Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür HABER - Türkiye'nin Online Haber Platformu

Hür Haber, Türkiye ve dünyadan önemli olan Son dakika, Güncel, Teknoloji, Magazin ve Siyaset haberlerini okuyabilirsiniz.

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
ANASAYFAGÜNDEMSİYASETSPOREKONOMİ SEYAHAT TEKNOLOJİ YAZARLAR FOTO VİDEO

Barış Aydın

20 yıldır milletin ekmeği muhalefetin karnında değil mi ?

Facebook Twitter Linkedin WhatsApp Tumblr Yazdır Büyüt Küçült

Türkiye siyasi tarihinde darbe dönemleri dahil toplumsal gerilimin bugünkü gibi ürkütücü boyutta olduğunu göremezsiniz, bu gerilimin arttırılması kontrolsüz ve sistemsiz değil, bilinçli olarak kanlı ve kirli bir merkezden yönetiliyor. Toplumun sinir uçlarına dokunan her mesele abartılıyor algı çalışmalarıyla gerek sosyal, gerekse yazılı ve görsel medyadaki mensupları tarafından kaşınıyor, büyütülüyor toplum kışkırtılıyor.

Toplum her geçen gün daha fazla ayrıştırılıyor,kitleler birbirlerine nefretle bakıyor.

Siyaset kurumu nezaketi, hoşgörüyü, diplomatik dilini ve sağduyusunu kaybetti. liderler birbirlerine racon kesmeye, birbirlerinin onurunu, gururunu, kırmaya başladılar. Üzülerek izliyoruz. Kanlı bıçaklı olduğunuz kişiye bile söylerken utanacağınız namus, şeref, eş, evlat gibi kutsal değerleri fütursuzca hedef alıp ağza alınmayacak hakaretler ediyorlar ve buna siyaset diyorlar siyaset hiç bu kadar rezilleşmedi.

Sayın Kılıçdaroğlu hızını alamamış olmalı ki şimdide bürokratları tehdit etmeye başladı . Böyle bir şey olabilir mi ?

Sayın Kılıçdaroğlu,Kara Haydaroğlu Mehmet' lik yapma dönemlerinin kapandığını bilmiyor mu ?

Elbette biliyordur. Her zaman muhalefetin güçlü olması gerektiğini savundum, dengeyi kurması iktidarın hatalarını görüp eleştirmesi, bu milletin menfaatinedir, muhalefetinde görevidir.

AK Parti milletvekilleri maaş alıyor da siz muhalefet milletvekilleri maaş almıyor musunuz ? Evinize götürdüğünüz ekmeği size millet veriyor. Neden ?. İktidarı eleştirin, yanlışlarını, hatalarını söyleyin diye. Siz ne yaptınız?. 20 yıldır yan gelip yattınız. Bu milletin ekmeğini yediniz hakkını vermediniz.
AK Parti 20 yıldır iktidarda sorumlusu kim ?. Sizlersiniz. Rakı masalarında, barlarda, plajlarda, camide, cemevinde,evinizde zaman geçirdiniz,kendi özel işlerinizle ilgilendiniz keyif çattınız milletin size verdiği kutsal vazifeye ihanet ettiniz.İktidar kadar muhalefet partisinin görevi de kutsaldır,kıymetlidir milletin emanetidir. Sizler emanete hıyanet ettiniz. Şimdi uluslararası bir ekonomik kriz patladı hurra topyekün saldırıya geçtiniz. Böyle olmaz efendiler ,böyle olmaz.Vallahi olmaz ancak kuru teneke gürültüsü çıkarırsınız.Bütün dünya ülkerinin parası karşısında dolar değer kazanıyorken, sanki sadece Türkiye'de dolar yükseliyormuş gibi algı yaratmaya çalışmayın, ayıptır günahtır, bu ucuzluklarınız tiksindiriyor ‘vay efendim dolar yükseliyormuş' bu siyasetinizi 20 yıldır paçavraya çevirdi AK Parti hala akıllanmadınız fosilleşti artık bu tarzınız.

Milletin parasıyla 20 yıldır karnınızı doyuruyorsunuz bu hırsızlık değil mi ? Kul hakkı değil mi ? 20 yıldır niye bir nebze olsun oylarınızı arttıramadınız niye çalışmadınız ? AK Parti'yi 20 yıldır iktidarda tutan iradede sizin beceriksiz muhalefetinizin ,kin,öfke dolu, saldırgan ve küfürlü dilinizin payı yok mu ? Elbette var hem de dibine kadar. 20 yıl sonra Teyyo pehlivanlar çıkmışlar meydana AK Parti'den hesap soruyorlar. Neyin hesabını soruyorsunuz ? Hesabı siz ödeyeceksiniz çünkü kebapları siz yediniz. 20 yıldır yatan siz, ballı kaymaklı maaşları alan siz, koltuklarınızı değiştirmeyen siz, yeni isimlere yer vermeyen siz, kendinizi yenilemeyen siz, statükoya yaslanan siz,yaşı 80'e dayanmış Deniz Baykal'ı yeniden milletvekili yapan siz,Koca Antalya'da genç dinamik bir kadın yada erkek milletvekili adayı bulamadınız mı ? Allah uzun ömür versin Baykal milletvekilliğinin yarısını bu dünyada diğer yarısını öbür dünyada yapsın hesabını mı yaptınız ? Baykal'a da Antalya'daki gençlerinize de yazık ettiniz.

Koskoca CHP'yi huzurevine çevirdiniz. İki kişi koluna girmeden tuvalete gidemeyenleri milletvekili yaptınız bu kafayla mı iktidar olacaksınız ?. Hele gelin önce bunların hesabını verin. Her biriniz bir köy kahvehanesine gitseydiniz emin olun ikinci seçimde AK Parti sarsılırdı 10 seçim oldu hepsinde sizi paramparça etti ve siz hiç utanmadan şimdi konuşuyorsunuz. En azından sizi 10 defa yerden yere çarpan partiye ve lideri Erdoğan'a saygı duyun sonra kendi iç muhasebenizi yapın. Bu yazdıklarıma kızanlar,biraz sakin olsunlar, dediklerimin doğruluğunu sizlerde anlayacaksınız. CHP 41 yıldır Elazığ'dan milletvekili çıkaramıyordu 2018 Haziran seçimlerinde Gürsel Erol'u aday gösterdi. Ne oldu ? 41 yıl sonra CHP milletvekili çıkardı. Demek ki doğru kişiyi doğru zamanda değerlendirdiğinizde millet hakkını veriyormuş.

Neden garanti seçilecek yerlere kendi isimlerinizi yazıyorsunuz ? Bu memleketin sadece batısı yok doğusu da var Gürsel Erol'un çeyreği kadar yüreğiniz yok mu ? Yayılın ülkenin dört bir yanına hakkınızla milletvekili olun. Gidin milletten önce helallik isteyin 20 yıldır kursağınızdan bu milletin ekmeği geçiyor. Adam 41 yıldır Elazığ'da yok sayılan CHP'den milletvekili olmuş ona anasının ak sütü gibi helaldir aldığı maaş. Ya sizinkiler helal mi ? Niye 20 yıldır bir nebze olsun iktidarı yıpratamadınız, kendi oylarınızı yükseltemediniz ? Milletin size verdiği muhalefet etme görevini yerine getiremediğiniz için vicdanınız rahat mı ? Hani şu AK Parti genel merkezinde çalışan kokain çekerken arabada görüntüleri sosyal medyaya düşen bir genç çocuk vardı, o çocuğu o hale getirende sizsiniz çünkü silik,ezik,korkak ve beceriksizsiniz eğer ciddi ,cesaretli ve omurgalı bir muhalefet çizgisinde olsaydınız o genç bırakın kokaini, kola içerken bile üç defa düşünürdü .Dünyanın her yerinde muhalefet iktidarın alternatifidir,korkulu rüyasıdır bizde ise tam tersi muhalefet iktidarın şamar oğlanı gibi, ne ciddiye alan var, ne önemseyen.Koca muhalefetin yaptığı işlere bakın her gün ekranlara çıkıp sadece şahısları eleştiriyorlar ona buna ayar verdiklerini sanıp bunun adına muhalefet etmek diyorlar. Allah aşkına düşünün bunlardan bir cacık olur mu ? Şöyle kısa bir araştırma yaptım baktım ki mevcut muhalefet partilerinin göz önünde olan janjanlı isimlerinin tamamı değişmeden bu muhalefet bloğu bir arpa boyu ileri gidemez.

Siyaset kurumunun saygınlığını yeniden kazanması ve normalleşmek için buna ihtiyaç var. Şimdi diyebilirsiniz ki AK Parti'de de değişiklik gerekmiyor mu ? Elbette gerekiyor ancak siz değişmeyince onlarda rahattalar. Mesela Faik Öztrak varsa Cahit Özkan var, Özgür Özel varsa Muhammet Emin Akbaşoğlu var ,Engin Özkoç varsa Alpay Özalan var,Tuncay Özkan varsa Ahmet Hamdi Çamlı var, Tv'de Barış Yarkadaş varsa Mücahit Birinci var Mehmet Metiner var liste uzayıp gider şimdilik burada kesiyorum.Muhalefet partileri bu milletin gerçekten yararına bir iş yapmak istiyorlarsa önce dillerini değiştirsinler milletin kavgaya gürültüye değil ekmekten önce umuda,hayal kurmaya ihtiyacı var.Milletin kendisine yeniden hayal kurduracak , yepyeni bir hikaye yazdıracak güçlü ve cesur bir lidere ihtiyacı var bu lider şuan Başkan Erdoğan. Değiştirmek istiyorsanız elinizden tutan yok, sıcak yataklarınızdan çıkın, yollara düşün, insanlara dokunun dertleriyle dertlenin bu millet hakkınızı sandıkta verecektir. Aksi halde iktidarı değiştirmenin diğer bütün yolları kanlı bir tünele giriştir bundan kimse kazançlı çıkmayacaktır.

  YORUM YAP / YORUM OKU
BARIŞ AYDIN DİĞER YAZILARI
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS