı savaşmaya çalışıyorlar ama hezimete uğruyorlar. Hatta öylesine büyük bir yenilgi aldılarki şimdi Suriye'nin eli kanlı diktatörü Esad'ın ordusu ile işbirliği yapmayı teklif ettiler. Teröristler, Suriye'nin eli kanlı diktatörünün devlet teröründe uzmanlaşmış ordusunu Afrin'e çağırdılar ve “gelin Türkiye'ye karşı birlikte savaşalım” çağrısı yaptılar.
PKK, YPG/PYD, DAESH terör örgütleri ve Suriye'de kendi halkını katleden diktatör Esad hep birlikte Türkiye'ye savaşsın diye büyük bir çaba vermekteler.
Avrupalı dostlarımızın artık bu gerçekleri görmesinin vakti geldi de geçiyor!
Türkiye sadece kendi çıkarları için değil insanlık için teröre karşı top yekün mücadele verirken, Avrupalı dostlarımız ve özellikle AB üyesi ülkeler Türkiye'ye karşı yapılan “kara propagandanın yalanlarına” platform olmamalılar.
Avrupalı dostlarımız teröristlerin yaydığı fotoğrafları iyi incelemeliler. “Türk Ordusu sivillere zarar veriyor” propagandası için kullandıkları tek bir fotoğraf günümüz Afrin'inden değil. Tüm fotoğraflar Suriye iç savaşı sırasında farklı ajanslar tarafından kamuoyuna sunulmuş eski fotoğraflar. Hatta Afganistan'daki iç savaş döneminden kalma fotoğraflar var. Eğer insanların gözleri çekik ve Asyalı oldukları belli olmasa Vietnam savaşından fotoğrafları bile kullanırlardı. Tüm propagandaları yalana dayalı. Tek amaçları var: Avrupa kamuoyunu kandırmak ve Türkiye'nin teröre karşı top yekün mücadelesinin durdurulmasını sağlamak.
Avrupalı demokratlar ve Avrupa kamuoyu bu oyuna gelmemeli. DAESH en başta olmak üzere Suriye'de yakında terörün kökü kazınacak.
Dün Zeytin Dalı Harekatı'nın 32'inci günüydü. Türk Silahlı Kuvvetleri, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 1641 teröristin etkisiz hale getirdi. Yani kısacası teröristler ve terörizm kaybediyor. Bu nedenle panik halindeler.
Maalesef Atlantik ötesindeki NATO partnerimiz ABD büyük hatalar yapmakta. PKK terör örgütünü bir terör örgütü olarak gören ABD, PKK liderine tapan ve PKK'nın emir-komutasında olan YPG/PYD'yi terör örgütü olarak tanımlamıyor. YPG/PYD'nin DAESH'e karşı savaştığı yalanını dile getirmeye devam ederken bu terör örgütüne silah yardımı yapmak gibi insanlık adına büyük bir hata yapmakta. Hatta “YPG/PYD'nin PKK'ya karşı savaşmasını sağlayacağız” şeklinde gerçekten ancak “ahmakların” inanabileceği saçma gerekçelerle teröre karşı mücadeleye destek olmadığı gibi maalesef zarar veriyor. Avrupalı dostlarımızın bu hatalara “dur” demesi Avrupa kıtasının terörden korunabilmesi açısından da hayati önem taşımakta.
YPG/PYD terör örgütünün ayrıca Avrups ülkelerinin vatandaşları olan lejyoner teröristleri de para karşılığında savaştırdığı ortaya çıktı. Afrin'de harekat sırasında "Baran Galicia" kod adlı İspanyol uyruklu Samuel Prada Leon ile "Kendal Breizh" kod adlı Fransız uyruklu Olivier Francois Jean Le Clainche, geçen hafta etkisiz hale getirildi. Bunun haricinde , PYD/PKK'ya katılan Hollanda uyruklu "Baran Sason" kod adlı Sjoerd Heeger isimli teröristin de örgütün Suriye'nin doğusundaki Irak sınırında Beşşar Esed rejimi ordusu ve İran güçleriyle süren çatışmalarda öldüğü ortaya çıktı. Yani Avrupalı dostlarımızın kendi ülkelerinin vatandaşları olan teröristlere de dikkat etmesinde yarar var. Bugün Suriye'de terör örgütlerine hizmet eden bu AB vatandaşı teröristler yarın AB başkentlerini de kana bulayabilirler.
İşte Türkiye tüm bu tehlikeleri ortadan kaldırmak için büyük bedeller ödeyerek ve sivillere zarar vermeden sadece teröristleri etkisiz hale getirmeye de büyük özen göstererek insanlık için kutsal bir savaş vermekte.
Avrupalı dostlarımız bu savaşa fiilen katılmasalar da hiç değilse kendi ülkelerinin teröristlerin “kara propagandasının yalanlarının yayıldığı” platformlar olmasını engelleyerek destek verebilirler. Bu sayede Avrupa kamuoyu da gerçekleri görebilir.

  YORUM YAP / YORUM OKU
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS