Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ozan Ceyhun

Teröristlere propaganda izni vermek onları desteklemektir!

Teröristlere propaganda yapma izni vermek onları desteklemektir!

Yeter artık! Konuşulanlarla yapılanlar arasındaki büyük çelişkiye bir son verilsin!

Çin'de G20 Zirvesi'nde terörizmle mücadele ana konulardan biri. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşmeler yapan tüm liderler terörizme karşı mücadelede işbirliğinin öneminden bahsettiler.

Aynı şekilde AB Dışişleri Bakanları Zirvesi'ne katılan Türkiye AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik ile görüşen tüm dışişleri bakanları ve AB temsilcileri ile konuşulan konuların en başında terörle mücadele vardı. Hatta AB Dış Politika ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini çok net bir şekilde ”Avrupa Birliği ve bütün üyeleri için açıktır ki PKK, terör örgütüdür." dedi.

Ancak o bu açıklamayı yaparken AB'nin en güçlü, en zengin ve en iddialı ülkesi Almanya'da PKK terör örgütü yandaşları gösteri yapmaktaydılar.

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 31 Temmuz 2016 tarihinde Almanya'nın Köln kentinde yapılan Demokrasi Mitingi'ne video konferans yöntemiyle bağlanması Almanya Anayasa Mahkemesi'nin kararıyla engellenmişti. Hatta Alman siyasetçiler de Türkiye'deki siyasal tartışmaların Almanya'daki Türk toplumunu etkileyeceğini iddia ederek mahkemenin bu kararına destek vermişlerdi.

Nasıl bir çifte satndart varki Almanya'da, Türkiye Cumhurbaşkanı'na video konferans aracılığıyla konuşmasını engelleyenler PKK terör örgütü elebaşlarından Cemil Bayık adlı caninin görüntülü mesajının ekrana yansıtılmasına engel olmadılar! NATO üyesi Türkiye'nin Cumhurbaşkanının konuşmasını sakıncalı bulanlar, PKK terör örgütünün eli kanlı cani liderlerinden Cemil Bayık'ın Köln'deki PKK mitinginde görüntülü mesaj yollayarak terör propagandası yapmasına müsaade ettiler.

Bu mu AB üyesi Almanya'nın tüm terör örgütlerine karşı mücadele veren Türkiye ile dayanışması?

Türkiye hem Türkiye hem Suriye topraklarında DAESH, YPG ve PKK terör örgütlerine karşı en çetin mücadeleyi verirken ve Türk askerleriyle polisleri PKK'lı teröristler tarafından katledilirken Almanya'nın Köln kentinde binlerce terör yanlısına miting izni verilmekte. Terör propagandası yapılan miting özel olarak polis tarafından korunmakta. Oysa hukuk devletlerinde polisin görevi terör propagandasının yapılmasını engellemek olmalı. Açık bir şekilde PKK terör örgütü propagandası yapılan bir mitinge izin vermek aslında hukuk devleti adına bir skandal değil mi? DAESH terör örgütü ile PKK terör örgütü arasında hiç bir fark yok. İkisi de insanlık düşmanı. Birine yasak olan diğerine nasıl serbest olabilir?

Üstelik bu PKK destek mitingi öncesi Köln Polis Şefi Jürgen Mathies, “PKK terör örgütünün Almanya tarafından da terör örgütü olarak kabul edildiğini” hatırlattı ancak mitingde “ terör örgütünün elebaşı cani Abdullah Öcalan resimlerinin taşınmasına” izin vereceklerini söylerken kendi dedikleri ile çelişmedi mi? Hatta Köln polis şefi ”PKK sembollerinin taşınmasına izin vermeyeceklerini” belirttmesine rağmen yaklaşık 1000 Alman polisinin görev yaptığı mitingde, PKK terör örgütü yandaşları terörist Öcalan resimlerinin yanı sıra PKK ve YPG paçavralarını da açtılar. Alman polisi Almanya'da üzerinde “Öcalan ya da PKK” sembolleri olan paçavraların taşınmasının yasak olmasına rağmen binlerce kişinin elinde bu paçavraların olmasına göz yumdu. Bu mu terörle mücadele de Türkiye ile dayanışma ve işbirliği?

Bununla da yetinilmedi! Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD (YPG) terör örgütünün lideri Salih Müslim de mitingte sahnede bir konuşma yaptı. Terörist lider Müslim konuşmasında Türkiye'ye ağır hakaretlerde bulundu. Türkiye'nin teröre karşı mücadelesinde Suriye'de PYD (YPG) terör örgütünün aslında DAESH'e karşı savaşmadığı ve çoğu yerde işbirliği yaptığının ortaya çıkması üzerine paniğe kapılan teröristler AB'de destek kaybetmemek için seferber oldular. Bu amaçla PYD (YPG) terör örgütü lideri Avrupa turuna çıktı. Bu terör örgütünün mensubu teröristler Suriye'de Türk tankalarına saldırırken liderlerinin Köln'de terör propagandası yapmasına da izin verildi.

Diğer AB üyesi ülkelerde de durum farklı değil. Avusturya'da ya da Belçika'da aynı Almanya'dakinin benzeri durumları yaşamaktayız.

Son olarak Martin Schulz'un Ankara'yı ziyaret ettiği geçtiğimiz Perşembe Günü onun kendi değişiyle “hiç haberi olmadan PYD (YPG) terör örgütü lideri Salih Müslüm AP'de misafir olarak ağırlanmaktaydı. Martin Schulz Ankara'da gazetecilere “bundan haberi olmadığını ve kendisinin böyle bir şahsı AP'de görmek istemediğini” söyledi. Ancak AP Başkanı istese de istemese de birileri Salih Müslim gibi teröristleri sürekli AP koridorlarında misafir olarak dolaştırmaktalar.

Geçen hafta gündeme gelen bu skandal yetmiyormuş gibi bugün de AP'de PKK terör örgütünü destek amaçlı bir toplantı yapılıyor. Martin Schulz'un üyesi olduğu sosyal demokrat meclis grubundan bir milletvekilinin himayesi altında PKK terör örgütü destekçileri AP'de terör propagandası yapacaklar. Halkına zulmettikleri Cizre kentinin PKK terör örgütü mensuplarından temizlenmesini hazmedememiş olmalılarki şimdi de AP'de bir “Cizre” toplantısı yapıyorlar.

Bu rezalet daha ne kadar sürecek?

AB yöneticileri ve AB üyesi ülkelerin hükümetleri PKK terör örgütünü “yasak bir terör örgütü” olarak tanımlarken kendi ülkelerinin milletvekilleri AP'de bu terör örgütünü destekleyen etkinlikleri peş peşe gerçekleştirmekteler.

PKK terör örgütü gibi onbinlerce insanı katletmiş ve AB ülkelerinde uyuşturucu ve insan ticareti de yapan bir mafyavari terör örgütüne terör propagandası yapması için platform sunmak ve de bu platformu sunanlara izin vermek özünde teröre destek vermek değildir de nedir?

Geçtiğimiz hafta AP Dışişleri Komisyonu Başkanı Elmar Brok, AP Türkiye raportörü Kati Piri ve AP Başkanı Martin Schulz 15 Temmuz 2016 Fettullah Gülen (FETÖ) terör örgütü darbe girişiminin ardından oldukça geç olsa da ilk defa geldikleri Ankara'da özeleştiri yaparak “FETÖ terör örgütünün verdiği zararı ancak gördüklerinde anlayabildiklerini” açıkladılar.

Peki PKK terör örgütünün en az Fettullah Gülen (FETÖ) terör örgütü kadar tehlikeli bir terör örgütü olduğunu ne zaman fark edecekler?

AP koridorlarında DAESH terör örgütü temsilcilerinin dolaşmasını kimse düşünemezken DAESH' kadar tehlikeli PKK terör örgütünün temsilcilerinin ister PKK, İster PYD ya da başka bir isim altında dolaşmalarına izin verenlerin hiç vicdanı sızlamıyor?

İnsanlık düşmanı canilerin AP'de desteklenmesine izin verilmemeli. AP terörist örgütler için bir propaganda platformu olarak istismar edilmemeli. AP Başkanı Martin Schulz ve AP meclis grupları gerekli önlemleri almalılar.

  YORUM YAP / YORUM OKU
OZAN CEYHUN DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin