Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Ozan Ceyhun

Ana Gomes gibi AP vekillerinin vicdanı sızlamıyor mu?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Daha iki gün önce Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ile telefonda görüştü. Ankara'da ve Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırılarını kınayarak taziyelerini ileten AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, AB olarak terörle mücadele konusunda Türkiye'nin yanında yer aldıklarını ifade etti. 

Sadece o değil neredeyse AB'nin tüm liderleri ve dünyanın her köşesinden çok sayıda devlet başkanı, başbakan ve dışişleri bakanı Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ya da Dış İşlerl Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun arayarak taziyelerini ilettiler ve terörü lanetlediler.

Avrupa Parlamentosu'nda da çok sayıda milletvekili teröre tepki verdi.

Ama Ana Gomes adında bir vekil başlatmış olduğu bir imza kampanyasını büyük bir çoşkuyla sürdürmeye devam etti. Portekizli sosyal demokrat Ana Gomes kanlı bir terör örgütü olan PKK'nın “AB terör listesinden çıkarılmasını” talep eden bir imza kampanyasını kanlı terör örgütü PKK'nın ve onun Suriye'deki uzantısı terör örgütü PYD'nin kanlı terör eylemlerine rağmen sürdürmeye devam etti.

PKK terör örgütünün Suriye'deki uzantısı ve diktatör Esed ile işbirliği halindeki terör örgütü PYD'nin Ankara'da alçakca gerçekleştirdiği bir terör saldırısı sonucu gencecik insanlarımızın katledilmesi ve onlarca insanımızın yaralanması bile etkilemedi Portekizli AP milletvekili Ana Gomes'i!

Binlerce insanı katletmiş olan ve hala Türkiye'nin bir çok köşesinde cinayetlerini işlemeye devam eden terör örgütü PKK'nın sadece son on gün içinde çok sayıda insanımızı katletmesi de zerre kadar etkilememiş olmalı Ana Gomes'i!

Nasıl bir vicdana sahip olmalıki Ana Gomes, bunca alçakca terör eylemi ve cinayete rağmen terör örgütü PKK'nın “terör örgütü” olmadığı yalanını bir AP kararı haline getirebilmek için imza toplamaya devam etti.

Türkiye'de milyonlarca insan için artık Ana Gomes adı unutulmayacak bir isim. PKK terör örgütünün katlettiği insanların anneleri ve PKK'nın Suriye'deki uzantısı terör örgütünün katlettiği Türkmenlerin anneleri soruyorlar “Bir kadın nasıl böyle bir şey yapabilir?” diye. Haklılar. Soruyorlar “Evlatlarımızı katleden bir terör örgütünün AB terör örgütleri listesinden çıkarılmasını talep ederken hiç mi vicdanı sızlamıyor?” diye!

Nasıl bir sosyal demokratlıkdır bu? Sosyal demokratlar barışa, demokrasiye ve insanlığa düşman bir terör örgütünü nasıl destekleyebilir?
Türkiye'de kimse anlayamıyor bu durumu!

Ana Gomes'in PKK terör örgütünü destekleyen imza kampanyasına “müslümanlara ve Türklere düşman” ırkçıların desteklemesini anlayabiliriz. Ama bu imza kampanyasının “ben sosyal demokratım, liberalim ya da hristiyan demokratım” diyen vekilerce desteklenmesi ise aslında tam bir “skandal”.

“DAESH'in AB terör listesinden çıkarılmasını” talep etmekle “PKK'nın AB terör listesinden çıkarılmasını” talep etmek arasında en ufak bir fark yok. Teröristler ve katiller, ister DAESH, ister PKK isterse de PYD'li olsunlar AB'yi AB yapan tüm değerlere karşı savaşmaktalar.
Eğer “Ana Gomes'in sevdiği teröristler” ve “Ana Gomes'in sevmediği teröristler” ayrımına izin verirsek insanlık adına büyük bir hata yapmış oluruz.

AP'de elbette kimse Türkiye'yi ya da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı “sevmek” veya “desteklemek” zorunda değil. İsteyen “eleştirir”,isteyen “över”. Ama “Türkiye ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığına” dönüşen bu tür “sağlıksız karşıtlık” sonunda terör örgütü desteğine varırsa durum vahim demektir.

Bir sosyal demokrat partinin üyesi terör örgütü için seferber oluyorsa aslında onun sosyal demokratlığını sorgulamak gerekir. Hatta bırakalım sosyal demokrat kavramını, demokratım diyen bir kişi nasıl olur da kanlı bir terör örgütünü “terör örgütleri listesinden çıkarmak” ister?

Ana Gomes gibilerine hatırlatmak lazım. Bugün çok “şirin” bulduğu PKK'lı teröristler onun ve onun gibilerinin yoğun çabaları ile AB ülkelerine yerleşmekte, ağlarını örmekte ve günü geldiğinde kan dökmeye hazırlanmaktalar. AB terör örgütü listesinden çıkarmak istedikleri “PKK” sadece Türkiye'de ya da Irak'ta değil Almanya ve başka AB ülkelerinde de insanları katletti. Bunu AB üyesi ülkelerin emniyet teşkilatlarına sorup öğrenmek çok kolay.

Acaba Europol ve AB üyesi ülkelerin emniyet teşkilatları Ana Gomes'in “PKK terör örgütünü terör örgütleri listesinden çıkarma” çabasına nasıl bakıyorlar? Nasıl kızgın olduklarını tahmin edebiliyorum.

AP milletvekili Ana Gomes acaba bu çabasıyla kime hizmet etmekte?

AB değerlerine, AB'ye ve AB ülkelerinde iç güvenliğe hizmet etmediğini açıkca görmekteyiz.

AP'de bu tarz çabaları kaygıyla izlemekteyiz. Dileğimiz AP içinde terörizme kesinlikle taviz vermeyecek olan çoğunluğun bu tip çabaların başarılı olmasına şans vermemesi.

Bir yandan AB 18 ve 19 Şubat tarihindeki liderler zirvesinde Mart başında Avrupa Birliği-Türkiye Zirvesi yapılması kararıalıyor.

Avrupa'ya mülteci akınını durdurmak için Türkiye'yle işbirliğini geliştirmek istiyor. AB'nin neredeyse tüm liderleri terörizmi lanetliyor.

Öte yandan AB'nin demokratik temsil adına en yüksek organı AP'de birileri “teröristleri aklamaya” çalışıyor.

Böyleleri için Türkiye'de söylenebilecek tek söz “Allah akıl fikir versin” olurdu.

  YORUM YAP / YORUM OKU
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS