Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Alperen Kılıç

Ata Yurdumuz Doğu Türkistan

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Kıymetli kardeşlerim; İslam tek ümmettir, tek millettir, tek yürektir. Her zaman da öyle olması gerekir. Türkler asırlarca İslam'ın hizmetkârı ve sancaktarı olmuş asil bir millettir. Altaylardan ve Orta Asya bozkırlarından başlayan yürüyüşümüz halen devam etmektedir. Soydaşlarımız o iklimlerde, o coğrafyalarda yaşamaya devam etmektedir. Ama belki daha fazlası dünyanın dört bir yanına dağılmış durumdadır. Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu başkanın dediği gibi Adriyatik'ten Çin seddine kadar kaynaşmış ve bütünleşmiş bir Türk dünyası bizim en büyük ülkümüzdür. Bu ülkü öyle kutsal bir ülküdür ki tarih boyunca Alperenler hep bu ülküyü gerçekleştirmek için uğraştılar. İslam dini ile yoğrulan bu ülkü hepimizi kendi etrafına topladı. Cenk meydanlarında hep bu ülkü için savaştık. Dünyanın dört bir yanına dağılsak bile bizi bir araya getiren bu ülkümüz olmuştur. Biz dindaşlarımızı ve soydaşlarımızı her nerede olursa olsun severiz, sahip çıkarız ve her vakit koruruz.

Bendeniz ne zamandır Doğu Türkistanlı Uygur kardeşlerimiz için bir yazı yazmak istemişimdir. Uygurlar bizim kavim kardaşımız ve dindaşımızdır. Onlara yapılan saldırı ve hakaret bize yapılmış sayılır. Bugün 30 milyonu geçen büyük bir nüfusuyla Uygurlar maalesef Çin işgali altında yaşamak zorunda kalmıştır. Dünya bu adi işgale sessizdir. Doğu Türkistan Orta Asya'da Büyük Türkistan topraklarının bir bölümünü oluşturmaktadır. Bizim öz vatanımız, ata yurdumuzdur. Kurdukları medeniyet ile Dünyaya nam salan Uygurlar özellikle tarımdaki uygulamaları ve bilimdeki çalışmaları ile ünlüdür. Uygurlar tarihin en eski dönemlerinden beri kendi topraklarında hüküm sürmüştür. Ancak 1940 larda Maocu Çin yönetimi gözünü Doğu Türkistan'a dikmiş ve Uygurlara karşı acımasız bir soykırım ve asimilasyon faaliyetine başlamıştır. Önde gelen liderleri ve din adamlarını katletmiştir. Bugün de maalesef dünyanın gözü önünde katliam ve asimile çalışmalarına devam etmektedir. Dünya ülkelerine Uygurluları teslim etmeleri için baskı kurmaktadır.

Elbet bugünler geçecek ve Doğu Türkistanlı Uygur kardeşlerimiz kendi özgür ve bağımsız günlerini göreceklerdir. Zulüm hiç bir zaman ebedi olmaz ve zalimlerin saltanatı payidar kalmaz. Ancak bizi asıl üzen ve düşündüren bu Maoculara destek olan ve sözcülüğünü yapan içimizdeki hainlerdir. Türk ve Müslüman bir ülkede kendi soydaşını değil onlara zulmeden zalimlere destekleyici sözler sarf eden şahıs ne yapmaya çalışmaktadır? Acaba bu zalimlerden maddi yardım mı görmektedir? Eğer yardım gördüğü için bu hainliği yapıyorsa ne denilebilir bin kere yazıklar olsun haram olsun ki bu zihniyet içimizi çürütmeye devam ediyor. Yardım görmediği halde Uygurlara bu ihanet yapılıyorsa bu da şaşılacak bir ahmaklıktır. Hele ki Uygurların Suriye'ye gelip Türk askerine kurşun sıktığı iftirasına ancak ve ancak gülünür. Uygurları bir bölücü örgütle aynı kefeye koyması ise tam bir beyin felci halidir. Bu iftiralar kendi alınlarına çalınmış kara bir lekedir.

Biz Müslüman Türkler her zaman Uygur kardeşlerimizin yanındayız. Ata yurdumuz Türkistan bizim öz yurdumuz ve öz toprağımızdır. Zalim Maocu Çin idaresine terk edecek değiliz. Davayı bir hiç uğruna satacak değiliz. Gök mavi bayrağı ile bizim al bayrağımız kardeştir. Üzerlerindeki hilal ve yıldız özgürlüğümüzün ve Şehitlerimizin bir nişanıdır. Çin yönetiminin işgalini tanıyacak değiliz. Yapılan zulüm, katliam, tecavüz ve asimilasyon faaliyetlerini şiddetle lanetliyoruz. Bizler dualarımızla, imanımızla, yardımlarımızla onları desteklemeye devam edeceğiz. Ne mutlu kardeşine toprağına bayrağına ve dinine sahip çıkanlara.. Allahu teala bizleri fitnecilerin, sapıkların ve delalete düşenlerin saptırmalarından korusun ve onlara karşı mücadele gücü versin. Sağlıcakla kalın inşallah..

ALPEREN KILIÇ
Eğitimci Yazar

  YORUM YAP / YORUM OKU
Muhammet Sarıkaya   24.01.2021 17:14:56
Yüreğine gönlüne sağlık hocam
Yakup Akcoban   23.01.2021 23:07:03
Güzel yazılar olmuş emeğine sağlık hocam
Yakup Akcoban   23.01.2021 23:04:33
Güzel yazı olmuş emeğinize saglik
Muhammet Sarıkaya   23.01.2021 20:29:58
Yüreğine gönlüne sağlık hocam
ALPEREN KILIÇ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS