Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

Avrupa’da PKK terörü engellenmeli

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Avrupa Birliği ve Türkiye arasında ilişkiler ne düzeyde olursa olsun söz konus terör ise bu konuda atılacak tüm adımlar birlikte olma zorunda. Aksi takdirde terör can yakmaya devam edecektir. Öyle de oluyor. 

Avrupa Birliği üyesi ülkelerde ve özellikle AB'nin başkenti Brüksel'de PKK terör örgütünün özellikle Avrupalı Türklere yönelik tehdit ve saldırıları sürekli artmakta. Eğer bugüne kadar can kaybı olmadı ise bu sadece bir tesadüf. PKK terör örgütü üyeleri artık açık bir şekilde tehdit ederek hedeflerine saldırmaktalar. Türk mahalleleri, dernekler, camiler, evler ve hatta yolda yürüyen insanlar her an bir PKK saldırısının hedefi olabilmekte.
PKK terör örgütünün en saldırgan olduğu ve bir şekilde rahatça saldırılarını organize edebildiği ülke ise maalesef Belçika!
Almanya, Hollanda, Danimarka ya da isviçre gibi ülkelerde PKK terör örgütü yasak olmasına rağmen bir çok gösteri ve toplantılar düzenleyerek “terör propagandası” yapabilmekte. Demokrasinin ve insan haklarının tüm değerlerinin çiğnendiği konuşmalar ile PKK sempazitanları Avrupa'da yaşamakta olan Türklere karşı kışkırtılmakta. Bu tür konuşmalar yapılırken ve PKK terör örgütünün örneğin Almanya'da kesinlikle yasak olan paçavraları açıkca teşhir edilirken maalesef polis buna karşı önlem almamakta ve “olay çıkmasın diye müdahale etmiyoruz” taktiğinin arkasına saklanmakta. Bu durum PKK terör örgütünün militanları ve sempazitanlarını da bir şekilde “motive etmekte”. AB üyesi ülkelerde ya da İsviçre'de polisin PKK terör örgütü etkinliklerinde sadece “koruma” amaçlı önlem alıyor görünmesinden cesaretlenmekteler. PKK terör örgütünün sempazitanları “polis de bizden yana” diye konuşmaktalar.
PKK terör örgütü üyesi derneklerde yapılan toplantılarda “Almanya, Belçika ya da Avusturya” gibi ülkelerin isimleri açıkca söylenerek bu ülkelerin “PKK'yı desteklediği” anlatılmakta. PKK terör örgütüne karşı dik duran ve tavır alan Avrupalı Kürtler bu şekilde yıldırılmaya çalışılmakta. Yaşadıkları ülkenin “PKK'yı desteklediği” ve “polisin PKK'ya” dokunmadığı propagandası sayesinde PKK terör örgütü militanları Kürt kökenli Avrupalılardan çok daha kolay bir şekilde haraç toplamaktalar. Almanya'da, Belçika'da, Avusturya'da ya da Hollanda'da Kürt kökenli iş adamları ve esnaf PKK terör örgütünün sürekli “haraç toplamasından” bezmiş durumda. Ancak polise gidip şikayet etmenin bir yararı olmadığına inandıkları ve korktukları için ihbar etmekten kaçınıyorlar. Durum vahim.
PKK terör örgütü ise bu gelişmelerden cesaret alarak şimdi Türk kökenli Avrupalılara saldırılarını arttırmakta. Açıkca “Türkiye'yi destekleyen Avrupalı Türklerin düşmanları olduğunu ve onlara saldıracaklarını” duyurmakla kalmıyorlar camilere ya da derneklere de saldırıyorlar.
Geçtiğimiz hafta Belçika'da artık mahallelere de saldırmaya başladılar. Belçika'da olmasına şaşırmıyoruz. Brüksel'de bir mahkemenin “PKK'nın terör örgütü olmadığı” skandal kararını verdiği Belçika'da, PKK terör örgütü yandaşlarına genelde her türlü gösteri izni verilmekte. Belçika güvenlik birimleri PKK söz konusu olduğunda her türlü “bonkörlüğü” göstermekteler. Bir terör örgütüne başka hiç bir Avrupa ülkesinde bu kadar müsamaha gösterilmemekte! PKK'lı teröristler ve yandaşları da bu olanağı sonuna kadar kullanmakta ve hatta istismar etmekteler.
Geçen hafta Anvers'te PKK yandaşları, terör örgütü paçavralarının ve teröristlerin fotoğraflarının olduğu bir otobüsle, ağırlıklı olarak Belçikalı Türklerin yaşadığı Brederode Sokağına girdi. PKK22lılar, terör örgütü lehine slogan atarak çevredekileri tahrik etti. Çıkan olaylarda biri polis en az 8 kişi yaralandı, 50'den fazla PKK'lı gözaltına alındı. Olaylar sırasında bir Anvers'li bir Türk bıçaklandı. Belçikalı yetkililer aslında terör örgütü paçavralarının olduğu otobüse bu güzargah için izin vermemişti. Buna rağmen, otobüstekiler kasten bu sokağa girerek insanları tahrik ettiler ve polis bu duruma seyirci kaldı.
Bu olayın ardınan Belçika'nın Genk şehrinde Türklerin sosyal faaliyetlerde bulunduğu bir derneğe silahlı saldırı düzenlendi. Dernek binasına 4 el ateş edildi! Dikkatiniz çekiyorum: silahla ateş edildi! Belçika'da!
PKK saldırılarının geldiği boyut ortada!
PKK terörü artık AB üyesi ülkeler genelinde büyük bir tehdit. Avrupalı Türkler çok endişeli. Üstelik PKK terörü sadece Avrupalı Türkler için değil tüm AB üyesi ülkelerin asayişi, güvenliği ve toplumsal huzuru için büyük bir tehlike.
AB Komisyonu bu konuyu ele almak zorunda. Hatta Avrupa Parlamentosu'nda terör konusunda çok titiz olan milletvekillerinin bu konuyu parlamentoda gündeme getirmesinde yarar var.
PKK terör örgütü artık sadece etkinliklerde “terör propagandası” yapmıyor, bizzat terör eylemleri düzenliyor!

  YORUM YAP / YORUM OKU
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS