Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ekin Gün

Anasından Doğduğuna Pişman Edeceklermiş!

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Selahattin Bey HDP binalarına dönük saldırıları değerlendirdiği basın toplantısında HDP'lilere diyor ki: “Size ve partinize saldıranı anasından doğduğuna pişman etmek sizin hukuki hakkınızdır.”

Türkiye iki günde toplamda 30 tane şehit vermiş, Güneydoğu'nun sokakları yanıyor, PKK kamuoyundaki bazı odaklar tarafından çarşaf çarşaf aklanıyor, Erdoğan'ı ve AK Parti'yi desteklediğini ifade edenler terör örgütleri tarafından hedef gösteriliyor, seçimlere gidilen bir zeminde PKK'nın iç savaş çıkarma amacına Selahattin Bey yangına körükle gitmeden edemiyor.

HDP'nin seçim meydanlarında “Büyük İnsanlık” dediği slogan demek ki Selahattin Bey'in açık mesaj göndererek ortalığı kırıp dökmeye teşvik etmesinden başka bir şey değil.

Bildiğim kadarıyla Selahattin Bey hukuk mezunu bir avukat.

Hukuk Fakültesi'ni bitirmiş bir insan Türkiye Cumhuriyeti'nin hangi yasasında “anadan doğduğuna pişman etmek” gibi bir maddeye rastlamıştır?

Böyle bir madde olması lazım ki avukatlık mesleğine sahip biri bunu bir hukuki hak olarak söylesin.

Eğer yoksa da böyle bir madde herhalde Selahattin Bey hukuk fakültesini Patagonya'da okudu.

Bunun başka bir açıklaması olamaz.

Türkiye'nin geçmiş olduğu şu kritik süreçte Selahattin Bey zaten PKK'ya bir şey demiyor da en azından PKK'nın amacına hizmet edecek şekilde Kürtlerle Türkler arasındaki duygusal kopuşu yaşatacak olan iç savaşın değirmenine su taşımasaydı.

Evet biliyorum aslında bunu söylemek için artık çok geç.

Çünkü HDP kanadı sırtını artık oy aldığı halkına değil, silahlı terör örgütlerine dayıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam HDP'nin diğer eşbaşkanı Figen Yüksekdağ geçtiğimiz aylarda böyle bir açıklama yapmıştı.

Figen Hanım bugünlerde de bir açıklama yaptı.

O açıklamada şöyle: “Bizler, dün olduğu gibi bugün de seçimlere, sandıklara da hazırız, direnişe de hazırız.”

Figen Hanım milletvekili sıfatını sırtını silahlı terör örgütlerine dayadığından beri unutmuştu ama ona partisinden aklı selim birileri siyasi partilerin bu ülkede meşruiyetlerini seçimden yani halkın oylarından aldığını anlatsın.

Direniş genellikle vandalizmi ve kaosu ifade ettiğinden bir milletvekilinin ve siyasi partinin söylemleri bu şekilde olamaz.

Olursa da buna siyasi parti denmez, başka bir şey denir.

Gerçi artık bu saatten sonra ne Selahattin Bey için ne de Figen Hanım için söylenecek tek söz yok.

Onlar için bir sözün söylenmesi suya yazı yazmakla aynı şey.

Temmuz ayında PKK barışı bozduktan sonra onlarca şehit verildi, son iki günde 30 şehit verildi ama Selahattin Bey ile Figen Hanım PKK'ya iki çift laf edemedi.

Lanetleyemedi!

Hadi artık senelerdir PKK'yı lanetleyememelerine alıştık da böyle bir ortamda madem öyle ya da böyle her ne kadar PKK'nın siyasi uzantısı olarak Meclis'e girmiş olsan da hiç değilse iç savaşa davetiye çıkaracak söylemlerde bulunma!

Ama soracak olursanız hepsi barış istiyorlardır, yere göğe bakınca barıştan başka bir şey görmüyorlardır.

Buna ikiyüzlülük denir.

Hiç değilse insanları katleden PKK'ya iki çift laf edemiyorsan konuşma, sus!

Şehitlerin daha masum bedenleri soğumadan yeni ölümlere davetiye çıkaracak laflar etmek hangi vicdanla ve siyasal sorumlulukla açıklanır?

HDP binalarına saldırı yapanları kınamak, güvenlik güçlerinin bu noktada yeterli önlemleri almasını talep etmek meşru bir taleptir.

Çünkü demokratik bir ülkede güvenlik güçleri varsa gerekli önlemleri almayı güvenlik güçleri yapar.

Kimse de güvenlik güçlerinin görevine soyunamaz.

Lakin HDP binalarına saldıranlara ilişkin “analarından doğduklarına pişman edin” diyerek bir yere mesaj göndermeleri de “hukuki hak” olarak tanımlamak da ayrı bir şeye soyunmaktır.

Ve bu da açıkçası suçtur.

Bugün artık HDP'nin siyasal sorumsuzluk dalında zirveye oynaması ve HDP'nin artık Figen Hanım'ın ifade ettiği sırtını dayadığı terör örgütlerinin diliyle konuşması kabul edilemez bir gerçek haline geldi.

Selahattin Bey ile Figen Hanım halklarına ihanet edercesine ve onları ölüme davet edercesine konuşacağına Güneydoğu'da birçok bölgede sıfır asfaltın altına döşenen mayınlara baksınlar.

Sıfır asfaltın altına mayın döşemek nedir?

Asfalt dökülürken mayınların oraya konmasının HDP'li belediyelerle bir ilgisi var mıdır?

Konuyla ilgili olarak Diriliş Postası Gazetesi Köşe Yazarı Erem Şentürk şöyle diyor: “Sokaklara ve caddelere mayın döşenmesi sırasında HDP'li belediyelerin PKK tarafından görevlendirildiği ve belediye araçlarıyla birlikte belediye personelinin de çalıştığı yönünde medyada yer alan haberler ve iddialar için acilen soruşturma başlatılmalı. Caddelerde hendek kazan, mayın döşeyen ve patlayıcı taşıyan HDP'li belediyelere ait personel ve kullanılan araçlar soruşturulmalı ve iddialar ispatlanmalı. PKK'nın son bir kaç ayda öldürdüğü çocuklar uluslararası suç kapsamına giriyor. Bu konuda da Geneva Call'a bir çağrı yapılmalı ve işlenen insanlık suçları uluslararası boyuta taşınmalı. 2006 yılında PKK Geneva Call yetkilileri ile mayın döşemeyeceklerine dair anlaşmışlardı. Anlaşmanın olduğu günlerde, bu haber medyaya yansıdığında güvenlik uzmanları tarafından ‘yapılan bu anlaşma PKK'nın uluslararası zeminde meşrulaştırma çalışmasının bir adımı' olarak yorumlanmıştı.”

Erem Şentürk'ün ifade ettiği bu iddiaların çok detaylı bir şekilde soruşturulması ve kamuoyuyla paylaşılması gerekiyor.

Paylaşılsın ki “Büyük İnsanlık” neymiş bakalım hep birlikte görelim.

  YORUM YAP / YORUM OKU
EKİN GÜN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS