Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ali Alver

Suriyeli Dirilerin, Dünyalı Ölülere Feryadı

Halep'te son birkaç gün içinde 37 bin kişi yer değiştirmek zorunda kaldı. Resmi rakam verilerine göre ise dört haftalık süre içerisinde ise kentten göçenlerin sayısının yüz bin olduğu ifade ediliyor. Yüzlerce İnsan ise yaşamını yitirdi.

Sahibinden Satılık Ülke Suriye

Arap Baharının sonlanışı ve belki de Dünya'nın son kıyameti olan 3. Emperyalist savaşın bir türlü paylaşılamayan toprak parçası Suriye'nin halk soykırımının ve sürgününün sonlarına doğru yaklaşıyoruz.

Suriye'nin Güneyine baktığımızda Akdeniz'de Akbabaların savaş gemileri, doğusunda ise yetiştirmiş oldukları cihat adı altında cellatları ve Şii yamyamları, Kuzeyine baktığımız da parçalanmaya yüz tutacak yeni toprakları ve yeni enerji hattı.

Öncelikle şu konuda hem fikir olalım, Esad rejiminin elinde asker yok. Yani anlayacağınız Suriye Askeri denilen bir şeyde yok. Hava Kuvvetleri Rusya, kara kuvvetleri ise İran ve Lübnan Hizbullah'ı kontrolünde. Esed ve Baasçı rejimin taktiği ise, kim onu daha çok korursa ülkeyi ona kiralıyor ve parsel parsel satmaya devam ediyor. Bu anlattıklarım sadece görünen yüzü olayın peki ya perde arkası nedir?

Burada hem fikir olalım Emperyalist güçler isterlerse Suriye'yi savaşarak yerle bir ederler. Savaş suçlusu durumuna düşmek istemiyorlar. Bu da olayın günah çıkartma boyutu.

Emperyalistler, 3. Dünya savaşını başlattıkları zaman siyasi hipnotizeyi çok iyi kullanmayı başardılar. Mazlum halk Dünya'nın gözleri önünde soykırıma uğruyor. İnsanlık ise sadece bu mezalimi izliyor. İstedikleri sadece Suriye toprakları değildir. Suriye Mazlum halkını da yok etmek istiyorlar. Emin olun ki masa başında kaç kişi ölecek ve kaç kişi kalacak hesabını da çoktan yapmışlardır bile. Bunu sadece küçük bir örnekle netleştirelim; Afganistan ve Iraktan aldıkları çocukları yetiştirip aynı coğrafyaya cihatçı olarak göndermeleri gibi!

Suriye halkının acımasızca katledilmesi, başka ülkelere gönderilmesi ve ya kaçırılmasının başlıca nedenlerinden bir tanesi ise; Ortadoğu halklarını dönüştürme çabalarıdır.

1- Coğrafya ortadan kalkacak
2- Halklar başka halklarla entegre edilip, sosyal, kültürel, dini, örf ve adet kavramlarıyla asimileşecek.
3- Çocuklar ve yeni doğan ve doğacak olan bebekler öz benliği ve öz bilincinden sıyrılıp oluşturdukları yeni sistemle bellekleri deformasyona uğratılacak. Sistem kendi katiline hayran bıraktıracak. Bu yeni projede ise din kavramı olmayacak ve aile mekanizması, gelenek ve göreneklerine bağlı kalma gibi kültürler de yok olacak.

Suriye'nin kuzeyini ne bekliyor?

Stratejik ortakların istediği yeni uydu devletçikleri kuzeyde oluşturmak ve Akdeniz koridorunu ellerinde daha net tutabilmeyi sağlamak. Akdeniz'den hazar denizine ulaşacak bu koridorda yeni savaşlar ise ufukta gözükmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ısrarla güvenli bölge oluşturalım, Suriye ancak kara hareketi ile kurtulur söylemi emperyalistlerin asla hesabına gelmedi. Aslında olması gerekende hep buydu. Suriye mazlumlarının tek kurutuluşu da bu olacaktı.

Emperyalizm masa başında da Suriye konusunda anlaştı. Sadece Suriye'nin demografik yapısını ve psikopolitik durumunu değiştirmek için uğraş veriyor.

Suriye'yi bölüştüklerinde ise tüm emperyalist ülkeler gözlerini Türkiye'ye dikecek. Yeni Dünya savaşının yeni koridoru Akdeniz ve Hazar denizi olacaktır. Bugün Halep ve Suriye'de yaşananlar katliam değil, soykırımdır. Sihirbazların ve Hipnozcuların uyuttuğu Dünya ne zaman ayılacak. Onların ana planı toplumu dönüştürme projesidir.

Unutmadan söyleyeyim şöyle bir tabela isimlerine baktım da Türkçe tabelalara pek rastlayamadım! Çoğu İngiliz ve Fransız İsimlerinden oluşuyor. Yabancı marka olmazsa kendimizi sınıf atlamış zan etmiyoruz. Onlara mı dönüşüyoruz?

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ ALVER DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin