Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Erkan Macit

ÂLÂ… Bizi sınıyorlar!

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Hatırlarsanız daha önceki yazımda KUTSALIMIZA GİRDİLER! Diye yazmıştım. WASP ve Siyonist işbirliği çok derin planları da hayata geçirmiştir. Kutsal kitabımızı hedef aldılar. Dinlerin içini boşaltma planı ne kadar tutturuldu ise? Burada en önemli olan plan, hedef alınan Müslümanlar ve kutsal kitabımıza olan çok uzun vadeli yok etme ve ılımlı İslam projesi ile değiştirmek, yani diğer bakımdan İslam'ı protestanlaştırmak. Demiştim. Ve açıkça görüyoruz ki durmuyorlar!

DURMAYACAKLAR!

Hep üstümüze gelecekler! Toplumumuzun iç dinamik yapısını hedef alanlar örf ve adet geleneklerimizi bitirmek, dinî inanç sistemimiz üzerinde dezenforme bilgiler ile ince operasyonlar yapmak, çocuklarımız ve gençlerimiz üzerinden alışagelmemiş projeler ile bizi içten yıkmak, zihnimizi işgal etmek ve de çökertmek istiyorlar. Dün devletimizi milletimizi darbeler ile bölemeyenler bugün zihinsel olarak düşünce olarak darbe yapmaya, bölmeye çalışıyorlar. Sivil Toplum Kuruluşları ile Dernekler ile Toplum Hareketleri adı altında hassas noktalarımızı vurmaya çalışıyorlar.

Çok tehlikeli planlar ve akıl ile izah edilemeyecek derecede sinsi operasyonlar. Yapıyorlar
Hassas yerlere vurgu yapıyorlar. Kimsenin aklına gelmeyen işlere imza atıyorlar.

Şimdi soruyorum. Allah (C.C) adıyla rakı mı olur? Sakın kimse başka taraflara çekmesin. Alkol satan alan içenle bir derdim yok. İçki üretimi yapan bir kuruluşun ÂLÂ RAKI adıyla ürettiği içki Müslümanları rencide etmektedir. Bir Müslüman olarak bu durumu asla kabul etmiyorum. ÂLÂ suresi Mekke döneminde inmiştir. 19 ayettir. Sure, adını birinci ayette yer alan ve Allah Teâlâ'yı niteleyen “el-A'lâ” kelimesinden almıştır. A'lâ, en yüce demektir. ÂLÂ isminin Kuran-Kerim'de 87.sure olarak geçmesi ve birinci ayetinde “”Yüce rabbinin adını tenzih ederek an;”” diye başlaması ve bu sure isminin bir içkiye verilmesi ve bunu içenlerin dediğim gibi içki içen ile bir derdim yok kadehi ağzına götürenler ALA isminin verdiği maneviyat ile yudumlaması benim bir Müslüman olarak maneviyatımı zedeliyor, kimse kusura bakmasın kanıma dokunuyor. Müslümanlar beş vakit namazda secde de SUBHANE RABBIYEL ÂLÂ diyerek ALLAH'IN ismini zikrediyor. . İçkiye ismi veren veya verdiren kurum ve kuruluşlar derhal bu konuda gerekeni yapmalıdır.

Ve Allah aşkına soruyorum. ÂLÂ süresi 87. Bir sure isminin içki adı olarak kullanılmasına uygun olup olmadığına kimler izin veriyor? Nasıl bir mekanizma? Manevi ve dini inançlarımıza neden bu kadar kolay saldırı ve planlı bir algı operasyonuna izin veriliyor?

PATENT KURUMU hiç mi bu markanın gözden geçirirliğine bakmıyor?

Diyanet Başkanlığının dediği gibi "Türkçemizde her ne kadar iyi, pekiyi, anlamında kullanılmış olsa da Cenabı-ı Hakk'ın sıfatlarında biri olan 'Ala'yı çağrıştırması Kur'an-ı Kerim'de sure ismi olarak geçmesi, gelenekte dini çağrışımı bulunması ve Allah Teâla'nın haram kıldığı bir nesneyi övme, yüceltme anlamı taşıması yönleriyle bahis konusu ismin bir içki türüne ad/marka olarak kullanılmasının dinen uygun olup olmadığını neden sorgulamıyorlar?

Bu durum çok vahim!

Kutsalımıza GİRDİLER! ÂLÂ şimdi bizi mi SINIYORLAR??

874D5D2DCF3D4BEDB7B20902C3784CB7

  YORUM YAP / YORUM OKU
ERKAN MACİT DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS