Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ali Alver

Sol’un Eksen Kayması ve Yoldaş FETÖ ’nün Diyalektiği

11 Eylül 2001 tarihli ikiz kule saldırısı ile birlikte emperyalist güçlerin Ortadoğu menşeli yeniden yapılanmaları ve Arap Baharı ile hızla yükselen siyasi coğrafya ve insan değişim ve başkalaşımı ile birlikte Sol, Demokrat ve Sosyalist zemini de yerle bir etti. Sosyalist Baas rejiminin Ortadoğu da radikal sağ menşeli terörizme dönüşmesi, Türkiye'de birçok! Anti Amerikancı Sol'un emperyalizmle iş birliğine girmesi küresel siyasette yeni bir eksen kayması yaşattı.

Emperyalizm gerekirse şeytanla bile işbirliği yapar gerçeği asla değişmemekle beraber, Türkiye'de 40 yılı aşkın bir süreçte Gladyo'nun tetikçiliğini yapan FETÖ Cemaati, Türkiye'de Sağ ve Sol madalyonun her iki yüzüyle de etkin bir şekilde oynamayı başarabildi. Gladyo'nun, 12 Eylül Askeri darbesi ile birlikte Faşizmden doğan ve gebelik doğurma merkezi gibi yüzlerce örgüt üretildi ya da kendiliğinden oluştu. İstenilen Türkiye'nin temelleri atılmaya başlandı. Sistemin birde gizli baronu olmalıydı sizce bu kim olabilirdi?

FETÖ'cüler her zaman Sağ kartıyla oynamayı tercih ettiler. Orta Asya'ya yönelik faaliyetleriyle Turancı, dini söylemlerle Müslüman, her yerde okul açmalarıyla vatan sevdalısı gibi terimlerle muhafazakâr, milliyetçi kesimin gözünde objektifliğe bürünüp imaj kazanmaya başladılar. Sağ ideoloji ile büyüyüp Sol ideoloji ile de çok gizli ittifaklar yaptılar. Aslında Sağ ve Sol yoktu. Kendi Hegemonyalarında, siyasi hipnotize ile kutuplaştırmayı başarabilmişlerdi.

FETÖ ‘nün lideri Gülen'in konuşmalarında sürekli ‘‘KÜRT'' düşmanlığına rastlayabilirsiniz. Kapatılan TV'lerinde objektif olarak Kürtleri aşağılıyordu. (Giyim tarzı, konuşma, vb.) Çözüm sürecinde ise bu tarz yayınlar tüm hızı ile devam etti.

Kendi Cemaat evlerinde Mustafa Kemal Atatürk'e Beton Mustafa lakabını taktıranlarda yine FETÖ'cülerdir. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kasetinin servis edilmesi ve devrilmesi CHP içerisinde bunun nedeni aydınlanamamaktadır. CHP'nin bu öz eleştiriyi kendisine yöneltmesi sanırım bir yüz yılı bulur.

Gelin görün ki evirilen zaman içerisinde çözüm süreci dönüm noktası oldu. Paris cinayetlerinden tutunda Urfa'da ki 2 Polisin şehit edilmesine kadar gelinen süreçte hep FETÖ'yü görebiliriz. Şimdi ki zaman dilimin de ise FETÖ'cüler kadar Kürt dostu şuan bulamazsınız. Netice'de Sağ siyasetten kopup Sol siyaset içerisinde etkinliklerine devam etmektedirler. Bukalemun tarzı hepsi birer keskin Solcu görünümündeler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan nefreti üzerinden yürüttükleri algı operasyonları ile girdap gibi muhalefeti kendisine doğru çekmeye başarabildiler. Sosyal medya üzerinde yürütülen algı operasyonları bunlara birer örnektir.

Taraf Gazetesi, Türk Solu Dergisi gibi Solcu görünüp FETÖ 'ye hizmet eden birçok yayına ve kişiye örnek verebiliriz. Can Dündar'ın Amerika bayrağına sarılması ve bu mesajı Almanya'da vermesi dikkate şayandır. Bu aralar sanırım oda CHP'den HDP' ye kaymış. Sen ki Cumhuriyet Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeniydin ve o Gazete'nin eski sahibine FETÖ Ergenekon Kumpası yapmıştı!

Neden Sol kesim bunu sorgulayamıyor?

Türk solu küresel emperyalizmin gölge oyunu olan occupy, Kürt solu ise Emperyalizmin Ortadoğu terörizmi ile doku uyuşması yaşadı. İkisi de Küresel Dünya düzeni fantezisi içine çekildi. Ve ya birçoğu kendi istekleriyle bu oyunun içerisine girdi. Occupy organizatörlüğünde Medya, İstihbarat ve küresel aktörlerin yer aldığı Arap Baharı ile gelişen süreçte sözde demokrasi adı altında 150 bin kişi yaşamını

yitirdi. Bu 150 Bin kişinin kanıyla beslenen vampirler Türkiye'de Gezi sürecini başlattı ve Sol kendi vicdanını ortaya koyarak buna alet oldu. Başarısız bir Darbe girişimi tekrar yaşandı!

17-25 Aralık Darbesiyle Sol FETÖ'yü çözümleyemeden kendi siyasal hareketinde kaygan bir zemin hazırlattı.

FETÖ 'nün başka bir planı ise AK Partiyi Kürt meselesi üzerinden çökertmeye çalışmak. Siyasette zemin kayması yaşandığı için, CHP, HDP seçmenini HDP'de CHP seçmenini etkileyebiliyor. CHP'nin içerisinde ki Kemalist, Ulusalcı, Sosyalist ve Demokrat kanat her ne kadar parti içerisinde ayrı fikirlere sahip ve kendi aralarında çatışmaktalar. CHP ve FETÖ 'nün Kürt kartına oynamalarının tek sebebi AK Partiyi Kürt desteği alarak çökertmeye çalışmaktır.

15 Temmuz darbesinden sonra zihinler ikiye bölündü ve sorgulama yeteneğini yeniden canlandırdı. Hangi devlet?

Gözaltılar, İşkenceler, Faili Meçhuller, Güney ve Doğu Anadolu da ki köy yakmalar ve boşaltmalar, Domuz bağcılar ve siyasi suikastleri işleyen yapılanmaların devlet içindeki konumları siyasetten mafyaya kadar uzanabiliyordu. Birilerinin sürekli uzaktan kumanda ile tuşa bastığı, İnsani ve kültürel değerlerimizin fabrika ayarlarıyla oynandığı bu gizli yapılanmaların devletin her kademesine ve her mekanizmasına bakteri gibi çöreklenmişlerdi. Devletin çiftliğinde yaşayan bu kişiler devleti, halka karşı en acımasız şekilde kullandılar. Eski Türkiye'nin Kodları bu değimliydi?

Bu soruların cevabını ve maşalarını uzaklarda aramamıza gerek kalmadı. 12 Eylül 'cülerin uzantısı olan 15 Temmuz Darbesinin aktörleri bu bilinemeyen denklemleri çözmemize yardımcı oldu. Sonuç ise sürekli bizlere, Gladyo'nun Türkiye tetikçisi FETÖ'yü gösterdi.

Psikolojik Savaş Merkezi

Bunun altını özellikle çizmek isterim Türkiye ne zaman Rusya ile ilişkilerini üst düzeye çıkartırsa bir anda bombalar patlıyor. Enerji anlaşmaları imzaladığında Bombalar patlıyor!

Rus uçağını kim düşürdü? Uludere'yi kim bombaladı? Tüm adresler tekrar tekrar FETÖ ‘ye çıkıyor.

İstanbul'da Patlatılan Bomba ise, Türkiye'nin Suriye'de etkinliğini göstermesi ve Rusya ile ilişkilerini üst düzeye çıkartması hangi ülkeleri rahatsız ediyorsa taşeronlarına bu bombaları servis etmişlerdir.

Türkiye'de bir yılda 25 defa bombalı eylem yapıldı. Sebepleri yine aynı ya çözüm sürecini bitirmek ya da Suriye'de Türkiye'yi ekarte etmek. Hepsinin menşeli Küresel kartları oynayan devletler, Avrupa ve yerli işbirlikçi taşeronlarıdır. Siyasi her tutuklamanın ardında hemen Almanya'nın canının acıması bunun açık bir delilidir. Terör İnsanlık düşmanıdır. A'dan Z'ye kadar isimleri fark etmiyor.

Türkiye'ye psikolojik 3. Dünya savaşı açılmıştır. Bu psikojik savaşın içerisinde ekonomik çöküntü oluşturmak ve besledikleri kuduz köpekli terör örgütlerini Türkiye'nin üzerine salmak.

Karanlığın panzehiri aydınlıktır. Terörün panzehiri ise birlik olmaktır.

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ ALVER DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin