Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber - Türkiye Haberleri

Hür Haber sitesinde son haberler , Türkiye ve dünyadan son dakika haberleri, siyaset, magazin ve spor dünyasından analiz ve özel gazete metinlerine ulaşabilirsiniz

SON DAKİKA
Sol Ok
Sağ Ok
Menü
Ara
Facebook Twitter
Hür Haber - Türkiye Haberleri ANASAYFAGÜNDEMSPORDÜNYAÖZEL HABERTEKNOLOJİSOSYAL MEDYAEKONOMİEĞİTİM SEYAHAT

Ali Alver

Oyunun İçindeki Oyun! Her Biji Amerika

Reyhanlı saldırısı, 2014 Kobani olayları, HDP mitingi, Suruç, Ankara Garı bombalanması, bir dizi eylemler ve suikastların neden ve niçin yapıldığının netliği ortaya çıkmaya başlıyor.

Her Biji Amerika! ( Amerika çok yaşa)

Amerika'nın Rojava bölgesinde iki askeri üs inşa etmeye başlaması Suriye planının sonlarına doğru gelindiğinin net göstergesidir. Esed kendisine biçilmiş rolü, kendi halkını yok ederek çok güzel oynamayı başarabildi.

Rusya ise, Türkiye'yi Suriye'den uzaklaştırmak için İran ile birlikte görevinin sonuna geldi. İran'a verilen ödül ise Avrupa ve Dünya pazarına açılması oldu. Rusya'ya verilecek ödül, daha netliğini kazanamadı.

Kiralık ve seri katil olan sözde cihatçı örgütlerin geleceği ise Lübnan ve Ürdün hattının yıkılmasına bağlı olacak. Suriye'de sürekli güncellenen göç dalgalarının baş faktörü olan Rusya, Akdeniz hattını garantiye alabilmek için Amerika'nın her istediğini yapıyor.

Amerika Kürtlere Devlet mi veriyor?

Amerika'nın ana planı ise Kuzey Irak ve Kuzey Suriye bölgesini tek bir merkezden yönetip, enerjini hattını Türkiye'yi egale ederek Akdeniz'e birleştirebilmek. Hazar denizi gibi bir problemi de artık yok. İran Amerika'nın bir parçası oldu. Irak modelinde olduğu gibi, Suriye'deki Enerji hattını şimdilik Kürtlere teslim edecek. Kürtlere asla devlet statüsü vermeyecek. 2023 Lozan güncellenmesine yakın ise, 2019-2020 gibi Türkiye de tekrar çok büyük bir iç karışıklık çıkması mümkün görünüyor.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim'in IŞİD'i Esedin kurduğunu söylemesi, HDP'nin Suriye siyasetini çökertti. HDP Türkiyelileşemedi, Suriyelileşti ve bu da HDP'nin Küresel siyaseti doğru okuyamadığını gösterdi.

Tek taraflı Edi Bese!

HDP'li vekillerin Edi Bese (Artık Yeter) çağrısı tek taraflıdır. Tek taraflı Edi Bese çağrısının hiçbir hükmü yoktur. Özyönetimin sonucu ise on binlerce insan kendi öz yurdunda paryalaştı ve göç etmek zorunda kaldı. Emperyalizm Güneydoğuyu Laboratuar deneği gibi kullanmaya devam ediyor.

Barış çift taraflıdır. Oda Türk-Kürt kucaklaşması ve birlikteliği ile mümkündür. Kim bilir çözüm süreci belki bir daha mümkün olabilir. Daha güçlü bir Türkiye için!

  YORUM YAP / YORUM OKU
ALİ ALVER DİĞER YAZILARI
Yazarlar Foto Galeri Video Galeri Günün Haberleri

ANASAYFA | GÜNÜN HABERLERİ | KÜNYE | REKLAM | RSS
Hurhaber.com'da yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz. Sayfalarımızda kaynak belirtilerek yayınlanan haberler ilgili kaynağa aittir ve bu haberlerin kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma ait olacaktır. Başka kaynak veya gazeteden alıntı yazarlar ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Hür Haber sorumlu tutulamaz.
Oyun Yaşam 3.Sayfa Astroloji Sağlık Medya Analiz Kadın Ramazan Kültür Sanat Ajans Dizi Sinema English Gündem Spor Dünya Özel Haber Teknoloji Sosyal Medya Ekonomi Eğitim Seyahat Magazin