Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Sungur Gökbörü

Ak Parti belediyeciliğinde halka dayatma olmaz

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

“Ak Parti Belediyeciliğinde Halka Dayatma Olmaz” Diyorsunuz Ama Oluyor!

Cumhurbaşkanımız sayın Erdoğan 31 Mart yerel seçimleriyle ilgili olarak düzenlenen açık hava toplantılarında, gerek ülke yönetiminde gerekse belediyelerde muhalefetle (özellikle Chp ile) olan farklarını ortaya koymak için sık sık Ak Parti Belediyeciliğinde halka dayatmanın olmadığını, olmayacağını vurguluyor!
Sanırım burada sayın Cumhurbaşkanımız beklentisini dile getiriyor ve mevcut Ak Partili belediye başkanlarına ve başkan adaylarına “halka rağmen halk için” üstenciliğiyle değil “halkla beraber halk için “ anlayışıyla hizmet üretmeleri gerektiğini belirtiyor, bekliyor ve söylüyor olmalı!
Zira hâli hazırda bütün Ak Partili belediyelerde halka dayatmanın olmadığını söylemek mümkün değil! En azından birisinde bir konuda halkın bir kısmına ayrıştırma ve dayatma yapıldığını yakinen ben biliyorum!
Dayatmaya mâruz kalan ve yüzde doksanı Cumhur ittifakı seçmeni olan halk; bu keyfi dayatmadan vazgeçilmesi için çeşitli vesilelerle ve defalarca Ak Partili ilçe belediye başkanlığına ve Ak Partili Büyükşehir belediye başkanlığına müracaatta bulundu ise de dikkate alan olmadı!
Her ne kadar Fırat kenarındaki kuzuyu dert edinen/edinmesi gerekenlerin bu konudan da haberdar olup ; halka rağmen yapılan bu dayatmaya son vermelerini beklerdik ancak sayın Cumhurbaşkanımız etrafını çevreleyenlerden halkın sesini duyamıyorsa (uzaktan da olsa) duyurmaya çalışmak bize de düşüyor demektir!
Halka rağmen dayatan Ak Partili Kayseri Büyükşehir Belediyesi, dayattığı konu ulaşım, dayatmaya mâruz kalan ise Başakpınar ve çevresinde bulunan birkaç köy(mahalle) halkı!
Başakpınar, Kayseri şehir merkezine 20 km, Talas ilçe merkezine 10 km mesafede ve beşbinin üzerinde nüfusu olan; vatanına, milletine, devletine ve bayrağına aşkla bağlı insanların yaşadığı bir yerleşim yeri! 6360 sayılı yasa ile Kayseri Büyükşehir'e bağlı bir mahalle yapılmadan önce müstakil bir kasaba idi. Ulaşım hizmetlerini(çevre köyler ile birlikte) kasaba belediyesi sağlıyor ve kasabalı ve çevre köylüleri(iş, alış-veriş, sağlık gibi) ihtiyaçlarını giderdikleri Kayseri şehir merkezine düzenli olarak götürüp getiriyordu!
Mahalle yapılıp büyükşehire bağlanınca ulaşım hizmetlerini de Kayseri Büyükşehir Belediyesi karşılamaya başladı ve bir süre daha kasaba ve civar köylüleri şehir merkezine taşıdı!
Sonra birden bire Kayseri Büyükşehir Belediyesi; Başakpınar ve çevre köyleri şehir merkezi yerine Talas ilçe merkezine kadar taşıma kararı aldı! İlçe merkezinde indirilen Başakpınarlılar ve çevre köylüler, şehir merkezine gitmek için mecburen aktarma yapacaklardı!
Bu eziyete niye maruz kaldıklarını anlamayan ve haksız dayatmayı kabullenmeyen kasabalının itirazlarını hiç dikkate alan olmadı! O sıralarda yaygınlaşmaya başlayan kovid-19 salgını bahane edilerek; güya salgının yayılmaması adına böyle bir karar aldıklarını söylediler! Sanki hastalığı köylüler yayıyormuş gibi!
Köylüye hor ve tepeden bakan bu kılık değiştirmiş tek parti zihniyetinin yaptığı -özürleri kabahatlerinden büyük – bu hakaret çok gücümüze gitsede; ülkenin içinde bulunduğu olağanüstü ve zor şartları gözeterek sabredip bekledik!
Nitekim salgın bitti ve hayat normale döndü ancak köylüye yapılan dayatma aynı şekilde devam ediyor! Gördük ve anladık ki bu badem bıyıklı monşerlerin derdi de halk yada halkın sağlığı değilmiş!
Talas ilçe merkezi ile Kayseri şehir merkezi arasında işleyen ve Talas ilçe halkının(şu yada bu nedenle) pek itibar etmediği tranvay işletmesi zarar etmesin diye zoraki müşteri tedarik etmek için bulmuşlar bu parlak fikri!
Tüm Kayseri ili genelinde sadece Başakpınar ve çevre köylere dayatılan aktarma uygulaması yüzünden özellikle hastalar ve yaşlılar için ulaşım eziyete dönmüş durumda! Düzensiz sefer saatleri ve yetersiz otobüsler sebebiyle balık istifi gidip gelmek de cabası!
Eskiyi mumla arar olmuş kasaba halkı! Ulaşım İstanbul'dan beter oldu diyorlar! İlânen duyurulur...!

  YORUM YAP / YORUM OKU
SUNGUR GÖKBÖRÜ DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS